Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között bevállalnátok egy hitelt?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor gyerek voltam, apukámmal sokáig nem tartottuk a kapcsolatot, mikor idősebb lettem akkor többször találkoztunk.

Már felnőttkorú vagyok, egyedül élek, átlagos a fizetésem, ebből tartom fent magam teljesen önállóan.Elvagyok belőle, bár semmi extrát nem engedhetek meg magamnak, de panaszkodni sincs okom.

1-2 éve rommá törtem a kocsimat, és sajnos szükségem volt rá a munkám miatt, és 1.2 millió forintos kár keletkezett benne.

Még egy 200 ezer forintos autóra sem lett volna akkor pénzem, és apukám felajánlotta hogy ad kölcsön a javításra.

Ezt elfogadtam, úgy beszéltük meg hogy minimum 100 ezrenként adjam vissza de akkor amikor akarom, szóval ha félévente adok neki 100-at az is jó.(az idő nem számít)

Jelenleg még 400 ezer forinttal tartozok neki, viszont a napokban letört az egyik fogam, és az az igazság hogy nem is tökéletes a fogsorom, ugyan nem vészes de zavar.Már nagyon régóta szeretnék fogszabályzót ami kb. 300 ezer forint plusz még meg kell csinálni a letört fogam is.

Arra gondoltam, hogy felvennék 700-800 ezer forint hitelt, kifizetném apukámat és megcsináltatnám a fogaimat.

Viszont tekintettel a koronavírus helyzetre azért félek egy hiteltől.

Megmaradt az állásom, de sosem lehet tudni azért nálunk is voltak leépítések...

Elméletileg ha nem rúgnak ki, akkor kb. 1 év múlva érném el hogy visszafizetem apukámnak a pénzt és felrakatom a fogszabályzót, de akkor úgy hogy semmi váratlan kiadás nem ér.

Viszont ez a letört fog látszik is (felül, egy oldalsó fog) és eleve zavart a nem tökéletes mosolyom, így meg már stresszel is.

Hogy a tárgyra térjek arra gondoltam hogy felvenném a hitelt, és ha nem bírom fizetni akkor kölcsönkérek apukámtól, és kifizetem a banknak majd újra apukámnak fizetem a törlesztőket.

Mert azért az jóval megnyugtatóbb hogy akkor fizetek mikor akarok, mert így ha megvan 100 ezer és tönkremegy pl. a mosógépem akkor veszek inkább egy mosógépet és majd utána fizetek apukámnak akinek nem számít a határidő.

Az is lehetőség lenne,hogy egyből tőle kérek pénzt, de azért mégsem olyan szoros a kapcsolatunk, meg nem akarom hogy az legyen hogy jaj adott egyszer pénzt, akkor megint rögtön kérek.Inkább csak olyan biztosítékként tekintek rá hogyha tényleg baj van.Meg azt hiszem ez segíti is az önálló boldogulásom.


Neki van volt és lesz is pénze, egyáltalán nem terheli meg, ha kölcsön kell adnia, de adna is szerintem.Meg ha 1 évig tudom fizetni a bankot akkor is már az lenne hogy 1 éve visszaadtam a pénzét, kicsit talán kevésbé lenne kellemetlen több idő után újra kérni mint most rögtön)



2020. jún. 27. 23:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, már van tartozásod. Miért akarsz egy újabbat?
2020. jún. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
A letört fogat talán tb finanszírozott fogászati rendelés keretében is megmentik mert az nem (csak) esztétikai probléma, utána kell nézni, hogy biztos szükséges-e magánfogászaton kiköhögni érte tízezreket... A fogszabályozásra ne vegyél fel hitelt. Hitelt olyan dolgokra szabad felvenni, amiknek van megtérülése - pl lakás vagy munkagép.
2020. jún. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Hitelt? Semmiképpen soha semmilyen körülmények között!
2020. jún. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Tudtommal a tb-finanszírozott fogászat kereteibe a fogpótlás nem tartozik bele, kemény pénzekről szóló csekket adnak az sztk-ban, amit a beavatkozás előtt be kell fizetni.
2020. jún. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%
ad meg apådnak a tartozåst utåna jöhet letört fog ,semmi baja sem lesz fogadnak ha vár pår honapot .fontosågi sorend .
2020. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fix határidő a tartozásod visszafizetésére, akkor nem tudod apuddal megbeszélni, hogy adjon egy kis haladékot még a fogaid miatt? Azt mondod jómódban él, szóval nem a szájától vennéd el a falatot ezzel. Mégis jobb az embernek az apjának tartozni, mint a banknak, ilyenre hitel szerintem baromság. Viszont az fontos, hogyha nemet mond, akkor ne erőszakoskodj, mert az visszatetsző lehet nagyon. Akkor fogadd el, hogy először azt kifizeted, utána belevághatsz a fogszabiba. A letört fogat mindentől függeltenül megcsináltathatod, az nem akkora kiadás.
2020. jún. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben inkább egyjó nagy fejmosáson vennék részt, hogy helyrerakják az agyadat abban a kérdésben, hogy egy kiadás esetén nem az a két opció létezik, hogy hitel vagy apuci, pláne, ha már van egyébként is tartozásod. Némi pénzügyi kultúra elsajátítása nagyon rádférne, a saját érdekedben! Tanulj meg beosztani, félretenni (igen, a kicsiből is!), és a lehetőségeidhez mérten költekezni, meg célokat kitűzni. A fogszabályozás nélkül eddig is megvoltál, megleszel még egy darabig nélküle, amíg összerakod az árát, meg kifizeted a tartozásodat!
2020. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy miért kéne ilyen képzelt büszkeség miatt a fejjel menni a falnak? Ha van segítség, azt miért ne fogadhatná el? Miért várja meg, amíg tönkremegy a foga, ha van lehetősége megcsináltatni? Hogy döngethesse a mellét, hogy de jó 5 év alatt összespóroltam egy fogszabályzóra? Ha az apja normális és nem arra használja a pénzügyi támogatást, hogy ezzel zsarolja meg sarokba szorítsa, akkor csak azért ne vegye igénybe, mert mindent egyedül kell megoldani? Ez szerintem eléggé fafejű hozzállás.
2020. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Könnyű csak így hitelfelvételekkel dobálózni, ha tudod, hogy apuci kimossa a va&#@lagadat belőle :D

Tudod mit? Vedd fel a hitelt! Lecci! Holnap menj és intézd el!

2020. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Azt teszel amit akarsz. Én ha már lenne egy tartozásom előbb kifizetném azt. Így lehet eladósítani magad egyik napról a másikra. Ráadásul őszintén,jóindulatból mondom ,hogy a fogszabályzóra szánt pénzedet nyugodtan szorozd fel kettővel , ez a 300 ezer forint kevéssel több csak,mint amennyiért ma 18 év ALATT ,nagyrészt TB által finanszírozott fogszabályozás kerül.

Ha felnőtt vagy,a procedúra végére inkább az egy millióhoz leszel közelebb . A 600 ezer is egy olyan összeg,ami a legalapabb,elavult ( nem is minden esetben szokás lehet ma már használni) készülék,semmilyen plusz költséggel (biztos,hogy lesz) .

2020. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!