Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig számít még...

Hány éves korig számít még "normálisnak" ha valaki a szüleivel él még? (Vagy ez nem ilyen egyszerű?)

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 20:43
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

".Az a baj, hogy manapság alig van normális , humánus, értelmes szülő, akivel ezt meg lehetne oldani."


Ez így igaz.

Utána meg ezek a szülők csodálkoznak 20-30 év múlva, hogy jééé, a 150 km, ameddig a gyereke ment, az bizony akkor is 150 km, amikor ő már vén szar, és segítség kellene neki. (Tapasztalat anyám részéről.)

2021. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

"Csak egy lakhatási lehetőségről van szó, ha van elég hely a tetves házadban.És ha szereted a kölyködet annyira, hogy ne akard mielőbb kitúrni onnan, mert az a qrva ház a tIÉD, csakis a TIÉD."


Ez tényleg így van. Én is úgy vagyok, hogy a lányom előtt mindig nyitva az ajtó. Igaz, külön él már (neki volt igénye az önállósodás egyetem után), de ha bármi homokszem kerülne a gépezetbe, a szobája mindig itt áll érintetlenül. (És ezt el is mondtam neki, amúgy tudja, és nem témázunk rajta, de tudja, ez a lényeg).

Nekem anno 140 négyzetméteres szülői házban nem volt hely, (anyám konkrétan nem győzött kiutálni). Az érdekes, hogy végig velem volt a baja, pedig jó lány voltam (dolgoztam, munka mellett levelező főiskola, pasit nem vittem haza, nem járkáltam haza éjjel, segítettem a háztartásban, normális, alkalmazkodó életet éltem, de engem ki kellett utálni). Most csodálkozik, hogy 2 évben egyszer látogatom (és azt is megmondtam, mert nem szeretek játszmázni és kitalálóst játszani, hogy a lányom szobája tabu, őneki - anyámnak - akárhogy alakul az öreg kor, az egészség, meg kell oldania, ha kell, a lakást inkább nem örököljük meg, annak fejében egyezkedjen valakivel.)

Bocs, hosszú voltam, a lényeg, hogy BÁRMEDDIG, amíg a gyerek szeretne.

2021. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz kérdés. A világ leg idősebb emberének a lánya 89 éves koráig az anyjával lakott, de azért hogy el lássa. Persze 10 év múlva már magát sem tudta ellátni. Hatvan valahány évesen költözött oda mert addigra 90 fölötti anyjának már kellett segíteni pláne 110 éves kora fölött. De nyilván fiatal felnőttként ő is el költözött, majd idős napjaira újra az anyjával lehetett. De ez egy egyedi eset a világon, nem nagyon szoktak vissza költözni. De az biztos ahogy jön egy párkapcsolat, akkor már nem egészséges a szülőkkel élni. De akit már 15 évesen kidobnak, valószínűleg ők sem ápolják majd az idős szüleiket így öregek otthonában kötnek ki.
2021. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!