Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig számít még...

Hány éves korig számít még "normálisnak" ha valaki a szüleivel él még? (Vagy ez nem ilyen egyszerű?)

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 20:43
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
nem
2021. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
81%
Elég sok tényező befolyásolhatja, de ha nagyon általánosítanom kéne, én max 30 éves kort mondanék.
2021. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Ha szar a kapcsolat köztetek, mielőbb ajánlatos elköltözni. Ha korrekt, partnerként viselkedő szüleid vannak, akik nem nyomnak el, nem tesznek tönkre testileg és lelkileg, akkor szerintem (bár ma nem divat) szinte bármeddig lehet együttélni velük/mellettük, amig szükséges.Az a baj, hogy manapság alig van normális , humánus, értelmes szülő, akivel ezt meg lehetne oldani.
2021. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nincs felső korhatár, én 24 vagyok és anyámmal lakunk egy házban.


Mikor elkezdtem dolgozni, mondta havi 50eFt ot adjak neki oda és ennyi, a többi én elköltöm a maradékot meg rakom félre.

Manapság nem ciki, annak viszont szörnyű lehet akiknek olyanok a szülei, hogy isznak pl, vagy túrják kifele, mintha nekik könnyű lett vna anno (valszeg könnyebb volt mint manapság).

Addig maradjon a gyerek ameddig csak lehet, mert albérlet nagy lehúzás, azt a pénzt inkább tegye félre a saját házához.

2021. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem életkorfüggő. Addig normális, amíg egyik személyt se zavarja a dolog azok közül, akik együtt élnek. Másnak meg semmi köze hozzá.
2021. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%
Azért ez sok mindentől függhet. Ha a lányom neadjisten bajba kerül anyagilag, bármikor nyitva áll neki az ajtónk. De azért igyekszem önállóságra nevelni, és ösztönözni, hogy szedje össze magát, 30 éves létére nem örülnék neki, ha motiváció nélkül heverészne és eltartatná magát ahelyett, hogy a megoldásra törekedne.
2021. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem életkor függő. Nagyon sok minden befolyásolja, pl van egyetem, ami 3 éves, van ami 6-7... Csak egy példa. Aztán még sokan kereset mellett sem engedheti meg magának a saját lakást.
2021. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
69%

engem zavar. ISZONYÚAN megalázónak érzem, pedig senki nem így gondolja. 25 vagyok... de tavasszal hitelt veszek fel és rendbe dobok egy kis tanyát és oda ki fogok költözni. Szüksége van az önbecsülésemnek erre, hogy ne köpjem magam szembe.

(természetesen itthon is takarítok, főzök, vásárolok, fizetek, magamra mosok, stb. nem "élvezem a mamahotelt")

2021. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%
6- azért mert együtt laknak, még nem kell rögtön arra gondolni, hogy el akarják tartatni magukat. Miért gondolja ezt a legtöbb szülő?? Csak egy lakhatási lehetőségről van szó, ha van elég hely a tetves házadban.És ha szereted a kölyködet annyira, hogy ne akard mielőbb kitúrni onnan, mert az a qrva ház a tIÉD, csakis a TIÉD. Ami még csak nem is biztos, hogy igaz, hiszen pont a gyerek miatt kaptál anno szocpolt, vagy kedvezményes hitelt, tehát nélküle lehet össze se jött volna az a ház/lakás.
2021. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
31%
33 vagyok és nemtudom annak számít-e,de apámnál élek,vagyis apám egyik házában amit megörökölt,viszont egyedül,ő pedig a másikban lakik,lenéz úgy egyszer naponta vagy 2 naponta,vagy 1 héten egyszer,a ház költségeit villany,víz azt ő állja,fűtés az nincs,ezen kívül hoz ennivalót,teának valót,dohányt.Így nagyobb igényeim nincsenek,a dohány és a upc befizetése az egyetlen luxusnak számító dolog nálam,az ennivalót beosztom,naponta 1-szer eszem,már hozzászokott a szervezetem.Azt hiszem ez annak számít,eltartásnak,én akkor szoktam vele elmenni amikor vannak gyümölcsök,leszedjük eladjuk.Így legalább nem kell gyárban melóznom,azokból már elegem volt,nem bírom ha megmondják hogy mit csináljak,a pénz pedig számomra csak sima színespapír,nem érte meg számomra hogy ezért csicskáztassanak.Ha apám meghalna,én folytatom tovább,amit eddig is,megtanított az ültetésre,a nevelésre,mikor jó már a gyümölcs,mikor nem,lehet megpróbálom még megtanulni a zöldségeket is,bár apám már azokhoz nem ért,így azt már csak könyvekből.Régen nem érdekeltek ezek a dolgok,de mivel így legalább a magam ura vagyok/leszek,azt hiszem nem lehet egy rossz szavam se.
2021. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!