Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elengedni egy...

Hogyan lehet elengedni egy anyai kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tudod, hogy egy tetű, rosszindulatú, ostoba, nem szeret eléggé, nem vagy fontos eléggé, a testvéredet jobban szereti, magát meg milliószor jobban szereti, mégis vannak időszakok, mikor normálisan viselkedik, olyankor megbízol benne, azt hiszed lehet jobb, most lehetne helyre hozni, de megint ugyanaz jön elő, újra és újra rá kell jönnöd mindenre és éveken át nem tudod elengedni, mert nem olyan, mint a pasid, akivel szakítasz, hanem az anyád, a világon mindennél jobban kellene szeretnie a gyerekeit és nem tudod elfogadni, megérteni, hogy miért nem ilyen.


Aztán gyereked születik és kezded felfogni, hogy ennek a kapcsolatnak, ennek a szeretetnek végtelennek kellene lennie, de nem az, és egyre kevésbé fér a fejedbe, hogy a te anyád nem képes így viselkedni, ilyet érezni, és reménykedsz, hogy majd előjön belőle is, mert az nem lehet, hogy ilyet ne érezzen valaki..


Egyszerűen nem megy a belátás és a továbblépés/elengedés. Ha nem az anyám lenne, hanem kolléga, méterekre kerülném, olyan rosszindulatú, igazi szemét, közönséges, erőszakos, egyszerűen rosszat feltételez, rosszat akar, rosszat tesz.


Terápiát ne írjatok, erre nincs több pénzem(jártam sokat)nem hatott, a konkrét gondolat kell, amit alkalmaztok vagy kellene alkalmazni, hogy menjen az elszakadás érzelmileg, hogy ne akarjak fontos lenni, hogy ne akarjak vele normális kapcsolatot építeni, hogy ne akarjam, hogy szeressen, hogy ne bízzak benne meg újra és újra.


Hogy lehet ezt elérni?(teljes kapcsolatmegszakítás nem megy, hatalmas a rokonságom és nincs kedvem mindegyiktől megválni, továbbá nagyrészük nincs azon a szinten, hogy érzelmi károkról értekezzen, mind valamilyen szinten mérgező kapcsolatban van több szempontból is)


A teljes elszigetelődésen kívül biztosan van más mód..



2020. okt. 20. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
rossz hírem van: nincs rá más mód, ez az egyetlen útja. 50 éves elmúltam, mire felefogtam, mire képes voltam kivitelezni. Ráment az énetem nagyja.. Megmérgezte a családom, (a gyerekeim, a férjem ) életét. Szóval tapasztalatból mondom, nincs rá más megoldás, mindent próbáltam én is. Ja, és annyival nehezitve, hogy apám detto ilyen, nárcisztikus és mellette pszichopata is.
2020. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
még valami: minden kontaktusnál mondogasd magadban, hogy :senki nem változik. Nem változott meg, csak épp most szerepet játszik. Egyébként velünk is baj van: csakis magunkból vagyunk képesek kiindulni, nem akarjuk felfogni, hogy nem vagyunk egyformák, és van ilyen tipus is. Aztán jön a "de miért pont nekem jutott ilyen??" Csak. Nem vagyunk képesek elfogadni a valóságot, a tényeket.és tudom, hogy nem vigasztal, de SOKKAL több ilyen van, mint az ember gondolná, csak nem illik róla beszélni, egyszerüen nem derülnek ki az ilyen esetek. (1-es voltam)
2020. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, és még valami: én minden egyes beszélgetésünknél azt ismételgettem magamban, hogy :hazudik. megint hazudik. - ez is segitett.
2020. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor minden rosszra visszagondolok
2020. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván velem is gond van, mert én sem tudok tőle elszakadni, de mikor a gyerekemre nézek, ahogy bízik bennem és ahogy szeret, az a nem normális, ha egy ilyen erős kapcsolattól meg tud válni az ember..


