Milyen gyakran kellene válás után az apának találkozni illetve telefonon beszélni a gyerekkel, hogy ne idegenedjenek el egymástól?
12-re:
A gyerekre soha nem szabad haragudni ilyen helyzetben. Világosan kell látni, hogy ő abszolút áldozata ennek a helyzetnek. A láthatások alkalmával beszélgetni kell vele ezekről. Pl. megkérdezni, miért beszél így az apjával (de nem ám számon kérő hangon!). Erre esetleg mond negatív dolgokat, amiket az anyja ültetett a fejébe. Akkor el lehet mondani az érem másik oldalát, ill. beleültetni a fejébe, hogy akármennyire szereti az édesanyját, attól még nem kell mindent készpénznek vennie, amit mond neki.
Ha odáig el tud jutni az apa, hogy a gyerek nem hisz el mindent kritikátlanul az anyjának, az már fél siker. Ne mondjon otthon ellent, ne védje az apját, mert akkor állóháború lesz otthon, és ezt egy gyerek nem bírja ki idegileg. Elég ha magában belül azt mondja: "addig nem ítélkezem ebben a dologban, amíg apa véleményét nem hallottam". És esetleg legközelebbi láthatáskor ő fog kérdezni: "Apa, igaz, hogy .....?" És akkor az apának módja lesz elmondani azt a saját nézőpontjából.
Ez persze csak akkor működik, ha válásig viszonylag szoros és szerető érzelmi kapcsolat volt köztük, és a gyerek legalább 4-5 éves volt a váláskor. És persze ez sem garancia arra, hogy megmarad a jó kapcsolat köztük, de lényegesen több esély van rá, mintha az apa lelkileg bezárkózik a gyereke tüskés viselkedése miatt.
Mellékesen megjegyzem, hogy tüskésen, flegmán kamaszkorban akkor is beszélhet egy gyerek a szülőjével, ha együtt laknak, nincs válás, és a szülők között nagyjából összhang van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!