Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között bevállalnátok egy hitelt?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak mikor gyerek voltam, apukámmal sokáig nem tartottuk a kapcsolatot, mikor idősebb lettem akkor többször találkoztunk.

Már felnőttkorú vagyok, egyedül élek, átlagos a fizetésem, ebből tartom fent magam teljesen önállóan.Elvagyok belőle, bár semmi extrát nem engedhetek meg magamnak, de panaszkodni sincs okom.

1-2 éve rommá törtem a kocsimat, és sajnos szükségem volt rá a munkám miatt, és 1.2 millió forintos kár keletkezett benne.

Még egy 200 ezer forintos autóra sem lett volna akkor pénzem, és apukám felajánlotta hogy ad kölcsön a javításra.

Ezt elfogadtam, úgy beszéltük meg hogy minimum 100 ezrenként adjam vissza de akkor amikor akarom, szóval ha félévente adok neki 100-at az is jó.(az idő nem számít)

Jelenleg még 400 ezer forinttal tartozok neki, viszont a napokban letört az egyik fogam, és az az igazság hogy nem is tökéletes a fogsorom, ugyan nem vészes de zavar.Már nagyon régóta szeretnék fogszabályzót ami kb. 300 ezer forint plusz még meg kell csinálni a letört fogam is.

Arra gondoltam, hogy felvennék 700-800 ezer forint hitelt, kifizetném apukámat és megcsináltatnám a fogaimat.

Viszont tekintettel a koronavírus helyzetre azért félek egy hiteltől.

Megmaradt az állásom, de sosem lehet tudni azért nálunk is voltak leépítések...

Elméletileg ha nem rúgnak ki, akkor kb. 1 év múlva érném el hogy visszafizetem apukámnak a pénzt és felrakatom a fogszabályzót, de akkor úgy hogy semmi váratlan kiadás nem ér.

Viszont ez a letört fog látszik is (felül, egy oldalsó fog) és eleve zavart a nem tökéletes mosolyom, így meg már stresszel is.

Hogy a tárgyra térjek arra gondoltam hogy felvenném a hitelt, és ha nem bírom fizetni akkor kölcsönkérek apukámtól, és kifizetem a banknak majd újra apukámnak fizetem a törlesztőket.

Mert azért az jóval megnyugtatóbb hogy akkor fizetek mikor akarok, mert így ha megvan 100 ezer és tönkremegy pl. a mosógépem akkor veszek inkább egy mosógépet és majd utána fizetek apukámnak akinek nem számít a határidő.

Az is lehetőség lenne,hogy egyből tőle kérek pénzt, de azért mégsem olyan szoros a kapcsolatunk, meg nem akarom hogy az legyen hogy jaj adott egyszer pénzt, akkor megint rögtön kérek.Inkább csak olyan biztosítékként tekintek rá hogyha tényleg baj van.Meg azt hiszem ez segíti is az önálló boldogulásom.


Neki van volt és lesz is pénze, egyáltalán nem terheli meg, ha kölcsön kell adnia, de adna is szerintem.Meg ha 1 évig tudom fizetni a bankot akkor is már az lenne hogy 1 éve visszaadtam a pénzét, kicsit talán kevésbé lenne kellemetlen több idő után újra kérni mint most rögtön)



2020. jún. 27. 23:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Semmilyen körülmények között nem javaslok semmiféle hitelfelvételt és nem kunyerálnék a helyedben senkitől. Dolgozzál, és ha tudsz tegyél félre fogszabályzóra önmagad, vagy arra amire akarsz költeni. Biztos, hogy a helyedben nem pumpálnám meg felnőtt ember létemre az édesapádat a helyedben.

Neked kéne a szüleidet segíteni felnőtt ember létedre.

2020. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, végül is nemrég kezdtem el az önálló nagybetűs életet, életszerű hogy segítsem a tehetős apámat, és az amúgy boldoguló anyukámat.

Igazából annak is örülök, hogy eddig nem kellett a segítségük, és ha nem töröm össze a kocsimat most is ellenék amit szerintem sok velem egykorú sajnos nem mondhat el magáról.

A többiben alapvetően igazad van, én sem szeretném "pumpálni" (vagy inkább leszívni?!) apukámat, pont ezért gondolkozom a hitelben ami szintén egy rossz döntés, viszont hidd el, hogy nem túl jó érzés /főleg/ fiatalon egy rossz fogsorral együtt élni.

Tudom, nagyon elszúrtam a kocsi összetörésével a lehetőségeimet, de azon már nem tudok változtatni.

2020. jún. 27. 23:49
 3/20 anonim ***** válasza:
12%

2 Mindent értek, de, előbb add meg a tartozásod. A másik kérdés: nem érzed rosszul magad attól, hogy dolgozol, és egy fillért-még ha jelképest is-de a közösbe beleadni önmagad után? Cselekedetekben is meg kéne annak mutatkozni, hogy valóban felnőttél és nem csak a korod alapján.

A fogsorra meg: a türelem,kitartás hozzátartozik egy felnőtt ember életéhez.Amikor tud várni, nem most és adj uram azonnal.

