Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted ez mennyire korrekt...

Szerinted ez mennyire korrekt érvelés arra, hogy a gyerek anyám asszony katonája?

Figyelt kérdés
Vita során az anya azzal támasztotta alá, hogy gyámoltalan a fia, hogy x éve amikor annak bedagadt az arca egy rossz foga miatt neki kellett bejárni a fél várost, hogy találjon neki egy fogorvost és el kellett vele menjen mint egy pisis kisgyerekkel holott már 30 volt.
2020. ápr. 16. 20:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az anya egy balfék, ha bejár egy fél várost orvosért.

Telefon? Internet? Busz? Autó? Az anya sosem járt fogorvosnál, akit felkeressenek? A fia sem?

Ki a nagyobb lúzer?

2020. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Normális családban, ha beteg valaki, vagy nem jól van, segítenek egymásnak. Kire lehet a bajban számítani, ha nem a családra? Tök mindegy ilyen esetben, ki hány éves.
2020. ápr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha fogorvosi kezelés során érzéstelenítőt, fájdalomcsillapítót is kap, akkor pl kifejezetten nem ajánlott egyedül közlekedni, főleg ha nem két sarok a rendelő.

Beteg embernek szerintem illik segíteni, kortól függetlenül.

2020. ápr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem szar erveles, amennyiben ez az egyetlen pelda amit fel tud hozni. Engem is kert mar meg a 30-hoz kozelito parom, hogy hivjam fel neki a fogorvost, mert annyira fajt a foga, vegul aztan o hivta fel, de elkisertem, mert jol esett neki, hogy nem egyedul kell atszenvednie magat a fel varoson bedagadt fejjel aztan fogorvos utan haza, pl irtak fel neki antibiotikumot, ezt hazafele en valtottam ki, mert o nem tudott normalisan beszelni a kezeles utan. Ettol fuggetlenul a legeletkepesebb ferfi akit valaha ismertem, de ha fogfajas van, akkor haldoklik kb. (Volt 1-2 rossz foga, de tul vagyunk rajta, megcsinaltatta mindet.)

Szerintem is proli dolog leszarni a masikat, akkor is, ha szuloi segitsegrol van szo, en a mai napig felhivom anyamat minden szirszarral, hogy segitsen, mivel 20 evnyi plusz tapasztalat van a hata mogott, es egy szulo dolga tobbek kozott az, hogy ezt a tapasztalatot atadja a gyereknek. Na most nyilvan persze felhivni egy fogorvost nem egy olyan dolog, amihez feltetlenul segitseg kellene, de a hozzaallast nem ertem, hogy marpedig felnott a masik, oldja meg. Ha tudsz neki segiteni, fajdalmai vannak a masiknak, akkor miert ne?

Mondjuk a fel varoson atbuszozas nekem se tiszta, igy 2020-ban, hiaba irod, hogy x evvel ezelott, gondolom nem 30 evvel ezelotti esetrol van szo :D

2020. ápr. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha nekem van gondom a fogammal, társul hozzá a migrén is, aurás latassal, na hát úgy még egy taxiba se tudok beülni nemhogy vezessek, pláne tömegközlekedjek.

Az érzéstelenítő miatt meg rendszerint elájulok. Ezeket a problémákat szinte lehetetlen egyedül kezelni, gondolj bele, autózzak el az orvoshoz úgy hogy nem látok, csak kb 20%osan, majd autózzak haza úgy, hogy bármikor elájulhatok?

A város bejárását nem értem, sos helyzetben fogad a TB-s fogorvos időpont nélkül. Én messze élek anyukámtól de ha lenne rá lehetőség, biztos megkérném hogy kísérjen el, valószínűleg fel is ajánlaná

2020. ápr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a kérdésed korrekt érvelés arra, hogy 30 felett is dedós vagy...
2020. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
10%
Nekem is volt már begadadva az arcom, de nem anyám intézkedett helyettem. Nyilván ha rákos lennél, vagy járásképtelen vagy más súlyos beteg, de könyörgöm egy fog azért nem a világ. Igaza van Anyukának. De azért nem szép tőle, hogy felpofázza a dolgokat.
2020. ápr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy korrekt érvelés, csakhogy a Szeretet nem érvel. Ha baj van, és tudok segíteni neki, mert valamiért nem tudja ellátni magát, akkor segítek neki.
2020. ápr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

"Én kettő törött lábbal sétáltam be 10 km-t a kórházba."


EZ AZ, ami egyértelmüen MESE!

2020. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%

Nalunk ez ugy mukodik, hogy eleve tudjuk fel evente vagy evente minimum el kell menni fogorvoshoz. Vagy a tb alapon mukodohoz vagy maganba. Igy 30 eves korara nalunk mindenkinek van bejaratott fogorvosa vagy ha nincs is kepes keresni a neten vagy megkerdezni munkatarsat, rokont, szulot (aki kevesbe hanyagolja a fogorvosi latogatasokat), hogy kihez mehet.

Persze, ha epp szombat ejjel bedagad a pofazmanyom es fetrengek a fajdalomtol, akkor ha anyunal elek es nagyon szerezne anyaskodni felettem hat legyen keressen es vigyen. Felnottkent ilyenkor is kibirom es reggel huzok az ugyeletre EGYEDUL.


Szoval anyuka monehatja utolag ha sokat szivott es koszonomot se kapott a 30 evestol, hogy eleg balfek a gyereke. De alapesetben egy anya ennyitol meg nem nevezi a gyereket anyamasszonynak. Ahhoz kell meg vagy 10 hasonlo vagy idiotabb eset (pl. ne tudja a szemelyijet, jogsijat, tappenzet intezni vagy venni maganak akarmit vagy keszuteni egy tantottat vagy beagyazni). Szoval ha te kerdezo a 30 akarmennyi gyerek vagy akkor anyad nem a fogorvos miatt van kiakadva...ha az anyuka vagy akkor meg mit rugozol itt, hiszen nalad jobban nem tudhatja senki mennyire anyamasszony a fiad.

2020. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!