Miért van az hogy a legtöbb anya a bíróságon a végsőkig harcol a felügyeleti jogért majd később meg azon háborognak hogy az apa miért nem veszi ki a részét mindenből?
Semmi koze a kettőnek egymáshoz. Harcolni eleve azzal kell, aki maga is nevelni akarná a gyereket, az pedig evidensen foglalkozni fog vele akkor is, ha a másik szülő lesz a gondviselő.
Amúgy meg a gyerek érdékét nézve nyilván az az ideális, ha mindkét szülő foglalkozik vele.
"De konkrétan sok esetben az apa jogait egy tollvonással megszűntetik majd el van várva hogy ugyanúgy a gyerekeinek éljen továbbra is."
Mondjuk igencsak ritkan kerul arra sor, hogy az apa jogait megszüntetik. Ehhez sokszor még a komoly, bizonyított bántalmazás sem elegendo indok a bíróságnak. Ha meg megszüntetik a szülői felügyeleti jogait, 99%-ban a kapcsolattartási jogát is elveszik, ergo megintcsak nem fog a gyereket nevelő szülő azon háborogni, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel, hiszen ő maga kérte.
Miért, szerinted az lenne a normális, hogy egy ilyen után az apuka sz*rja le a gyerekét?
14 éves korukig kötelezi a bíróság, hogy bizonyos időközönként a gyerekek kimenjenek az apjukhoz. Utána, ha jó a viszony, saját döntésükből kifolyólag mehetnek szabadon. 18 évesen meg már az apához is költözhetnek. Ezalatt az apa nem szűnik meg apának lenni. Ritka sz*rházi felfogás az, hogy a kötelességei le vannak tudva a csekélyke gyerektartással a válás után.
Egy normális ember (akár anya, akár apa) a gyerekeivel foglalkozik, nem szűnnek meg a gyerekei azért, mert elváltak.
Nagyon szomorú, ha valaki nem így gondolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!