Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted ez mennyire korrekt...

Szerinted ez mennyire korrekt érvelés arra, hogy a gyerek anyám asszony katonája?

Figyelt kérdés
Vita során az anya azzal támasztotta alá, hogy gyámoltalan a fia, hogy x éve amikor annak bedagadt az arca egy rossz foga miatt neki kellett bejárni a fél várost, hogy találjon neki egy fogorvost és el kellett vele menjen mint egy pisis kisgyerekkel holott már 30 volt.
2020. ápr. 16. 20:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem az, ha egyetlen elszigetelt esetről van szó. Ha x<15, akkor anyuka is ostoba, mert sose hallottam még olyanról hogy valaki az internet korában gyalog keres orvost.

De a fogorvos és általában mindenféle betegség eléggé indokolja a segítségkérést. Az erős fájdalom csökkenti a koncentrációs képességet, a koordinációt, az érzékszervek működését és a reakcióidőt. Ezek megfelelő kombinációjával könnyen lehet hogy valaki nem tud kommunikálni, közlekedni vagy vezetni átmenetileg. Fogászati kezelés után meg sokszor kifejezetten ajánlott kísérőt hívni, és például nem ülni volán mögé.

De egyébként is mindenkinek lehet gyengéje. Anyukám halálosan fél a fogorvostól gyerekkori trauma miatt, úgyhogy mindig megkéri apát hogy menjen vele. Amúgy 55 éves, 20 évesen költözött el otthonról 200 km-re, azóta csak kéthavonta jár haza, szakmailag sikeres, vagy 30-35 éve anyagilag független és stabil, és felnevelt egy gyereket aki azóta szintén nem él otthon, úgyhogy gyámoltalannak meg pisis kisgyereknek nem mondanám, mégis kísérővel megy a fogászatra ha teheti.

Persze ha ez egy általánosabb minta része hogy sokszor, sok dolog kapcsán kell neki elintézni dolgokat, az más tészta.

2020. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is megkérdezem, hogy miért nem a neten keresett orvost?


És nem mindegy, hogy mi volt az oka ennek? A fiú makacs volt, és nem akart dokihoz menni? Vagy fosott telefonálni? Vagy bőgött a fájdalomtól? Nem mindegy.

2020. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Felénk a fogorvos az a doki, akihez a kigyúrt, nagyszájú macsók is rettegve mennek 😅
2020. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Pár pontosítás mert látom mindenki a részleteken lovagolt holott inkább arra a részére voltam kíváncsi hogy mások hogy látják, hogy egy ilyen segítség kérése/nyújtása mennyire bizonyíték arra, hogy valaki élhetetlen.


Valamilyen nemzeti ünnep volt és amiatt kellett olyan fogorvost találni aki akkor is rendelt, az arcom meg teljesem be volt dagadva jobb, bal oldalt de ha jól emlékszem még a szemem alatt is. Elég rég történt, ezért nem emlékszem pontosan, de olyan 23 és 30 között lehettem.

A fél város bejárása meg kötői túlzás, mert akit talált az kb. 500 méterre rendel és lakik tőlünk. (net meg anyám számára nem létező dolog, bár egy ECDL tanfolyamot elvégzett és sikeresen is vizsgázott de az e-mailját nem képes megnyitni)

Nem emlékszem teljesen a konkrétumokra, mert nem hagyott akkora nyomot de alapból nekem a segítség kérés is olyan mint a foghúzás, hogy a hátam közepére se kívánom, ellenben ha felajánlják és tényleg szükségem van rá olyankor el szoktam fogadni.


Nem érzem magam nyominak ilyen téren, hogy ne tudnék egyedül elintézni dolgokat, jó pár évet életem egyedül is és akkor is mindent megoldottam sőt szerintem a szüleim is legalább akkora részben támaszkodnak rám mint amennyire én rájuk ami szerintem természetes is egy családnál csak épp elég rosszul bír esni amikor így kommentálja azt ha épp nekem van rájuk szükségem.

2020. ápr. 17. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!