Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni, mit tegyek?

Anyám ki akar dobni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

annyi a tortenet roviden hogy estin tanulok most lesz meg a szakmam majus vegen

anyaval nem jo a viszonyunk

dolgozok, nem sokat vagyok itthon

a minap ordibalt velem mert nem volt rend a azobamban hogy t*karodjak el itthonrol

aztmondta van 1 honapom alberletet keresni

168 ezer a fizetesem nem nagyon lehet belole megelni... nemtudom mihez kezdjek. nem lehet vele beszelni

azthiszem jobb lenne ha ongyilkos lennek.



2020. márc. 7. 17:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%

Annak, aki számolna, a csp 12200 (mert ugye anyu nem él egyedül)

Árvaellátás az elhunyt nyugdíjának 30%-a (ami a halálakor megillette volna összeg, az az alap)

Özvegyi pedig jó eséllyel már nem is jár neki, mert csak egy árvaellátásra jogosult gyermekről gondoskodik (egyébként az a nyugdíj 60%-a)


De oké, járjon özvegyi. Azért apu marha jól kereshetett, ha a nyugdíja 90%-a 400ezer... (ráadásul nyilván túl idős nem is volt, ergó a nyugdíja szorzója is alacsony...). Valamiért nem hiszem el én ezt a 400ezret.

2020. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
42%
Álmában? Miért? Te tudod mit dolgozik az anyja? Én anyám kártyáján most pl 2 milla milla van, de egy fillérrel nem segít semmiben. Úgy értem itthon dekkolok, de ha a család kutyája beteg, én fizetem, mert neki "nincs pénze", ha nyomtatni akar vegyek patront a nyomtatóba, majd egy lyukas garast sem ad vissza. Hozza teszem epp most fejeztem be a sulit, most kezdtem dolgozni, de még nincs keresetem. Konkretan alig várja sztem hogy befúrja magát apam agyába és kirakjanak itthonról. Ti meg ilyen kis rossz indulatuak vagytok mindenkivel. Remélem jól alusztok.
2020. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyaralgatni nem fogsz, de meg lehet élni. Pesten is 70-80ért kapsz szobát rezsivel, egy főre a kaja sem egy vagyon. Rengeteg barátomnak hasonló a fizetése pályakezdőként, nem fagynak halálra a híd alatt és éhen sem halnak.
2020. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
26%
Reggel vedd fel a kapcsolatot a #19-es válaszolóval. Ő befogad.
2020. márc. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
74%

A saját érdekedben mondom, költözz el. Ha van munkád, keress egy olcsó albérletet, munka mellett próbáld képezni magadat. Anyád kihasználja, hogy neked nincs saját lakásod, és irányítani akar. A Kádár rendszer suttyó proli generációja (50-60 as évek szülöttei)sajnos ilyen. 25 évesen a valaguk alá tolták az új építésű házat, új autót, könnyen indult az életük akkoriban a 70 és 80 As években a fiataloknak. El sem tudják képzelni, ma mennyire nehéz lakáshoz jutni, és ezzel sokszor visszaélnek, mint a te esetedben is. Én is átestem ezen. Vitában ha nem volt igazuk a szüleimnek, veszekedés lett. Aztán kidobtak a házból engem is. Egyszer. Albérletbe költöztem, anyagilag nem jól élünk, viszont a mérgező proli szülők csak lehúzzák az embert, a szabadság megfizethetetlen. Én azóta minden kapcsolatot megszakítottam velük.


Kérdező. Anyád nem nevezhető anyának. Visszaél a helyzeteddel, te meg meghunyászkodsz. Költözz egy olcsó albérletbe, képezd magad. Hidd el, a szabadság érzése MEGFIZETHETETLEN.

2020. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!