Manapság miért nem támogatják úgy a gyerekeket a szülők az elindulásban, mint régen?
Az elmúlt évezredekben teljesen természetes volt, hogy a "fiatalok" az esküvő után valamelyik családhoz költöznek és akár az egész életüket ott élték le vagy lakás/házat kapnak. A lányokkal járt pénzbeli vagy tárgybeli hozomány, a fiúk iskoláztatását pedig egyértelműen a család fizette, akár 25-30 éves korig és hazavihette a "házhoz" a feleségét.
Ez nyilván attól függött, ki hova született, parasztnak, polgárnak vagy nemesnek...
Az idők persze változtak, ma már később házasodnak az emberek és nem feltétlenül akarnak a szülőkkel lakni, na de más oldalról nézve, nem pont azért tolódott ki ennyire a gyerekvállalás és házasodás, mert a legtöbb szülő nem akarja támogatni a gyerekét az elinduásban?
Az én nagyszüleim például még a szüleikhez vállaltak gyereket és a családtól kaptak kis házat, ami aztán bővítettek. A szüleim és rokonok szintén fiatalon, 22-24 évesen házasodtak és vállaltak gyereket, de tök természetes volt, hogy otthon élnek a babával, míg felépül a ház (amiben szintén a család segített anyagilag, pl. telekkel, munkával, pénzzel). Mi már nem kaptunk semmiféle támogatást.
De nem csak az én családomra jellemző ez, hanem úgy kompletten a rendszerváltásig divat volt segíteni, a korosztályomban viszont sokan panaszkodnak, hogy még a nagyszülőktől megörökölt lakáson is ül a család, de oda nem adná az albérletben tengődő fiataloknak.
Ma mi a jellemző?
A gyerek menjen dolgozni 16 évesen munka mellett, de közben teljesítsen úgy, hogy felvegyék állami támogatott szakra vagy ne menjen tovább tanulni. Egy csomó kérdésben olvasni itt is azt, hogy a gyerek párja nem költözhet oda lakni, mert a szülők nem akarnak "egy idegent kerülgetni", már az is probléma, ha hétvégén ott akar aludni. Az, hogy esetleg gyereket is odavállaljanak a fiatalok, ki van zárva, senki ne szüljön a "szülők nyakára". De közben azon is kiakadnának a szülők, ha a húszéves gyerek albérletbe akarna menni, mert otthon nem lehet a párjával...
Szóval, mi az oka, hogy - tisztelet a kivételnek - sokan egyáltalán nem tartják feladatuknak segíteni a gyerekeiket, miközben anno őket is segítették a saját szüleik? Az a poén, hogy közben meg megy a kritizálás, miért szülnek manapság 30 évesen a nők, dehát hova tudna szülni egy 23-24 éves, ha otthonra nem lehet, mint a szüleinek anno?
A gyerek tanulja meg azt, hogy a tárgyak talmi dolgok. Amik ma vannak, holnap nincsenek, holnap után lesznek.
Az értéktanulás az egyetlen, ami mindig felállítja az embert bármilyen helyzetbe is kerül az élete folyamán.
Hú, egy kicsit el vagy tévedve, mert lassan kétszer 16 éves vagyok. ÉS még saját otthonom is van, csak felmerült ez a kérdés bennem a körülöttem látottak alapján.
De köszönjük a roppant releváns választ.
Ezt is te írtad ki?
https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
A testvérem kapott egy hazat a apuektol, de nekem kijelentettek, hogyha lagzi vagy ilyesmit akarunk ok nem fogjak finanszirozni mert minek ami fiatalok úgyis elvalnak. Na en nem is kaptam semmit mikor elköltöztem otthonról!
32N
Érdekes, én magam körül azt látom, hogy a szülők sokszor erejükön felül próbálnak teljesíteni azért, hogy a lehetőségekhez képest minél többet megadjanak a gyereküknek.
Ez csak itt szokás, hogy unatkozó tinik meg lúzer felnőttek picsognak, hogyha pistike alá raknak lakást, akkor alá miért nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!