Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet? (bonyolult)

Figyelt kérdés
Röviden annyi lenne a lényeg, hogy az őszi szünetben elutazunk. Azért utazunk el, mivel a szüleim határon túli magyarok, ezért néha utazunk oda. Közeledik a hallottak napja, ezért most leginkább ezért mennénk. Néhány elhunyt rokonnak vinnénk virágot, és a sírjukat rendeznénk(a sírrendezést nem részletezném, mert felforrna az agyvizem). Ahogy általában szokott egy fiatal tenni, már előrerendezett programokat. Lesz pont az őszi szünetben egy nagyobb zártkörű buli, ahova a barátaim meghívtak. Már szeptemberben lefoglaltam a jegyet erre. Ezenkívül mennénk billiárdozni, közösen foci meccset nézni, tehát az a lényeg, hogy betábláztam a szünetemet. Ezt nagyjából egy négy, öt nappal ezelőtt találták ki a szüleim, hogy az őszi szünetben elutazunk. Én szépen elmondtam, hogy itthon szeretnék maradni, mivel sok mindent szerveztünk. Mivel már gimnazista vagyok már egy jó ideje, ezért a régi barátaimmal nem igazán tudok találkozni, mert mindenki máshova jár, más az órarend stb. A szüleim elkezdtek velem kiabálni, hogy én mit képzelek magamról, hogy ezt szeretném. Mint mindig, most is szépen el akartam, érvekkel együtt mondani, hogy miért szeretnék itthon maradni arra a pár napra. Nem is igazán engedték, hogy elmondjam a mondanivalómat, elfojtották a mondanivalómat a kiabálásukkal. Mondtam nekik, hogy hadd mondjam el az én szemszögemet, de ismét nem vették figyelembe. Mivel értelmesen nem tudtam elmondani nekik, hagytam a fenébe, gondoltam ma újrapróbálom. Ma azért jobb volt a helyzet, mivel nem kiabáltak, de ugyanúgy elfojtottak. Visszatérve a hallottak napjára, tudom, hogy most kellene megemlékezni az elhunytakról. Minden nyáron elutazunk szüleim szülőföldjére, ekkor mindig viszünk virágot, rendezzük a sírokat. Már nem egyszer én is segítettem a sírt rendezni, majd utána elmondtam egy hosszú imát értük. Én úgy érzem, hogy megadok minden tiszteletet. Felhoztam ezt az érvet, erre ellenérvként azt kaptam, hogy " de hát ott vannak a rokonok"! Na már most az ottani rokonság egy részét nem kedvelem. Az év során kiváltották ezt belőlem. (belőlünk, kivétel apukámból, mert ez az ő családjára igaz.) Az én generációm, amikor ott vagyunk tesz a fejemre. Jó formán köszönni se tudnak normálisan, aztán még beszélgetni, hogy tudnék? Többször is próbáltam kezdeményezni, de feladtam, mert nem volt lehetséges velük. A felnőttekről nem is beszélve. Ott van a másik része az ottani családnak, akikkel semmi bajom, csak nagyjából annyi a beszélgetésem velük, hogy vagy, milyen az iskola és ilyen általános kérdések. Azután órákon át ülök és "poshadok". Ezt is bedobtam érvnek, erre a válasz, "nem érdekel". Tehát fegyvertelennek érzem magam. Tisztában vagyok mindennel, de nekem nem érné meg. Itt vannak jó baráti kapcsolataim, akiket (sajnos) jobban szeretek, mint a rokonságom többségét. Olyan a rokonságom egy része, hogy az abszurd. Tehát mit tudnák tenni ilyenkor? Értem, hogy féltenek, de nagyon megbízhatónak tartom magamat. Kérhetnék, valamit "átütő" tanácsot? Nagyon szeretnék itt maradni más okból is (nem csak a leírtakért).

2018. okt. 24. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Hány éves vagy?
2018. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha elmúlsz 18 mehetsz dolgozni és önállósodni addig szivhatsz velük.. Ezek nem fognak változni,gyanitom h nagyszülő korabeli szüleid vannak.
2018. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom a szüleid minden évben utaznak halottak napja miatt, így ez nem lehet neked újdonság....
2018. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

És szerinted lesz itt olyan tanécs ami elhozza neked a "győzelmet"? :D


Ezt jobb lett volna végig gondolni mielőtt kiírtad a kérdést :P


Ha te nem tudtad őket meggyőzni szerinted mi majd megtudjuk őket?

2018. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Ott látom a problémát, hogy a szüleid nagyon tekintélyelvűek. Ha eldöntötték, hogy nem hallgatnak meg, és nem számít nekik a nézőpontod, akkor mondhatsz nekik bármit. A másik lehetőség, ha tárgyalás helyett "szabadságharcot" indítasz, de az ilyen szülők mellett kötél idegzet és nagyon extravagáns húzások kellenek, és így is rendkívül kétes a kimenetele.
2018. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudsz valami alkut kötni?

Például hogy valami ház körüli munkát megcsinálsz, vagy rendberakod a pesti rokonok sírjait amíg ők odavannak, vagy hogy karácsonykor/húsvétkor/amikor legközelebb mentek menjetek hosszabb időre, esetleg kimész velük de hazajössz busszal vagy vonattal hamarabb/utánuk mész később hogy ott is legyél de az összes programodról se maradj le?

2018. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Sose értettem a Halottak napját.

A materialista felfogás szerint csak a test van, azt meg már rég megették a kukacok.

A spirituális felfogás szerint van lélek, de az bizony nem a temetőben ül és várja a rokonokat.

Szóval mi is van a temetőben? Semmi!

Mi értelme odamenni? Senki!


Aki emlékezni akar, az gyújtson otthon egy gyertyát!

Egyedül a virágárusok számára van bármi értelme a Halottak napjának!

2018. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ezek az ünnepek mind kifelé mutogatásról szolnak a ki vett nagyobb koszorút az egész évben elhanyagolt sírra. Az összes ünnep ilyen.. Közbe mindenki utál mindenkit családon belül,hagyjuk..
2018. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
"Halottak" és nem "hallottak" napja lesz (az autocorrect nem jó kifogás...). Ez nem bonyolult kérdés, ők szeretnék ha velük mennél, te pedig maradni szeretnél bulizni. Nem tudom, mit lehet tenni ilyenkor, beszélj velük erről minél többször, kérdezd meg, hogy ők a te helyedben hogyan éreznék magukat. Igazából ezzel az erőltetéssel saját magukkal tolnak ki, ők lesznek napokig egy 0-24-ben internetbe bújt, savanyú és sértődött tinivel összezárva, hiszen elvihetnek "erőszakkal", de azt, hogy jól is érezd magad azt nem tudják ráderőltetni... (Mármint én tuti így reagálnék, ha elcipelnének a világ végére.)
2018. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!