Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a titkuk a jól működő ,...

Mi a titkuk a jól működő , szeretetben együttélő nagycsaládoknak? Ti ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés
Akiket én ismerek,egy konkrét család, szülők, családos gyerekeik, mind együtt, anyagi jólétben, 15 fő, boldogan és békében együtt élnek. Tök jó fejek, mindig kedvesek, vidámak, mitől működik ez náluk?Igaz, rajtuk kivül mást nem ismerek, és igazság szerint az ő életükbe se látok bele túl mélyen, de náluk ez hogyan megy ilyen simán?Miközben a legtöbb ismerősöm szinte öli egymást családon belül..

2020. jún. 14. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom volt egyszer két normális ember, akik valami csoda folytán össze kerültek, és sikerült is pl. 3, szintén normális embert felnevelniük. Na valahogy így lett belőlük egy nagy boldog család. Nálunk apai ágon nagyapám volt alkoholista, és szeretett verekedni is, anyai ágon meg nagyanyám egy xarkavaró, fenyegetőző némber. Szüleim sem lettek sokkal jobbak. Én már most úgy érzem magam, hogy utálom ezt a helyzetet, és sikerült is egy olyan férfival össze jönnöm, akinek szintén fontos a család, mert a szülei sajnos nem mintapéldányai a boldog családi légkörnek. Remélem mi leszünk az a boldog pár, aki össze tud hozni kb. 3 szintén normális embert, és egyszer lesz egy normális családom. :D

De az is előfordulhat hogy egy rakat kétszínű embert látsz csak, és mindenki utál mindenkiben valamit, de próbálnak mégis jól kijönni, habár egymás agyára mennek. :D

2020. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%

Jó anyagi helyzet, és diszkrét szerető.


Sajnos de ez van.

2020. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a diszkrét szerető hová férne be? A birtokon élnek, ott is dolgoznak, nemigazán lenne alkalmuk rá..
2020. jún. 14. 19:21
 4/21 A kérdező kommentje:
#1- sok sikert hozzá!!
2020. jún. 14. 19:22
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

ma 19.17-nek.

Nem mindenki gondolkodik úgy ahogy te, és sokan nem tartanak szeretőt. Nekem sosem volt, és a férjemnek sem. 20 éve vagyunk házasok. Ahol képbe jön a harmadik fél, az a család már nem működik.

Mi a nagyszüleink által ismertük meg a boldog családi életet. Nagyszüleimnek 17 gyeremekük született. Mind a 17 gyermeket szeretetben nevelték fel. Megtanulták, hogy a testvéri kötelék erős, és életük végéig tart. Megtanulták, hogy a család az összetartó erő. Amíg élt nagymamám ő volt a kapocs. Ő tartotta egybe a hatalmas családot. Mi unokák ugyanabban a szellemben lettünk nevelve. A család fontos. Persze hazudnék ha azt mondanám, hogy a közel 60-70 unokatestvér mind tökéletes, mert ez nem igaz. Igen van akinek kisiklott az élete. Lett olyan unoka aki alkoholista volt. De senki nem hagyta cserben. A család segített, hogy kigyógyuljon belőle. Mi 4-en vagyunk testvérek. Voltak gyerekveszekedések, csíntalaságok, de nevelés mindig az volt ami a nagyszüleimnél. Családi kötelék. Mi is így neveltük/ neveljük a gyeremekeinket. Megtanultunk sok mindent. Az egyik alapszabály amit mamám mondott mindenkinek: Mindig legyen 5 perced arra, hogy megkérdezd a másikat, hogy "hogy vagy? Működik. Mi minden nap megkérdezzük egymástól. Jó családi élet titka, hogy türelmesek vagyunk, hogy foglalkozunk a másikkal, hogy adunk kis időt egymásnak. Máködik sok családnál szerető nélkül is.

2020. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
90%
Sokszor nem minden az aminek látszik.
2020. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek egy ilyen családot, igaz, nem 15 fő, csak 10, plusz a gyakorta náluk időző ilyen-olyan rokonok. Napi szinten piálnak, így nem csoda, hogy minden nap jó hangulatban vannak.
2020. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarok az idillbe rontani, de én is úgy látom, ahogy a 2-es.

Ismerek ilyen családokat. Nem foglalkoznak a rossz dolgokkal, sokat nyelnek. Kívülről szép családnak tűnnek. De nekik is ugyanolyan problémáik vannak.

2020. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy te annak látod, de nem tudod, hogy mi zajlik a 4 fal között. Olyan családból jóval kevesebb van, akik boldogok örökké, mint azok, akik a közös életcélok miatt békében élnek együtt. Szerintem.
2020. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

2 és vagyok, és nincs szeretőm.

Nem is volt.


De sajnos így működnek a dolgok.

Amíg kívülről szép és jó, belülről már nem annyira.


Tudod van az a mondás hogy túl szép hogy igaz legyen.

Erről nem kell feltétlenül tudnia senkinek.

2020. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!