Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mást is kinevettek a szülei...

Mást is kinevettek a szülei ha megmondta mivel szeretne foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nálunk ez volt a divat. Gyerekként azt mondtam hogy focista akarok lenni, aztán addig csúfoltak amíg nem jártam többet edzésre. Aztán az iskolában kérdezték, mi leszel ha nagy leszel? Akkor azt találtam ki, hogy ügyvéd. Utána ezzel csúfoltak-gúnyoltak a szüleim. Szépen lassan letettem erről is, nem volt merszem jelentkezni a jogi egyetemre, mert szégyelltem hogy ügyvédnek képzelem magam a jövőben. Végül nem jelentkeztem semmilyen felsőoktatási intézménybe, elmentem apámmal a szomszéd városba a gyárba raktáros/targoncakezelőnek. Azóta nem piszkálnak, elismernek engem, mert ez kézzel fogható, tisztességes munka, amire mindig lesz igény.

Sajnos azóta lett egy olyan mentális betegségem, hogy gyakran álmodozok tanfolyamokról, hogy hova lenne kedvem elmenni, minek szeretnék tanulni. Persze semmi alapja nincs már, 30 is elmúltam már, ennyi idősen nem lesz az ember már egyetemet igénylő végzettségű. De gyakran nézegetem a tanfolyamokat, iskolákat, mintha még lehetnék valaki, mintha most lennék pályaválasztás elötti 18 éves.

Mással is bántak így a szülei? Mi lehetett az oka? Elvileg felvettek volna a ponthatárok alapján a jogra akkoriban. Azóta is ezt tartom életem nagy sztorijának, nagy eredményének. Persze elhiszem hogy drága lett volna és nem lett volna rá családi fedezet, így egy elérhetetlen álom volt csak. Anyámék azt mondják, hogy ők realisták és nem akarták hogy csalódjak, mert ők ismernek a legjobban és tudták, hogy nem állnám meg a helyemet.


2020. jún. 14. 13:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sőt anyám megmondta alkalmatlan vagyok rá és meg a palyaválasutasi tanacsadót is lefizette nehogy az legyen az eredmeny hogy biologusnak vagy allatorvosnak lenne tanácsos mennem. Bölcsész szakon kezdtem. El is végeztem de mégis allatokkal kezdtem dolgozni és miután elköltöztem otthonról jelentkeztem biológia szakra. Annyira nem voltam rá képes hogy kivaló eredmennyel végeztem. Annyam meg elmehet a francba.
2020. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kerdező, levelező képzésben szinte mindenki 30/40+.

Nem vagy öregember, kezdj bele valamibe,ami érdekel.


Én nagyon fiatalon kijelentettem, hogy mivel akarok foglalkozni.

Nem nevettek ki, de közölték,hogy nem nagyon fogok tudni megélni belőle. Ebben sajnos igazuk volt/van. ( Szoc. szféra.)

Helyette ajánlottak pár szakot, ami engem total nem érdekelt.

Viszont én mindig a magam feje után mentem.

Sokszor ez jó döntésnek bizonyult.

2020. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Sokat segített a sok pozitív tanács és bátorítás!

Akik meg hasonló helyzetben voltak, azoknak őszinte részvétem, megértelek titeket.

Én teljesen azt hittem, hogy egy tanfolyamon is kinevetnének ennyi idősen, nem még egy egyetemen. Azt gondoltam oda csak fiatalok járnak meg egy-két ráérős különc (unatkozó nyugdíjas pl. Van ismerősöm aki nyugdíjazás után kezdett diliből egyetemre menni). Úgy képzeltem hogy egy angol nyelvtanfolyamon is 14-22 évesek vannak és kiröhögnek a vén fejemmel, kiközösítenek. Talán meg fogom próbálni, de lehet hogy szakmai segítséggel fog csak menni az indulás, túl mély ez a dolog bennem, nem sok az önbizalmam.

2020. jún. 14. 20:32
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
nem angol, de francia nyelvtanfolyam, saját példa, hátha segít kicsit: a csoportban hárman vagyunk fiatalok, négyen 30-50 között, két ötvenes van és egy idős néni... de amíg idén ősszel nem jött a másik két fiatal totál egyedül voltam 25 alatt a csoportban :D
2020. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
ja meg a negyvenes családanya, akivel balettra járok együtt, épp befejezte a varrónői szakiskolát, nagyrészt kölykök között, de totál jól kijöttek és lett egy csomó barátja onnan...
2020. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kb 16 lehettem. Elmondtam, hogy majd ilyen vagy olyan egyetemre szeretnék járni , ha nem jön össze, akkor bölcsészet, xy szakra, mint a bátyám. Erre kiröhögtek, mert először is a bátyám egyetemére nem olyan könnyű bekerülni, másrészt, nem olyan könnyű államilag finanszírozott egyetemre szerintük bekerülni.


Amikor a faktokat választottam, anyám kihúzatta velem a biosz-kémiát, törit iratott be helyette, mert nem akarta, hogy orvos legyek.


Szóval, ja, kinevettek.

2020. jún. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen újra érettségiztem hogy bejuthassak arra a szakra miről mindig is álmodtam és a szüleim nem akarták. Felvettek, nagyon élveztem minden percét és évfolyamelsőként végeztem. Pedig a szüleim szerint hülye vagyok ehhez. Sokáig hittem nekik de nem volt igazuk.
2020. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
A pszichológus aki kérdőívet akar kitöltetni veletek visszaél az információkkal vigyázzatok vele!!!
2020. jún. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Honnan tudod, hogy visszaél vele? Kérlek támaszd alá bizonyítékkal.
2020. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Leírtam mit tapasztaltam mások okulására. Aztán mindenki azt csinál amit akar. Nem a bírósáhon vagyunk!
2020. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!