Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek lelki...

Szülők! Ha a gyereketek lelki okokra hivatkozva akarná abbahagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Harmadéves vagyok egy három éves szakon, tehát ez az utolsó évem. Eddig úgy álltam hozzá, hogy ezt már mindenképpen végigcsinálom, hiszen csak ez a két félév van vissza. Viszont már azt érzem, hogy nem fog menni. Semmi motivációm nincsen hozzá, már egyáltalán nem érdekel az egész, teljesen elment tőle a kedvem. Ebben a félévben egyetlen egy olyan tárgyam sincsen, ami fikarcnyit is érdekelne, hasznosnak találnám vagy legalább ne görcsbe rándult gyomorral indulnék el otthonról. Azt gondoltam, hogy az utolsó évben már kevesebb tárgyunk lesz vagy könnyebbek lesznek és tudunk koncentrálni a szakdolgozatra stb., de egyáltalán nem. Csak szemináriumom van, mindegyikre óráról órára készülni kell a szorgalmi időszakban, egy rakat beadandót kell írnom, prezentációkat készíteni stb. Van olyan tárgyam, ahol olyan feladatokat kapok, hogy órákon át bámulom, olvasom, gondolkozom rajta és egyszerűen nem tudom megcsinálni, nem megy. A tanárok is nagyon szogorúak és kicsit sem segítőkészek, ha "csak legyen kész" módon összecsapsz vagy kihagysz egy feladatot, akkor szimplán megbuktatnak. Sőt, szerintem egyre rosszindulatúbbak, bunkóbbak és szemetebbek. Szakdolgozatot is kell írnom és azzal kapcsolatban sem kapunk semmi információt, segítséget, támogatást, semmit. Még a téma és a konzulens választás sem megy gördülékenyen, kb. a fél évfolyam csak áll, hogy "most mi a ***** van?". Én azt sem tudom hol áll a fejem. Ez az egész közérzetemre, hangulatomra és az egészségemre is rányomja a bélyeget. Állandóan fáradt és kimerült vagyok, nincsen kedvem semmihez, egy átlag napon meg sem szólalok csak befekszem az ágyba a takaró alá és hagyjon békén mindneki. Ingerült vagyok, stresszes, idegeskedek és sokat sírok. Reggelente és órák előtt is mindig fáj a gyomrom, izgulok, hisztizek, hányingerem van (reggelente hányni is szoktam). Nem bírom, elegem van belőle és azt érzem, hogy én ezt így nem tudom és nem is akarom végigcsinálni.
2020. szept. 25. 14:15
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

A pánikolásod oka alapvetően az ismeretlentől való félelem. Ennek ellenszere a tudás.


Mi ez a képzés? Konkrétan mi változott az oktatásban, amikor beállt ez az undor? Tipikusan olyankor van ez, ha az ember nem érzi kompetensnek magát és fél a megmérettetéstől. keress segítséget felsőbb évfolyamostól élőben vagy a neten!

A szakdolgozattól nem szabad félni. Van egy Tanulmányi és Vizsgaszabályzat, ami megadja a formai követelményeket. Ezután ki kell választanod egy témát a tanszék által megadottakból vagy ha az nem tetszik, akkor javasolnod egyet. A szakdolgozatban nem kell új dolgot kitalálnod, hanem egy témán keresztül be kell mutatnod, hogy a megszerzett tudást tudod alkalmazni mentorálás mellett önállóan.

