Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen vita, ha megrendelem a fülbevalót?17l

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék saját pénzből rendelni egy orvosi fém fülbevalót. A környéken sehol nem tudok venni személyesen, olyat, ami karika. Nekem meg ki kéne cserélni azt, ami a porcban van ezüst fülbevaló, mert az csak ilyen átmeneti megoldásnak van ott.

Anyuval meg meg szoktuk beszélni, ha a netről rendelek, csak az a probléma, hogy viszolyog tőle. Most az a baja, hogy nem éri meg, mert a csomag és a szállítás majdnem ugyanannyi, miért nem jó az a fülbevaló, ami itthon van... Meg nem hiszi el, hogy gondot okoz az ezüst, ha a fülcimpámban a rozsdamentes acél, vagy éppen a bizsu nem. Egyszerűen nem fogja fel,hogy porcban érzékenyebb a fül. Szerinte ilyen nem létezik, meg van győződve, hogy neki van igaza, tapasztalata nincs a témában, utána olvasni nem képes, de azért nagyon tudja, hogy hogy működik ez... Én mindenképp meg fogom rendelni a fülbevalót, de azért örülnék, ha nem kéne utána hónapokig hallgatni a kiakadását, hogy mi az hogy nem kérdeztem meg/nem hallgattam rá.

Mit javasoltok?17l



2020. júl. 8. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Zsebpénzből lenne? Esetleg az az ötletem van, hogy rendelje meg helyetted egy barátod, barátnőd, és akkor kifizeted neki. És akkor esetleg mondhatnád anyukádnak, hogy találtál valamelyik boltban piercinget. Így legalább nem tudna arról, hogy volt szállítási költség, meg minden. Persze ebben benne van az is, hogy hazugság, de szerintem ha zsebpénzből veszed, akkor szerintem azért nem akkora vétek ez. Meg ha most amúgy hónapokig kattogna ezen, akkor na... ez az egész csak pár ezer forint, fura, ha ezen hónapokig kattogna. Szóval szerintem egy kis hazugság belefér, ha saját pénzből veszed.
2020. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Melyik részen van a fülbevalód?

Az orvosi fém/arany-ezüst viszont igaz, hogy drágább, viszont kisebb az esélye, hogy valami lesz a füleddel. Mondd anyukádnak, hogy félsz, hogy az a fülbevaló ami otthon van irritálja majd a füled és begyullad/vadhús lesz.

2020. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fülcimpàmat nem bántja ugyan az a fülbevaló, ami a porcot igen, estére bedagad, begyullad, pedig már több éves. Ha azt megengedte, hogy fölül kilyukaszd a füled, igen is engedje, hogy megfelelő anyagú fülbevalót vásárolj. Ha meg saját pénzből teszed, végképp nem értem a problémát. Ez egy idióta felfogás, hogy nem rendelünk meg valamit, aminek ugyan annyi a postaköltsége, mint maga a termék. Édes mindegy, hogy a végén miért fizeted ki azt az X összeget...
2020. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A te pénzed, mit tárgyalsz még rajta Anyáddal...????


Megrendeled, oszt kész.


Egy gombóc fagyi, vagy egy hamburger megvétele előtt is költség-haszon elemzést csináltok...? :-D

2020. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Fentebb van porcban, jelenleg ezüst fülbevaló van benne. Amióta az van benne nem néz ki rosszabbul a fülem. Orvosi fémmel rendben volt, csak nem karika volt, elhagytam annak a végét, és másik nem jó rá, szóval kicseréltem először rozsdamentes acélra, de az gondot okozott, aztán gondoltam arra, hogy kéne inkább rozsdamentes acél, de sehol nem találtam a környéken, rendelni akartam netről, vita lett belőle, szóval inkább ezüstöt vettem átmenetileg. Annyit segített a helyzeten,hogy nem lett rosszabb.

Az a helyzet, hogy barátot nem tudok megkérni. Helyben gimi óta nincsenek barátaim, postán maradónak nem szeretném rendelni, mert kisvárosban lakom, itt mindent is kipletykálnak. A barátaimnak meg nem szívesen égetném magam azzal, hogy anyukámnak ilyen felfogása van...

2020. júl. 8. 11:40
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, egy helyen elírtam kommentben. Szóval nem arra gondoltam, hogy rozsdamentes acél kéne, miután amiatt lett baj, hanem hogy orvosi fém kéne... :D

Nem arról van szó, ha nincs más megrendelem itthonra, anyám egyetértése nélkül, csak nincs kedvem hetekig hallgatni a kiakadását, meg azt, hogy utána tíz év múlva is előhozza egy esetleges veszekedésnél.

Magyaráztam neki, hogy fülcimpába nem olyan, mint porcba, de neki ez vagy nem jutott el a tudatáig, vagy letudta annyival, hogy vegyem ki... :D

2020. júl. 8. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Gőzöm nincs mi az az "orvosi fülbevaló", de ezt csak rendelni lehet?

Nincs egy bolt, ahova bemész és megveszed?

2020. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

9!


Orvosi acélra gondol a kishölgy.

2020. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
10# ez nem megbeszélés amit az anyja művel. Oke hogy köze van hozzá mert a gyereke, de ha nem érti meg hogy bantja a fülét a fülbevaló, akkor mit lehet vele csinálni. Kérdező ha anyad ilyen hogy felemleget mindent, akkpr ilyen. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Megrendeled es kesz. Egy idő után saját magát égeti le.
2020. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérd meg egy barátnőd, hogy hadd érkezzen hozzá a csomagod... én is így rendeltem amíg otthon éltem mert így elkerültem a felesleges hisztiket...
2020. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!