Egyébként ugye nálunk a tesóm a kedvenc, én egyek kevesebbet, hogy neki több jusson, adjam neki mindenem, ő nekem semmit, ő szent(de mire, mikor több dolgot értem el nála?) tőle minden jó és nem bírom felogni, hogy tőlem nem. Azt mondta az anyám, hogy engem lehet "csicskáztatni", és az öcsém(aki veréssel fenyegeti és már ütötte meg)milyen erős jellem, vele ezt bezzeg nem tudná megtenni, mint velem, ő nem engedi.


Idéztem a csicskáztatást. Tudtam, hogy szemét, de sokszor azt hittem, hogy egyszerűen nem látja, de már biztos vagyok benne, hogy direkt gonosz, direkt gázol át rajtam és direkt árt nekem. Nem tudom felfogni, hogy azt szereti és becsüli, aki agresszív vele és semmit sem tesz érte, csak szolgának nézi őt, a másikat aki igyekszik megfelelni pedig kihasználja és lekezeli.

2020. okt. 20. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:
nem azért szereti , mert fiú? Nálunk ezért szeretik az öcsémet (akinek 80 az iq-ja). Én lány vagyok, nem érek annyit. hiába van diplomám, neki szakmunkás végzettsége, segghülye egyébként mindenhez, eltartják. mindig kövér volt, én kórosan sovány, de kiskoromban is neki kellett adnom a kajámból, amit megkivánt, mert"a fiuk betegek lesznek, ha nem kapják meg, amit megkivánnak."már 200 kg felett van.Én elég korán ellenálltam, ezt nagyon utálták mindig bennem.Te hány éves vagy?
2020. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

29, anya vagyok és azóta nyílt fel a szemem, mióta nekem is van gyerekem, azóta nem tudom felfogni ezt az egészet.


Néha azt mondogatom, hogy nem baj, én nem fogok ezért gondoskodni róla idős korában, meg fogja szívni, de nem tudok, nem akarok ilyenekre gondolni, mert az anyám, úgy érzem nem tehetem ezt meg, ennek nem így kellene lennie. Igen, a fiú nálunk is kincs, a trónörökös, sok bukás, erőszakosság, szemétkedik, számító, nulla empátia(mint anyám).


Nem tudom magam mögött hagyni a családom(meg velük együtt a rokonaim)

2020. okt. 20. 21:25
 8/14 anonim ***** válasza:

39 éves vagyok, a világ túlsó végére is elmentem az anyám meg a hugom jobb létéért (persze a sajátoméért is). Sikerült... de amint lett saját családom anyám addig ócsárolta a feleségemet és engem, hogy elzavartam a házamból (vettem neki sajátot kelet Magyarországon). Ami mocskolódást hallgattam tőle az elmúlt 2 évben már immunis lettem rá, elengedtem a dolgot, meg őt is.


A hugom 31 éves, csak egy teljesen külön lakrészt kapott, de itthon az udvaron összesöpörni még tán vagy kétszer láttam. Sokszor próbáltam jelezni, hogy ez így nem lesz jó, de nem sikerült változtatni a hozzáállásán, úgyhogy jövő évtől havi hozzájárulása lesz a dolgokhoz.


Mióta saját családom van: elengedek mindenkit, ami visszahúz. Sokkal könnyebb így. Mostmár csak az érdekel, hogy a lányomnak / családomnak legyen minnél szebb.

2020. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És bizony még valami:


A szartól is jobb a nincs. Ha nem is véglegesen, de pár év szünet talán jobb belátásra tudja bírni az embert.

2020. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én vagyok ott az elejéről- nekem is akkor nyilt ki a szemem, amikor a gyerekeim életébe beleronditottak anyámék, de hiába, mert ezután vagy 25 év kellett, mire le tudtam szakadni erről a szarról. közben a stressztől autoimmun és egyéb betegségek sora, a egyik gyerekem 10 évesen magas vérnyomásra már gyógyszert szedett szintén stressz alapon, nem sorolom. elment az életem és még a gyerekek is megszenvedték.ha van eszed, okulsz mások elcseszett életéből és nagy ivben elkerülöd őket.de nyilván azt csinálsz az életetekkel, amit akarsz.
2020. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!