Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mást is kinevettek a szülei...

Mást is kinevettek a szülei ha megmondta mivel szeretne foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nálunk ez volt a divat. Gyerekként azt mondtam hogy focista akarok lenni, aztán addig csúfoltak amíg nem jártam többet edzésre. Aztán az iskolában kérdezték, mi leszel ha nagy leszel? Akkor azt találtam ki, hogy ügyvéd. Utána ezzel csúfoltak-gúnyoltak a szüleim. Szépen lassan letettem erről is, nem volt merszem jelentkezni a jogi egyetemre, mert szégyelltem hogy ügyvédnek képzelem magam a jövőben. Végül nem jelentkeztem semmilyen felsőoktatási intézménybe, elmentem apámmal a szomszéd városba a gyárba raktáros/targoncakezelőnek. Azóta nem piszkálnak, elismernek engem, mert ez kézzel fogható, tisztességes munka, amire mindig lesz igény.

Sajnos azóta lett egy olyan mentális betegségem, hogy gyakran álmodozok tanfolyamokról, hogy hova lenne kedvem elmenni, minek szeretnék tanulni. Persze semmi alapja nincs már, 30 is elmúltam már, ennyi idősen nem lesz az ember már egyetemet igénylő végzettségű. De gyakran nézegetem a tanfolyamokat, iskolákat, mintha még lehetnék valaki, mintha most lennék pályaválasztás elötti 18 éves.

Mással is bántak így a szülei? Mi lehetett az oka? Elvileg felvettek volna a ponthatárok alapján a jogra akkoriban. Azóta is ezt tartom életem nagy sztorijának, nagy eredményének. Persze elhiszem hogy drága lett volna és nem lett volna rá családi fedezet, így egy elérhetetlen álom volt csak. Anyámék azt mondják, hogy ők realisták és nem akarták hogy csalódjak, mert ők ismernek a legjobban és tudták, hogy nem állnám meg a helyemet.


2020. jún. 14. 13:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A foci nálam is megvolt, bár engem pont, hogy belekényszerítettek a felsőoktatásba.

Nem vagy elkésve, ha érdekel vágj bele.

2020. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj neee, ezt még olvasni is fájt. Semmiről nem vagy lemaradva, motivállak kicsit: anyám 40 évesen kezdte el a jogi egyetemet az ELTE-n és be is fejezte sikeresen. Ez fejben dől el. A szüleid tönkre akarnak tenni, de még bőven van időd kiszállni. Rengeteg sérelmed lehet, teljesen el vagy nyomva és le vannak törve a szárnyaid. Keress fel egy pszichológust és próbáld meg vele közösen feldolgozni ezeket a traumákat és oldani a gátakat a fejedben, mert amíg ezeket nem teszed meg, pokol lesz az életed.
2020. jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ettől a "jaj én csak meg akarlak óvni a csalódástól" dumától meg a gyomrom kifordul. Gusztustalan. Majd csalódok én, jó? Vagy az is lehet, hogy sikerül elérnem, amit akarok. Ha viszont meg sem próbálom, akkor tuti a gyár raktárában fogok megrohadni. 2 vagyok.
2020. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Bunkó proli szokás visszahúzni a másikat, ha neki egy kalap kaka az élete, ne foglalkozz az ilyesmivel.
2020. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Csak az a baj, hogy aki ebben nőtt fel és élt le 30 évet, az nem tud ezzel nem foglalkozni, mert a személyiségének a része már sajnos. Ezen csak nagyon durva önismereti és önbizalom fejlesztéssel, a visszahúzó környezetből való kikerüléssel és szakmai segítséggel lehet változtatni.
2020. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő szakmát tanulni vagy egyetemre járni. Csak abba gondolj bele, hogy ha 35 éves vagy, akkor még van vissza 30 év munkád a nyugdíjig. Több, mint amit eddig ledolgoztál. 24 évesen kezdtem a levelezőt, az én szüleim is ezek a 'minekaz' felfogásúak. Ahhoz képest én vagyok a legfiatalabb a csoportban. Van 35 éves 2 gyerekes apuka csoporttársam is. Sosem késő és levelezőn meg főleg nem.
2020. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem is kinevettek. Apám 14 évesen dolgozni akart küldeni, az osztályfőnököm könyörögte ki, hogy az osztály legjobb tanulójaként legalább a gimnáziumot elvégezhessem és érettségim legyen, mert ő bizony nem tart el... Igazából akkor még fogalmam sem volt, hogy mit szeretnék csinálni, de tanulni mindig élveztem, (csak úgy, a tudásért önmagában) csak lehetőséget nem kaptam rá.

Az élet úgy hozta, hogy utána dolgozni mentem, férjem és gyerekeim lettek, fel is neveltük őket. Dolgoznom kellett, eltartani őket. Varrni szükségből kezdtem, mert sokáig nem volt pénzünk új holmikra. Aztán rájöttem, hogy ez az életem. Könyvekből, YouTube videókból tanultam, ha valami nem sikerült, néha hetekig kerestem a megoldást, mire elégedett voltam. Aztán jött egy borzasztó betegség 2 év szenvedéssel, de egy valamiben biztos voltam. Túlélem és még alkotni fogok! Most, közel az 50-hez, életemben először azt csinálom, ami boldoggá tesz. Egyedi tervezésű táskákat és egyéb holmikat készítek, és soha többé nem akarok másoknak megfelelni.

A szülők lehet, hogy jót akarnak, csak nem jól látják a világot. Egy gyereket sem szabad lebeszélni az álmairól, csak azért, mert távolinak tűnik a valóságtól.

Ne add fel az álmaidat, soha nem késő! 30 vagy, ez egy ideális kor, hogy a szíveddel megtervezd és akaratoddal végig csináld, amit szeretnél.

2020. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanulj. Ha nem is egyetemet, de egy tanfolyamra simán elmehetsz kezdésének. Pár hónap alatt lesz egy szakmád és ha tetszik a tanulás az egyetemet is megpróbálhatod. Van rengeteg képzés ami levelezőn, munka mellett csinálható. Ha államira felvesznek pénzben sem sok, és rajtad kívül vannak mások is 30 felett. Van aki az elsőt kezdi, más a többedik diplomát teszi ennyi idősen
2020. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

jó, én meg azt mondtam, hogy varrónő leszek, erre az apám leüvöltött és lehülyézett, hogy nekem tisztessége dilpomára van szükségem, nem ilyen alja munkákra... nem tudja hogy a kollégiumban is átalakítást/felhjtást/foltozást vállalok apróért, mint zsebpénzkiegészítés - ha elég sokáig csinálom összejön a szakiskola tandíja.

szóval ne ad fel. főleg nem harminc évesen, ember, még tök fiatal vagy...első lépésként költözz el a szüleid városából, cserélj mobilszámot, és hadd egye őket a méreg hogy leléptél. utána sipirc az egyetemre meg a tanfolyamodra. (ha ez megnyugtat, az egyetemen ahol járok van a csoportban két nyugdíjas nő is, ők nincsenek elkésve, te sem vagy.)

2020. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

29 évesen íratkoztam be pszichológia szakra, ma ez a munkám.

17 évesen konkrétan megtiltották, hogy erre a pályára jelentkezzek. (vajon miért kötöttem ki mégis itt:) )


Nem ismerek olyan patológiát, amelynek vezető tünete a tanfolyamokról, fejlődésről ábrándozás. ;)


Csak azt tudjuk megvalósítani, amit képesek vagyunk elképzelni.

Én bíztatnálak, ahogy az előttem szólók is.

A hiba nem a te készülékedben van (volt).

2020. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!