Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapott már valaki bűntetést,...

Kapott már valaki bűntetést, mert nem tudott menni a gyerekért amikor láthatása lett volna?

Figyelt kérdés
Az exem minden ilyen alkalommal jelentget a gyámügyön ha pl dolgozok vagy más dolgom van
2020. nov. 8. 11:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem senki nem kapott még büntetést azért a gyámügytől mert nem ment el a láthatásra, mert az nem kötelező, hanem jog.
2020. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

‘Vagy mas dolgom van’

Szegeny gyereked.....

2020. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

Én ebben laikusként azt nem értem, hogy -oké, dolgoztál, ezért nem mentél érte.

De ilyenkor nincs megbeszélve, hogy akkor a következő hétvégén mész érte, hiába az nem lenne hivatalosan láthatás?

2020. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
13as nem adja oda, csak akkor ami a papíron van. Ha akkor nem megyek, akkor így jártam szerinte
2020. nov. 8. 20:28
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Félig igazat adok neki, mert miért ne tudnád úgy intézni a dolgaidat, hogy az előre ismert időpontban legyen időd a gyerekedre? Ha a munkád olyan, ami pl heti beosztású műszakozás, akkor is látod napokkal előre, mikor dolgozol. Egyéb tennivalónál meg nem mindegy, milyen fontosságúról van szó. Ilyen kijelentésnek (csak az előírt időpontban adja oda) előzménye kell legyen. Szóval ha te rendszeresen nagyon későn szólsz, hogy mégse tudsz érte menni, akkor az exed sem tudja átszervezni az életüket miattad. A gyerek is csalódik, mindenkinek ártasz vele.

Ha viszont pontos vagy, 1-2 héttel előre szólsz, hogy beosztottak és máskor akarod elvinni, akkor nem jogos a hozzáállása.

Melyikről van szó?

2020. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy mikor szólok, el akartam vinni halottak napja hétvégéjén pár órára, hogy az én családomhoz is egyszer kijöjjön a temetőbe, nem adta oda, mondván nincs a papíron. De ha pl ő kitalálja hogy hozzam el pár napra, mert neki dolga van, akkor láthatástól függetlenül elvárná, hogy én oldjam meg. Jah és egyébként azért is vicces, hogy a gyámügyre futkozik engem jelentgetni, mivel nem is olyan régen még azért kellett oda futkozni, mert hónapokig nem engedte látni a gyereket
2020. nov. 8. 21:19
 17/28 A kérdező kommentje:
A munkával kapcsolatban meg nem tudok előre tervezni, mert sokszor csütörtökön jelentik be, hogy hétvégén kötelező túlóra. De ha felhívom, hogy szombaton dolgoznom kell, nem mehetnék vasárnap érte abban sosem partner
2020. nov. 8. 21:21
 18/28 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van, hogy ebben nem partner. Miért alapértelmezett, hogy csak anyának kell tudni megoldani mindent? Anyu nem dönthet úgy, hogy most "más dolga van" és egyedül hagyja a gyereket otthon. Ez miért csak apuka kiváltsága? Rengeteg egyedülálló anyának erről szól az élete, hogy a gyerekhez alkalmazkodik, mert nekik nincs más választásuk. Nem mondhatják, hogy bocs kislányom/kisfiam, most nem tudok érted menni az oviba, ma nem lesz vacsora, mert "más dolgom van". És az is rohadtul frusztráló lehet, hogy ő esetleg merészel szervezni magának valami programot a láthatás idejére, és akkor apuka utolsó percben benyögi, hogy bocs "más dolga van".

Ha nekem szórakozna valaki így az időmmel, én se lennék partner.

2020. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%

18

Milyen igaz

2020. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Emellett jogilag is igaza van abban, hogyha nem mész érte, így jártál. Ha az ő hibájából marad el, csak akkor köteles pótolni. Mutatom:


"4:182. § [Tájékoztatási kötelezettség; az elmaradt kapcsolattartás pótlása]


(1) A kapcsolattartást akadályozó körülményekről a felek késedelem nélkül kötelesek tájékoztatni egymást.


(2) A jogosultnak fel nem róható okból elmaradt kapcsolattartást a legközelebbi megfelelő időpontban, de legkésőbb hat hónapon belül pótolni kell."


És itt a válasz a kérdésedre is:


"4:183. § [Felelősség a kapcsolattartás akadályozásáért, szabályainak megszegéséért]


(1) Ha a kapcsolattartásra jogosult vagy kötelezett személy a kapcsolattartást kellő indok nélkül akadályozza vagy szabályait megszegi, az ezzel okozott kárt köteles a másik félnek megtéríteni.


(2) * A bíróság polgári nemperes eljárásban kérelemre kötelezi a kapcsolattartást kellő indok nélkül akadályozó, a kapcsolattartás szabályait megszegő felet a kapcsolattartás akadályozása, szabályainak megszegése folytán keletkezett igazolt költségek viselésére.


4:184. § [A kapcsolattartási jog korlátozása és megvonása]


A gyámhatóság vagy - házassági vagy szülői felügyelet rendezése iránti perben - a bíróság a felróható magatartást tanúsító szülő vagy más kapcsolattartásra jogosult személy kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja."


Érdemes néha forgatni a ptk-t.

2020. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!