Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, ha egy szülő nem...

Normális az, ha egy szülő nem támogatja a gyerekét, ha az versenyszerűen szeretne sportolni?

Figyelt kérdés
Van egy technikai sport, amit hobbi szinten űzök pár éve. Viszont mivel egyre jobb vagyok, szeretnék versenyeken is indulni. Igaz, hogy ennek kicsit komolyabb anyagi vonzata lenne, mert komolyabb sporteszközt, felszereléseket kéne beszerezném amivel versenyeznék, de ezt fizetném magamnak. Itt inkább arról van szó, hogy a szüleim kételkednek bennem folyamatosan, nem bíztatnak stb. Például valamelyik nap épp néztem videón egy versenyt az adott sportról, mikor apám bejött a szobámba, és mondta hogy "te soha nem fogsz így menni", és kiment. Meg egyszer bejött, mikor épp nézegettem felszerelések árait, majd mondta, hogy minek nézegetek ilyeneket, ha úgysem vagyok olyan, mint akik a versenyeken indulnak (itt gondolom a jelenlegi szintemre gondolt).. Meg ilyenek hangzanak el elég sokszor. Szerintetek az mennyire helyes dolog, ha egy szülő ilyen szinten nem támogatja a gyerekét egy olyan dologban, amit ő szeretne csinálni? Mondjuk nem érdekel, mert úgy is megveszem magamtól amit akarok, úgy is csinálni fogom, nem kellenek ők hozzá. Csak kicsit rosszul esik.
2020. okt. 10. 12:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti, ez nálunk is így volt, van.

Mondom, megyek síelni, életemben eloször, 40 évesen.

Erre anyám: de hát nem is tudsz síelni.

Mások meg ugye úgy születtek, hogy tudnak...

Akárhány éves is voltam, mindig az volt, hogy ehhez te túl öreg vagy, már késő megtanulnod, ezt te úgyse fogod tudni...

2020. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
69%

nem lehet, hogy féltenek? de azt nem merik bevallani, így inkább - kerülő úton - fikáznak?

mi ez a sport, ha nem titok..

2020. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha leírom milyen sport, megint elmegy más irányba.

De amúgy itt van, szerintem egy videóból jobban lejön mi ez, mintha csak a nevét leírnám:

https://www.youtube.com/watch?v=bvWUrJSb6J0

2020. okt. 10. 13:44
 14/44 anonim ***** válasza:
86%
belenéztem. csináld, ha szeretnéd. ha nem támogatnak, akkor az ő támogatásuk nélkül. sok sikert
2020. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
80%
Oke. Nem támogatnálak én se, mert veszélyes. Rosszul esel és teljesen lebénulsz. Tiltani nyilván nem tudom, de tőlem nem várhatnád, hogy bátorítsalak, vagy akár egy fillért os rá áldozzak. Mondjuk azt se mondanám, hogy neked ez sosem fog menni, még hasonlók, egyszerűen nem lenne ez téma nálunk. Csinálod, ha akarod, belefekteti időt és pénzt, amij a sajátod és ennyi.
2020. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
86%

Szülői szemmel nézve, valóban nem megnyugtató, én sem lennék boldog, ha a gyerekemnek ehhez támadna kedve.

Viszont apád módszere, ahogy az önbizalmadat akarja letörni, legalább olyan veszélyes, csak nem fizikálisan, hanem mentálisan.

2020. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
59%
Ez egy borzalom, én sem támogatnálak ebben. Ráadásul azon kívül, hogy levegőn vagy, mi ebben az egészséges? A szüleidet megértem, bár a szisztémával én sem értek egyet.
2020. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
71%
Lelkileg 100%-ban támogatnálak. Anyagilag, csak annyira amennyit jónak látok, s amennyi nem okoz kárt a családi költségvetésben.
2020. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt ez rohadt veszélyes, másrészt azért drágának tűnik az a bringa.


Kivéve ha valaki sponzorál, nagyon nehéz lesz azt mindig centíroztatni, a fékeket beállíttatni. Ez pedig a profi sporthoz elengedhetetlen.


A testi veszély meg mindig ott van, ha belédáll valami pózna, ha ráesel a nyakadra...könnyedén egy életre megváltoztathatja az életedet.


19 évesen gondolom még nem esett le, de kicsit nézz bele a mozgássérültek életébe. Mennyi egy kerekesszéket is elbíró otthon építése? Mennyivel csökken a szakma lehetőségeid skálája, ha pl egy nyílt törés miatt nem tudsz 8 órát állni, mászkálni? Ha mondjuk egy balesetben összezúzod a fogaid felét, 20 évesen fogprotézissel élni milyen lenne?



Nem elvenni akarom a kedved, de ezek a kockázatai ennek a sportnak. Ennyi idősen én is csináltam hülyeségeket, de felnőtt fejjel örülök, hogy megúsztam komoly sérülés nélkül.

2020. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
1%

Kedves #19-es! A vezetés is veszélyes! Naponta mennyien meghalnak az utakon.

Rengeteg olyan szakma, hobbi van, amit mi "átlag emberek" pelenka nélkül nem csinálnánk.

2020. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!