Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, ha egy szülő nem...

Normális az, ha egy szülő nem támogatja a gyerekét, ha az versenyszerűen szeretne sportolni?

Figyelt kérdés
Van egy technikai sport, amit hobbi szinten űzök pár éve. Viszont mivel egyre jobb vagyok, szeretnék versenyeken is indulni. Igaz, hogy ennek kicsit komolyabb anyagi vonzata lenne, mert komolyabb sporteszközt, felszereléseket kéne beszerezném amivel versenyeznék, de ezt fizetném magamnak. Itt inkább arról van szó, hogy a szüleim kételkednek bennem folyamatosan, nem bíztatnak stb. Például valamelyik nap épp néztem videón egy versenyt az adott sportról, mikor apám bejött a szobámba, és mondta hogy "te soha nem fogsz így menni", és kiment. Meg egyszer bejött, mikor épp nézegettem felszerelések árait, majd mondta, hogy minek nézegetek ilyeneket, ha úgysem vagyok olyan, mint akik a versenyeken indulnak (itt gondolom a jelenlegi szintemre gondolt).. Meg ilyenek hangzanak el elég sokszor. Szerintetek az mennyire helyes dolog, ha egy szülő ilyen szinten nem támogatja a gyerekét egy olyan dologban, amit ő szeretne csinálni? Mondjuk nem érdekel, mert úgy is megveszem magamtól amit akarok, úgy is csinálni fogom, nem kellenek ők hozzá. Csak kicsit rosszul esik.
2020. okt. 10. 12:52
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Szerintem az egy nagyon rossz dolog, hogy a szüleid olyasmiket mondanak rád, hogy "Te sosem fogsz így kerékpározni!", illetve ehhez hasonló módon elveszik az önbizalmadat.

Hosszú távon nem tesz jót a lelki egészségnek.


Viszont azt meg tudom érteni, hogy féltenek, a videót nézve szerintem is könnyen történhet ezekkel a sportolókkal valamilyen súlyosabb baleset.


Ha szülő lennék, félve engedném el a gyermekemet egy ilyen versenyre, vagy akárcsak edzésre.

Gondolj bele, egy szülőnek normális estben az fáj a legjobban, ha a gyermekével történik valamilyen rossz dolog!


Viszont ha a gyermekemnek ez lenne az álma, szerintem megengedném neki.


Ha a te szüleid nem így gondolják, akkor is másképpen kellene megpróbálniuk lebeszélni erről.


Ha a drága felszerelést nem engedhetitek meg magatoknak, mert nem vagytok abban az anyagi helyzetben, akkor sajnos ezt meg kell értened, szerintem próbáld meg megkeresni magadnak az árát, ha teheted!


A szülők támogatása nélkül nagyon nehéz elérni a céljainkat, de semmi sem lehetetlen.



Nekem a hosszútávfutás a hobbim, minden nap legalább 15 kilométert futok.

Nem szeretném versenyszerűen csinálni, sajnos nincsenek elég jó képességeim hozzá, egyszerűen örömöt okoz nekem, a velem történt rossz dolgokért ebben találtam meg a vígaszt.


A szüleim azt mondták, hogy nem engedik meg, hogy egyesületi tag legyek, nem fognak nekem futóruházatra költeni.

Ők ebbe egy fillért sem fognak beleölni, haszontalan, felesleges dolognak tartják a sportolást.


Tudomásul vettem.

A zsebpénzemből vásároltam magamnak egy olcsó futócipőt a Decathlonban (6.000., vagyis hatezer Forint volt), drágábbra nem tellett.

Így is nagyon boldog vagyok vele.

Edzés előtt felkapom a futócipőt, egy szakadt mackónadrágot, meg egy kinyúlt pólót, aztán nyomás futni! :D


Lefutom a 15 kilométert, majd hazamegyek.


Néhány futóversenyt már megnyertem, mindennél jobban szeretem a futást, de ennek ellenére nem ebben látom a jövőmet.



Viszont ha neked ez a sport az álmod, adj bele mindent, tarts ki minden helyzetben!


