Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám édesapámat meggyőzni?

Hogy tudnám édesapámat meggyőzni?

Figyelt kérdés
Egy jó barátom vett nekem tenyésztőtől egy hörcsögöt. Hálából ajándékozta. Tudja, hogy imádom az állatokat. Apum nagyon mérges, mert van 2 kutyám, tesómnak 1 cicája és nem akart lakásba több állatot. Kutyáimmal sokat törődök. Zsebpénzből, nyári munkából, ösztöndíjból gondozom őket. Sétálok, játszok velük, külön főzök táp mellé. Nem untam meg őket. Kitűnő tanuló vagyok, házimunkát szó nélkül csinálom. Nagyon szeretném a hörcsögöt. Én fizetnék neki is mindent. Nem tudom másnak adni. Mindenkit kérdeztem. Egy kereskedő bevenné, de biztos kígyónak adná. Apu azt mondta tüntessem el mire munkából hazaér. Tudom, hogy barátommal hibáztunk. Bocsánatot is kértem. Mit mondjak apunak, hogy engedje ? Anyut nem zavarná a hörcsög. Apunak is van szíve, de most haragszik, amiért nem fogadtam szót. Mert ugye nem engedett 3. állatot nekem. Bármit megtennék neki érte.
2017. jan. 19. 15:03
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
MOndd el neki mndazt, amit eddig írtál, kihangsúlyozva, hogy nem a te hibád, ha nem tudtad előre megkérdezni őt, nem a te ötleted volt, és számít a barátság is. Kérd meg, adjon próbaidőt, hogy meggyőződhessen, nem lesz belőle kényelmetlenség, és közben betartod apukád feltételeit is. Végül is elég sok már az állat a lakásban, amibe neki is lehet beleszólása. Ha semmiképp nem tudod meggyőzni, le kell mondanod a hörcsögről. Ugye nem áldoznád be a hörcsögért az egyik kutyát? Beszéld meg a barátoddal, hogy minden jószándéka ellenére bajt kevert az ajándékával, legyen szíves vegye vissza, mert nem tarthatod meg, ha otthon ezt nem engedik. Egy barát meg fogja érteni.
2017. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki amit ide leírtál és hogy felelősséget vállalsz majd érte, te fogod takarítani a helyét, másnak nem kell gondot viselni rá.

Tudod hogy felelősséggel jár a tartása.

2017. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy, a barátod vigye vissza az állatot.
2017. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon buta a jó barátod, élő állatot soha nem ajándékozunk, főleg nem a megkérdezése nélkül. Ha nem engedik a szüleid, nincs mit tenned. Ha rendes tenyésztőtől vette, visszaveszi, csak esetleg az árát nem téríti meg.
2017. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
*az ajándékozott megkérdezése nélkül, mielőtt még valaki.. :D
2017. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy hörcsög tartása nem nagy dolog, viszont rá is oda kell figyelni mindennap...nem egy kutya hogy pl sétáltatni kell, de mindennap ki kell venni a ketrecből, törödni kell vele stb :)

Hány éves vagy?

Én pl a hörcsögöt csak úgy megvettem és hazahoztam, pedig anya mondta hogy ha hazahozok egyet is, én is repülök a hörcsöggel :D

Azóta anya is imádja a kicsit :)

23 L

2017. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
14 éves fiú vagyok. Apu nemsokára itthon lesz. A hörcsögöt nem tudtam elvinni innen.
2017. jan. 19. 16:55
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem patkanyt rakatott ki anyukam, ennek mar 20 eve:)


32 eves anyukakent irom, ha ertelmesen elmondod amit leirtal, ugyanugy, es hozzateszed hogy sajnalod de nem akartad visszautasitani, meg fog lagyulni, ha megbizhato gyerek vagy bizni fog benned, hogy gondozod.


Horcsogom volt nekem is legalabb 5 :) Nem volt veluk sok gond, 2 hetente forgacs csere, hamija nem draga,mondd el ezt apukadnak!

2017. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt, kérdező?
2017. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Próbálta munkatársainak adni. Nem kellett nekik. Ő meg hideg hóba nem rakja ki. Kígyó kajának is sajnálja. Én nem tudtam, de egyszer kérdezte üzenetben anyut mire jutottam. Nem tudott mit csinálni. Hazafele vett ketrecet, kaját és ami kell. Ezt levonja a pénzemből. De haragszik rám és büntetést ad. Barátommal pedig akar beszélni. Nem helyes állatot adni szülő engedélye nélkül.
2017. jan. 19. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!