Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám irigyel és korainak...

Édesanyám irigyel és korainak tartja ezeket a dolgokat.Szerintetek is igaza van?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és elkezdtem nőiesedni.Eddig elég fiús voltam, de elkezdtek érdekelni a csajos dolgok.Sokat dolgoztam,hogy elérjek egy csinos alakot, ami édesanyámnak nagyon tetszett.Ő is jött velem,mert már évek óta mondogatta,hogy nincs szép alakja(nem volt fitt,csúnya sosem volt).Jött velem,de nem vette komolyan.Folyamatosan ette az édességeket,nem főzött magának egészséges dolgokat és nem is edzett rendesen(heti egy-kettő Max.30perc).Túrót evett és attól várta a változást,mert hogy az fogyaszt és szép alakot csinál.Nekem nem hitt,az ételeimet is lehúzta(magamnak vettem és főztem).Én elértem amit akartam,ő nem.Csúnyán néz rám és undok azóta.Eltilt normál dolgoktól, nehogy csinosabb legyek.

Mivel változott az alakom,ezért a ruháim egy része nem jó rám és egy kis változást is szerettem volna a ruhatáramban.Ezt természetesen magamnak finanszíroznám,de nem engedi.Ne merészeljek rendelni,mert neki nem tetszenek a ruhák.Szerintem én fogom hordani őket és nem ő.Egyébként nem villantós darabokról van szó,hanem abszolút normál,csinos ruhákról.Őszre kinéztem magamnak egy bokacipőt, de tilos,mert van egy pici 5centis sarka.Az meg nem illik 17 éves tininek.

Egy picit megnövesztettem a körmömet(az ujjam végéig ér csak) és az már nagy,ne is gondoljak arra,hogy lakkozhatom (halvány színű körömlakkjaim vannak). Otthon kifestettem,mert most senki nem látja és csak próbálgathatom, de addig ordított,amíg le nem mostam.

Szempillaspirál szintén tilos,mert az nőknek való és nem nekem.

Karantén előtt szerettem volna fülbevalót(eddig nem volt kilyukasztva a fülem,nem piercinget akartam), de azt is tilos,mert elvonja a figyelmemet a tanulásról! Miért vonná el? 2 perc alatt megvan és mehetek haza.


Ezek tényleg korai dolgok egy 17 évesnek? Mielőtt valaki megszólna érte,nem vagyok ribizli.Tanulok rendesen,vannak terveim,barátom sosem volt(azt sem szabad),nem rakok ki magamról fotókat sehova és nem hercegnő akarok lenni.



2020. máj. 28. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Édesanyádnak van igaza
Nem korai dolgok ezek egy 17 évesnek
102 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy korai dolgok ezek 17 évesen. Egy éven belül jogilag is felnőtt leszel. A mai 12-13 éveseknek ez már kb. egy “alapcsomag”. Mutass neki egy osztályfotót.

Apukáddal mi a helyzet? Vagy nincs a közelben egy megbízható felnőtt (mármint akit anyud egyenrangúnak tart, pl. nagynéni/nagybácsi/nagyszülő/osztályfőnök) akinek elpanaszolhatnád és segítene megbeszélni az ilyeneket anyukáddal?

2020. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hogy hagyd neki magad. Hadd ordítson, egyszer majd megunja. Üljél szépen csendben és tűrjél. Ha pedig befejezte, szépen felállsz es elmész máshova. Majd megunja. Ha áttudod venni a cuccokat, rendelj nyugodtan. Vagy menj el valahova vásárolni mig nincs otthon.
2020. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú anyádnak mázlija van veled. Én 16 évesen (10 éve) tűsarkúban meg fekete körmökkel jártam. (Mondjuk kolis voltam könnyű volt, abba ne menjünk bele hogy az már a ló túloldala :D) Nem engedték, hogy fessem a hajam, hát szép fokozatosan egyre világosabbra festettem- fel se tűnt nekik.


Ha lett volna akkoriban online bolt a nekem tetsző ruhákat is simám megvettem volna, nem is szóltam volna mit tervezek venni.


Bár lehet tényleg jobb, ha elrakod a pénzed és 18 évesen arra használod, hogy egyből kiszabadulj onnan.

2020. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

És eddig még azt hittem, hogy az én anyám a súlyos eset... Mondjuk szerintem az enyém is így gondolkodna, de túlságosan is leszbikusnak hisz, ahhoz, hogy megtiltja, mivel szerinte ezek a dolgok, hogy körömfestés, smink pont az ellenkezőjét jelentik..:D

De egyébként vita nélkül nem tudod megoldani. Ha nem ütne meg, vagy tiltana el számodra nagyon fontos dologról, akkor állj bele a vitába. Ha ordít, majd megunja. Esetleg hozd fel azt, hogy ha így halad, negyven évesen is mellette leszel, és az neki lesz gáz, hogy ennyire elcseszte.

Komolyan... Ha nem lehet vele megbeszélni, akkor állj bele a vitába, majd megszokja.

2020. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem is inkább arra gyűjts, hogy minél hamarabb le tudj lépni... Nem fiút akart véletlenül anyád? Egyáltalán nem normális, ahogy viselkedik. Azok, amiket felsoroltál (csinos, de nem kihívó ruha, halvány színű körömlakk, szempillaspirál, fülbevaló) szerintem már egy 15 éves lánynál is teljesen rendben vannak. Legalábbis én a lányaimnak biztos, hogy nem fogom ezeket megtiltani, 14 évesen se, bár lehet, hogy én túl engedékeny vagyok, meg én is elég "nőcis" vagyok.

Anyukád viselkedése gáz. Mintha frusztrálná, hogy csinosodsz, nőiesedsz.

2020. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem természetes, hogy magadnak finanszíroznád az új ruhatárad. Ilyen eszedbe se kéne jusson. Az a természetes, ha a szülő fizeti.
2020. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Eddig egy ilyen családot láttam, ott az egyetemista lány életét is leszabályozták. A szoknya hossza minimum bokáig érjen, rövidebb már kurvás. Az ing végig gombolva, mintás vagy alakra simuló póló kizárva. A haj csak hosszan és szorosan befonva jó. Smink, parfüm tilos. Olyan szintű elvakultság kell ahhoz, hogy ennyire elzárj egy mai lányt a hétköznapi dolgoktól, amit nem tudok megérteni. Amint szabadulsz, menj koliba és élj, mert túl sokat kell kihagynod anyukád mizériája miatt. A felsoroltak kívanságaidból egyik sem túlzás, ezt sose felejtsd el.
2020. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Savlekotő ***** válasza:
88%
Ugyan a babáknak kilukasztják a fülét be ne vedd,irigy az alakodra hogy te elérted amit ő nem,a nőiességed elnyomnám mert ő nem nőies. Sajnos amugy munkám során látom hogy az elzárt semmit se szabad miközben lassan felnőnek típusú lányok amint kiszabadulnak elszabadulnak.. 17 évesen ezek teljesen normális dolgok..
2020. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Tehát te most azt gondolod, hogy ha nem váltottál volna életmódot, akkor anyud nem akadna fenn ezeken a dolgokon?

Szóval az irigysége miatt próbál akadályozni?


Van benne lehetőség, hogy ez játszódik le benne, de nem biztos, hogy van összefüggés. Előtte hogyan viszonyult ezekhez a dolgokhoz?

2020. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Hol él anyád az őskorban? Igen bizony irigy rád! Anyud elvált nő? Vagy van párja? Lehet féltékeny is rád, félti az aktuális barátját tőled. Gonoszságnak tartom amit csinál. A mai modern világban már nem így élnek a fiatalok, le van maradva.
2020. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!