Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, ha egy szülő nem...

Normális az, ha egy szülő nem támogatja a gyerekét, ha az versenyszerűen szeretne sportolni?

Figyelt kérdés
Van egy technikai sport, amit hobbi szinten űzök pár éve. Viszont mivel egyre jobb vagyok, szeretnék versenyeken is indulni. Igaz, hogy ennek kicsit komolyabb anyagi vonzata lenne, mert komolyabb sporteszközt, felszereléseket kéne beszerezném amivel versenyeznék, de ezt fizetném magamnak. Itt inkább arról van szó, hogy a szüleim kételkednek bennem folyamatosan, nem bíztatnak stb. Például valamelyik nap épp néztem videón egy versenyt az adott sportról, mikor apám bejött a szobámba, és mondta hogy "te soha nem fogsz így menni", és kiment. Meg egyszer bejött, mikor épp nézegettem felszerelések árait, majd mondta, hogy minek nézegetek ilyeneket, ha úgysem vagyok olyan, mint akik a versenyeken indulnak (itt gondolom a jelenlegi szintemre gondolt).. Meg ilyenek hangzanak el elég sokszor. Szerintetek az mennyire helyes dolog, ha egy szülő ilyen szinten nem támogatja a gyerekét egy olyan dologban, amit ő szeretne csinálni? Mondjuk nem érdekel, mert úgy is megveszem magamtól amit akarok, úgy is csinálni fogom, nem kellenek ők hozzá. Csak kicsit rosszul esik.
2020. okt. 10. 12:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%

Sztm nem helyes, önbecsülésed egy nulla lesz így.

De! Ne foglalkozz velük, azért is csináld, bizonyítsd be nekik, hogy ügyes vagy ebben.

Sose add fel semmilyen külső nyomára az álmaid!

Sok sikert!

2020. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
81%

Konkrét rosszindulatnak a jelét látod, vagy csak nem érdekli őket, semlegesek?


Egyrészt nagyon nem mindegy hány éves vagy, és mi ez a sport.


4-7 évesen én is lelkesen balettoztam, imádtam, anyum meg a háttérből csóválta a fejét, hogy jó ez mint mozgáskultúra, de a családban kb mindenki 180 magas, szóval ne éljem bele magam túlzottan.

Nem az álmaimat, ambítcióimat akarta letörni, csak reálisan látott.


Az is lehethogy féltenek, ha a sport veszélyes, nem akarják hogy belerokkanj.


Simán lehet hogy úgy vannak vele, hogy be fektess komoly pénzeket hobbiba, amikor a korona miatt nincs sok senkinek, kellhet az a keményebb napokra. Igen, ez pocsék, de sajnos most ez is lehet a háttérben.

2020. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok. Az igaz, hogy extrémsportról van szó, de ezt most is űzöm, csak hobbi szinten. Tehát ugyan úgy össze tudnám törni magam most is, volt is már ilyen. Azt meg nem hiszem, hogy a korona miatt nem engedik, mert még velük élek, nekik meg van félre rakva csomó pénzük, szóval nem igazán tőlem várják, hogy legyen pénz keményebb időkre 17 évesen.

És igen, inkább rosszindulatot látok, mint semlegességet.

2020. okt. 10. 13:10
 4/44 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ne, a milliós bicajos vagy ugye?
2020. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
he?
2020. okt. 10. 13:16
 6/44 anonim ***** válasza:
96%
Konkrétan milyen támogatásra vágysz?
2020. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
84%

Én (és az öcsém) az egész életemet úgy töltöttem, hogy bármi szóba került, lehordtak, hogy ezt te nem tudod, te ehhrz kevés vagy, bezzeg x.y.


Ne hallgass rájuk

2020. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Hát például bíztatásra, meg hogy ne az legyen, hogy folyamatosan negatív megjegyzéseket kapok. De mint mondtam, nem kellenek ahhoz, hogy csináljam. Csak kicsit fura nekem, hogy egy szülő valamiért ennyire ellenszenves a gyereke hobbijával kapcsolatban.
2020. okt. 10. 13:24
 9/44 anonim ***** válasza:
48%

El fog menni a kérdésed a fenébe megint. Ha tudsz angolul akkor keress inkább külföldi oldalakat, ahol erről kérdezhetsz, ez nem az az oldal. Magyarországon amúgy sincs még nagy kultúrája az internetes viselkedésnek, vitának, tanács adásnak esetleg szimplán egymás meghallgatásának, empátiának sőt még személyesnek se nagyon működik ez sajna, de ez az oldal kifejezetten arról szól, hogy bármilyen témában egymást rugdossák az emberek, meg kritizáljanak, hiszen névtelenül bárhogy lehet viselkedni.


Amúgy én mindig nagyon szerettem volna egy gitárt, nekem anno anyámék azt mondták, nem vesznek gitárt, mert nem is tudok gitározni. Köszi. Nem voltunk szegények. Zsebpént sosem adtak, amiből spórolhattam volna, mert "mindent megkapsz, amit akarsz" - na persze. Faluban laktunk, dolgozni meg hova mentem volna. Itt is látom annyit, hogy dolgozzál 16 évesen. Ugyan már, felnőtt végzettséggel rendelkező, tapasztalt emberek nem tudnak elhelyezkedni, ne csináljunk már úgy, mintha diák munkát csak úgy lehetne szerezni. A mellettünk lévő nagyvárosban anno én beadtam a papírjaimat a diákszövetkezethez, két nyelvet beszéltem egyiket közép a másikat felsőfokon, nem emlékszem már miket lehetett bejelölni, de én mindent bejelöltem, hogy értek hozzá (számítógép meg ilyenek) mert igaz is volt, sose hívott senki, csak egyszer egy délutánra, de úgy, hogy többe került volna a buszjegy, mint amennyit fizetnek. Az élet meg nem egy amerikai film, hogy árulj limonádét a sarkon meg mosd le a szomszéd kocsiját, ilyenekért senki se fizet. Szóval ez van. Nem volt gitárom. De ha az én gyerekem kéri, és kibírom fizetni, akkor neki lesz...

2020. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
79%

"Csak kicsit fura nekem, hogy egy szülő valamiért ennyire ellenszenves a gyereke hobbijával kapcsolatban."


Mi fura van benne? Nem kell szeretnie az embernek valamit csak azért, mert a gyereke szereti. Nem ugranek én se ki a bőrömből, ha a gyerekem mondjuk sumo birkózó akarna lenni. Fogadd el, ennyi. Ha van pénzed megvenni hozza a cuccokat, vedd meg. Azt ne felejtsd el, hogy ha valami komoly baleset ér az "én megmondtam" nem fog elmaradni.

2020. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!