2020. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A közösbe?Külön élek...a szüleim sem adnak nekem pénzt, és sem nekik.Ha arra gondolsz hogy felneveltek akkor azt nem hiszem hogy azért tették, hogy utána fizessek nekik ha felnövök.

Meg nincs szükségük az én pénzemre.

Ha szükségük lenne rá a jövőben akkor úgy állok majd hozzá, addig viszont próbálnék önállóan boldogulni.

2020. jún. 28. 00:02
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Javaslom a kiszámoló blog olvasását, az kicsit helyrerakja a pénzügyi gondolkodásod :)


A kérdésre a válasz pedig: ne!

2020. jún. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

"A másik kérdés: nem érzed rosszul magad attól, hogy dolgozol, és egy fillért-még ha jelképest is-de a közösbe beleadni önmagad után?"


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de nem érzed magad rosszul attól, hogy kritizálsz, ítélkezel és számonkérsz, ráadásul úgy, hogy olyan szinte megrekedt a szövegértési készséged, hogy ezt a kérdést azok után teszed fel, hogy a kérdező teljesen érthetően írta le a helyzetét és a körülményeit, többek között a következőket:


"Már felnőttkorú vagyok, egyedül élek, átlagos a fizetésem, ebből tartom fent magam teljesen önállóan."


Mégis milyen közösbe kéne beleadnia szerinted?

2020. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd szét a dolgokat valóban fontosra és kevésbé fontosra.

A letört fogadat meg kell csináltatnod, mert könnyen tovább romolhat és akkor sokkal többe fog kerülni. Ez tehát valóban fontos.

A fogszabályozó nélkül eddig is tökéletesen elvoltál - ez tehát kevésbé fontos.

Ne vegyél fel hitelt amíg nem fizetted ki azt amivel már tartozol! Így indul be a csőd, hogy halmozod a tartozásokat. Aztán majd közbe jön egy újabb meg újabb "fontos" vagy valóban fontos dolog, és akkor megint veszel fel hitelt? A hitelnek kamata is van, költségei is, vagyis sokkal többet fizetsz a hitelből vásárolt dolgokért, mintha magad tennéd össze rá a pénzt. Ha kocsiról lenne szó, ami szükséges lenne a munkádhoz, akkor javasolnám, hogy vállald be a hitelt, de ez nem az. Gondolom ha valaki azt ajánlaná neked, hogy hitelből menj el nyaralni, akkor te is elküldenéd, mert értenéd hogy hülyeség. A fogszabályozás kicsit jobb, de éppen úgy butaság hitelből csinálni.

Menj el a fogorvoshoz, kérdezd meg, hogy mennyibe kerülne a törött fogadat megcsináltatni, majd beszéld meg az apáddal, hogy most ennyivel kevesebbet tudnál megadni neki a szokott időben - a fogorvosi külön költség miatt. Kérdezd meg hogy belemenne-e ebbe vagy inkább toljátok 1-2 hónapot és akkor adod a szokásos százezret, de ne told sokat, inkább spórolj egy kicsit jobban, hogy hamarabb összejöjjön.

Nagy valószínűséggel azzal sem lenne gondja apádnak, ha nem fizetnél vissza neki semmit, de ezzel ne élj vissza. Te is lehetsz még abban a helyzetben, hogy egy olyan embernek adsz kölcsön akit egyébként szeretsz, te sem szeretnéd ha lazán "elfelejtené" visszafizetni, mikor nem ajándékról volt szó köztetek.

Ha többet akarsz költeni akkor ne hitelben gondolkodj, hanem keress több pénzt! Ez nem egyszerű dolog, de csak így kerülheted el azt hogy eladósodj, amit utána már csak úgy tudsz kezelni ha tényleg semmire nem marad pénzed.

2020. jún. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Hát az a 300 ezer nagyon nem elég a fogszabályzásra. Elmúltál 18 éves, így bizony az zsebbe nyúlós lesz. Nekem 1 évet volt fent, most már csak éjszakai van és 2 milliót már ráköltöttem.

Csak akkor kezdj bele ha biztos 1 milliód megvan rá.

2020. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
Kölcsönből, ha közepes fizetésed van, kikászálódni nem lehet. Mindent el fogsz veszíteni, ha ilyesmire költesz. Minden évben van valami százezres nagyságú költség, akár javítani való, akár egészségügyi, mindig lesz is ilyen, neked is. És ezek fel fognak halmozódni. Őszintén sajnállak, mert látszik, hogy semmi érzéked a pénzhez, és félő, hogy rövid időn belül nincstelenné fogsz válni az ötleteid miatt, vissza a szüleid eltartásába, ami nagyon rossz lesz neked.
2020. jún. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

9-es te mit értesz ezen hogy " Minden évben van valami százezres nagyságú költség " ??


23 éves vagyok, 18 évesen költöztem el szüleimtől. 5 éve. Éltem már párom (exem) saját lakásában, egyedül albérletben, társsal albérletben.

Ez alatt az 5 év alatt egyetlen egyszer sem volt százezres nagyságú költségem. Max a nyaralások, de hát az "pozitív dolog" azt én vállaltam be mert megvolt rá a pénzem.

2020. jún. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!