Kellő alázattal, szorgalommal és kitartással nagyszerű sportoló lehet belőled.

Ne törődj azzal, ha nem hisznek benned!

A te teljesítményed úgysem rajtuk múlik.

Engem sem támogatnak a szüleim a futásban, mégis csinálom.


De arra figyelj oda, hogy jó tanuló maradj az iskolában, hogy ha esetleg másképpen alakulna az életed, akkor is el tudj majd helyezkedni.



Sok sikert kívánok mindenhez! (=

2020. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, hiaba tagadod, de te voltal az, aki kiirt egy hasonlo kerdest, csak ott epp eloszor a bicikli vasarlas volt teriteken, aztan deultek ki dolgok. Annyira specifikus a tema, plusz a fogalmazasod, stb stb, hogy az biztos hogy te vagy. Ott is kaptal valaszokat mar, de egy a lenyeg: ha nem kulonosebben tiltjak, akkor csinald es kesz. Nem kell ezt meg tizszer megkerdezni,hiszen mar kaptal ra valaszt. Egyebkent pedig 18 eves kordtol azt csinalsz, amit akarsz, foleg ha meg fizeted is.
2020. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
2020. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

És akkor ha én vagyok? Olcsóbb lesz a kenyér vagy mi? :D

Szerintem a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy én vagyok-e.

2020. okt. 10. 16:54
 35/44 anonim ***** válasza:
80%
Nem lényegtelen, mert ezek szerint ezen szenvedsz hetek óta, szóval ki lehet következtetni, hogy valójában a tini sértődős jól bedurcizós hangulatod van, mert kétszer végig bicajoztál egy erdei ösvényen és apád nem akar alád tenni egy egy millió forintnál is drágább biciklit és nem tapsol hozzá, hogy dobálja rád az ilyen költségeket, azért, mert azt hiszed, hogy te majd bicajos sztár leszel. Ez majdnem olyan, mintha azon sértődnél be, hogy miért nem öntik rád a pénzt, hiszen te forma 1 versenyző lennél, ha eléggé nyomnának, a dodzsem is tök jól ment a vursliban.
2020. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Na ezért nem akartam kitérni arra, hogy milyen sportról van szó.

De amit írtál, azok alapján ahogy látom egyik kérdést és a válaszokat sem olvastad végig. Az előző kérdésben is 6000000000000000000000000000000x leírtam, hogy nem apám venné meg a biciklit, de úgy látom az idióták kedvéért, akik olvasni sem tudnak megint le kell írnom... És nem hetek óta szenvedek ezzel, hanem évek óta, mivel ez a célom régóta, ezt szeretném csinálni :)

Na shh.

2020. okt. 10. 17:04
 37/44 anonim ***** válasza:
88%
De meg mindig nem ertem, mi bajod. Ha te fizetsz mindent magadnak,ok pedig nem zarnak be a szobadba, es nem tiltanak el a sporttol, akkor mi is a gond? Megjegyzeseket tesznek? Oke, ne hallgass rajuk. Kesz. Egyebkent meg mindjart 18 vagy, akkor foleg nem lehet beleszolasuk, azonban azt ne vard, hogy tapsikolni fognak oromukben, hiszen ez egy eleg veszelyes sport, megertem ha feltenek.
2020. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezek után én se értem, miért kellett már a második kérdést kiírni, mikor igazából valós probléma nincs
2020. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen szülőket hanyagolni kell, csináld amit szeretnél
2020. okt. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
44%
Azért kell kiírni, mert nem ennyi a probléma. Nem engedik, nem támogatják, nem fizetik. Pedig még le is írja, hogy van egy csomó félretett pénzük, meg nem is kerül sokba az egy milliós bicajka. Apja összekapart neki egy drágáravalót, de az nem elég menő, mert őt csak az hátráltatja, hogy nem adnak neki egy milliósra pénzt. Ha VALÓBAN annyi lenne a probléma, amit össze-vissza írogat, akkor nem lenne probléma, nem is volna miért kérdést kiírjon. Szóval van ott más is, kezdve azzal, hogy nagyon el van tájolva szegény.
2020. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!