2020. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Nyilván bennem is bennem van az, hogy már két évet elvégeztem a képzésből és akkor most, a végén hagynám abba... de őszintén szólva már inkább csak az jut erről is az eszembe, hogy miért nem hagytam ott sokkal korábban. Biztos igaz az is, hogy hiba lenne ennyi félév után otthagyni. Ugyanakkor azt érzem, hogy hiba lenne folytatni is. Olyan mintha kb. mindenem rámenne erre az egyetemre, és nem biztos, hogy megéri ezzel szenvedni, ha közben az egészségem, a lelkem, a szociális életem és úgy un bloc az egész életem rámegy.
2020. szept. 25. 17:39
 13/52 A kérdező kommentje:
Nem szoktam büfészakozni és nem is gondolkozom úgy stb., de az tény, hogy ez nem egy olyan képzés (nyelvszak), ami adna bármilyen szakmai tudást vagy használható végzettséget és önmagában ezzel a diplomával nem fogok tudni elhelyezkedni. Magyarul majdnem ugyanott tartanék vele, mintha lenne egy szimpla érettségim. Valamint arra is rájöttem a képzés során, hogy ez az egész terület nem nekem való és a kapcsolódó munkákban egyáltalán nem tudnék érvényesülni. A jegyeimmel eddig nem volt baj, minden tárgyam és vizsgám elsőre sikerült és ami negatív kritika, vagy esetleg kudarc ért mind max. velem, a személyemmel kapcsolatos. Szerintem most sem az anyag elsajátításával van a gondom, hanem egyszerűen kimerültem, elegem van belőle, úgy érzem nem nekem való, nem kapok pozitív támogatást vagy megerősítést, segítséget és már nekem sincsen motivációm, célom sem és ezért nem megy.
2020. szept. 25. 17:40
 14/52 A kérdező kommentje:
Mielőtt meghozom a végleges döntést én is tervezek elmenni pszichológushoz, illetve az egyetemen is kerestem karrier tanácsadást, amit szintén szeretnék majd meglátogatni. Úgy érzem, hogy hasznos lenne erről beszélgetni és segítséget kérni. Ugyankkor őszintén szólva azt nem látom, hogy ezek változtatnának a jelenlegi helyzeten (hosszabb távon sem), és nem érzem azt, hogy a hátralévő két félévet még kihúznám bárhogyan is.
2020. szept. 25. 17:40
 15/52 A kérdező kommentje:
Dolgozni szeretnék. Én azt látom, hogy végzettséget nem igénylő munkalehetőségek nagyjából mindig vannak és szerintem ezzel nem lenne probléma. Később szeretnék majd tanulni, hogy szerezzek egy kézzelfogható végzettséget. Ugyanakkor jelenleg nincsen konkrét ötletem és nem tudom, hogy mi az igazán nekem való, miben tudnék érvényesülni, milyen munkakörben érezném jól magam, mit tanulnék szívesen és mit is végeznék el stb., ezért első körben most dolgozni szeretnék. Azt érzem, hogy gimnazistaként a pályaválasztáskor rosszul döntöttem és nem szeretném még egyszer elkövetni azt a hibát, amit akkor.
2020. szept. 25. 17:40
 16/52 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy legrosszabb esetben is "csak" az elvégzett félévek tandíjának a felét kell visszafizetni (az én esetemben ez 750ezer forint) és részletfizetési lehetőség is van, valamint arra is van lehetőség, hogy a visszafizetési kötelezettséged kiváltsd hazai munkaviszonnyal.
2020. szept. 25. 17:41
 17/52 anonymousreview60 ***** válasza:
26%

A nyelvszak elvégzése önmagában nem egy nagy durranás, hacsak nem valami nagyon speckó nyelv. De: lesz egy nagyon jó nyelvtudásod és egy alapdiplomád, tehát láthatóan nem vagy egy buta tök.

Az ügyfélközpontokban szeretik a nyelvet végzett embereket. Egy barátom végigment a BME műszaki-menedzseren, de nem szerzett diplomát, mégis Telekom, IBM, IT Servicesen végigment és most elég jól keres diploma nélkül.

Utána majd tanulsz mást. A teendőd:

1. Karriertanácsadó.

2. Segítségkérés évfolyamtársaktól.

3. Rövid pszichoterápia.

Tudom, hogy a tanulás/munka vonalon a pánik egy sz@r dolog, de ha ügyesen kisebb lépésekre bontod a munkát kisebb határidőkkel, akkor máris átláthatóbb és kevésbé félelmetes.

2020. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező szerinted végzettség nélkül hol fognak fizetni neked annyit hogy albérletet fizess meg eltartsd magad?
2020. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
44%
Passzív félévre menjél el!! Aztán összeszeded magad és minden okés lesz.
2020. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem speckó nyelvről van szó, kb. minden második ember beszéli és ezen kívül én sem beszélek semmilyen más idegen nyelvet. Illetve eleve vidéken élünk, ahol nincsenek nemzetközi cégek, SSC-k, ügyfélközpontok, külföldiek stb., itt egyáltalán nincsen szükség nyelvtudásra. Eddigi életem alatt konkrétan egyetlen egyszer használtam a nyelvet iskolán kívül (akkor is külföldön)... Nem mondom, hogy itt szeretném leélni az életemet, de pályakezdőként (diplomával vagy nélküle, mert semmi különbséget nem jelent) nem tudnék Budapestre költözni és fizetni annak minden velejáró költségét. Úgyhogy elsősorban abban gondolkozom, hogy maradok otthon. A szüleimhez költöznék vissza, aztán később mennék albérletbe (több lakótárssal), ha már van némi megtakarításom.
2020. szept. 25. 20:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!