Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan férfi akinek a...

Van itt olyan férfi akinek a második felesége/élettársa nem tudta elfogadni az előző kapcsolatából származó gyerekét? Mi lett a történet vége?

Figyelt kérdés
2020. febr. 18. 18:15
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
89%

Apám neki hisz (vagyis az élettásának)

Neki akar megfelelni, mindent megenged neki stb.

Ő nem veszi észre mi van ..

Nem beszélünk és lehetőleg elkerüljük egymást mert egy aljas k..va nő személy.

Már bocsánat


De itt egy 1 is pokol és ez már 5 éve tart

2020. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%

Látok olyat, ahol működik, de legtöbbször nehéz a 2. feleség szerepkör.

Én azt gondolom, így az ismerőseim alapján, hogy nagyon sokszor az apák rontják el. Ugy kezelik a 2. feleséget/nőt, mint ha az anyja lenne a gyereknek. Főzzön rá, mosson rá, szórakoztassa, tanuljon vele...stb. Közben ez az apjuk feladata lenne, csak könnyebb lepasszolni. Lehet, hogy épp van kedve a nőnek ezekhez, de nem kötelező. Persze, hogy ettől sok nő besokall, nem vállalja.

Fordított helyzetben a férfiaknak könnyebb, feléjük nincsenek elvárások a gyerek felé, nyilván az anya ellátja a saját gyerekeit, egy "új" apukától nem vár senki ilyesmit.

2020. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Plusz ugye a férfiak napi szinten a gyerekkel vannak, van idejük megbarátkozni egymással, az is kevésbé jellemző hogy az apuka féltékenykedik vagy jelenetet rendez az új pasi miatt, illetve mondhatni ők ilyenkor ténylegesen olyanok mint egy család. De én nőként azt látom, hogy fogadjam el teljesértékű családtagnak azt a gyereket, akit kéthetente 1-1 napra látok, nálunk lakik akkor, mi látjuk el, etetjük, próbáljuk talán még nevelni is, de akárhogyis akkor is olyan érzés mintha egy idegen lenne a házunkban, esetleg mire megszoknád hazamegy, ti élitek a normális kis életetek, aztán majd 2 hét múlva megint betoppan, hol cukin, hol ellenségesen, attól függ anyuka éppen mire tanította be
2020. febr. 18. 21:47
 24/40 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk az van, hogy hergeli a nő az apát a gyerekei ellen. Manipulálja, így fel se tunik, mert nem gonoszan, hanem apámat sajnálgatva adja elő neki ezeket.

Az ő lánya meg a kis aranyoska, total kiakadtam, amikor apa sajnalgatni kezdte, hogy már hazament, és nem tudott elköszönni...

2020. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk úgy van, hogy "édesanyám" új palija nem akar engem és a 2 testvéremet gratisba, így választás elé állította anyánkat, és ő azt a kretént választotta a gyerekei helyett. Az én anyukám👏🤢
2020. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Anyai oldalról szerintem gusztustalan dolog hogy lemond a gyerekeiről akiket ő nevel, ő szült, mégis több támadás éri a férfiakat aki lehet hogy éppen csak spermadonor volt, nem is akarta a gyereket, meg amúgy is alig látja, esetleg alig ismeri őket
2020. febr. 18. 22:18
 27/40 anonim ***** válasza:
75%

31-re: apától is ugyanannyira gusztustalan.

Mint ahogy az is, ha egy szülő a gyerekét használja fel a másik ellen.


Aki nem képes elfogadni a szerelme gyerekét, az lépjen le, és ne marjon el egy apát a gyerekétől. Bár amelyik apát el lehet, az nem apa.


Tudod kérdező az ilyen sztorikban mindig a gyerek szív. Mindig.

2020. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadtam a helyzetet, de az, hogy nálunk ez működik nagyrészben a férjemnek köszönhető. Én a társa lettem, a gyereke a gyereke maradt. Nálunk sosem volt olyan, amiket itt olvasok, hogy apa közli a barátnővel, neki csak a gyereke számít, ő csak a gyereket szereti. Nem járkál kocsit meg villanykörtét szerelni meg mittudomén mit csinálni az exéhez. Vagy nyaralni vele, már ilyet is írtak itt. Akinek erre szerencsére nincs is igénye, képes normálisan élni az új élettársával. A gyerek miatt beszélnek egymással, de más miatt nem keresik egymást. Ez így tud működni, máshogy nem nagyon.
2020. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
79%
Szóval ha az anya hagyja el a gyerekét az gusztustalan, de ha az apa, akkor az teljesen rendben van? Miféle kettős mérce ez? Nem, a gyerek nem az anyák privát gondja-baja-öröme, akkor sem, ha egy csomószor mégis így alakul a családok sorsa.
2020. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
34 sokszor azért alakul így mert az anyuka foggal körömmel harcol hogy ha már ők szétmentek akkor kizárja az apát is a gyerek életéből. Aztán mikor esetleg apuka ráun a harcra és nem keresi a gyereket vagy csak ritkán akkor meg meg vagytok lepődve hogy miért . Pedig nem egy olyan láttam hogy apuka még csak rá se szólhat a gyerekre, mert nem ő neveli.
2020. febr. 18. 23:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!