Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt valakinek tapasztalata...

Volt valakinek tapasztalata zsarnok szülőkkel? Ha igen, hogy kezeltétek, vagy mit csináltatok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, szüleimmel élek. Kis koromtól félek a szüleimtől. Főleg apámtól. Nem állítom azt, hogy nem szeretnek, de 25 év alatt, egyszer sem hagyta el a szájukat az a szó, hogy “szeretlek”. Állandóan csak az elvárások. Gimnáziumba kellett járnom, mert ők úgy akarták. Utáltam, sose volt semmi sikerélményem. Teljesen hülye voltam fizikából, állandóan bukásra álltam. Persze ők csak azt látták, hogy nem tanulok. Miután elvégeztem a gimit, természetesen kötelező volt az egyetem. Egy évig jártam egy tolmács szakos egyetemre, egyáltalán nem érdekelt. Nagy nehezen ott hagytam, de anyám mindenkinek azt beszélte szét, hogy ő bele van betegedve. Viszont megnyugodott a lelkük valamennyire, mikor mondtam hogy akkor elkezdek levelezős tagozatra járni és mellette szeretnék dolgozni. Apám azzal az ötlettel állt elő, hogy lépjek be egy politikai pártba, ami majd megkönnyíti az elhelyezkedésemet munka terén. Persze így js történt. Beléptem. Nem is kell mondanom, hogy minden féle politikai összejöveteleken is részt kell vennem, amihez semmi kedvem. De ha felhozom, hogy véletlenül nem megyek el, egyből kiabál.

Most fogok diplomázni, annyira várom már, hogy vége legyen ennek az egész iskolai macerának. Tanulni sem bírok, annyira nem érdekel az egész.

Párkapcsolat terén apám a legnagyobb szakértő. Mit, hogy kellene csinálni, milyen tempóban. Van párom, 150kmre lakunk egymástól. Pár hete megkérdezte, hogy mikor lesz már vége ennek a kapcsolatnak. Barátom nagyon sokszor el is jött értem, haza vitt magához, mert nálunk nem lehetünk, mivel az apám nem fog kerülgetni egy idegen embert.

Plusz nem is éreznem magam kényelmesen otthon.

Teljesen el vagyok keseredve. Barátom tartja bennem a lelket.


2019. dec. 7. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Nekem az jön le, hogy magadtól nem lennél eléggé motivált és ezért rugdosnak a szüleid állandóan, hogy legyen belőled valaki. Ha nem rugdosnának, a végén tesco árufeltöltő vagy mekis dolgozó lenne belőled, aztán évek múlva csapnál a homlokodra, hogy de nagy hülye voltam, hogy nem hallgattam a szüleimre, hogy tanuljak. Szóval bármennyire is rosszul esik, hogy folyton hajtanak, de igazából a javadat akarják. Tanultak a saját kárukon és nem akarják, hogy te is ugyanabba a pocsolyába lépj, amibe anno ők. Ebben a távkapcsolatban meg szintén igazat kell adjak nekik, mert ha 150 kilométerre lakik a pasid, akkor abból sosem lesz komoly kapcsolat, mindig csak egy dugópartnerség lesz. Ezt egyik apa sem nézné jó szemmel. Szóval lényeg a lényeg, hogy hidd el, évek múlva rá fogsz jönni, hogy jó volt, hogy anno megcsináltatták veled a főiskolát, mert sokkal többre fogod vinni, mint amit önerőből elértél volna 8 általánossal (ugye mint említetted még a gimit sem akartad).
2019. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Azért az érdekes lett volna ha nem érettségizel le. Hogy tervezted az életed 8 általanossal? Utána nem volt valami ami érdekelt volna? Ha semmi nem érdekel semmit nem akarsz csinalni akkor miért lepődsz meg hogy a szüleid hozzák a döntéseket? 25 éves felnőtt nő vagy! Ki kéne talalni mit akarsz! És lépni abba az iranyba meg lelépni végre otthonról! Nekem is ilyen szüleim voltak de azért azon nem mérgelődtem hogy gimnáiumba kellett járni. Nem szerettem de tudtam hogy muszáj. Nem miattuk magam miatt. Aztán már mindegy volt ők mit akarnak olyan szakra mentem ami engem érdekelt és elköltöztem otthonról. Probléma megszűnt
2019. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
termeszétesen középiskolát szerettem volna, csak nem gimnáziumot, hanem kereskedelmi akadémiára szerettem volna járni, ahova fel is vettek, csak nem engedték, hogy oda menjek. Szóval rugdosni engem biztos hogy nem kell ahhoz, hogy csináljak valamit. Egyébként nem véleményt kértem, hanem tapasztalatot 😊 és mielőtt belekötnél abba, hogy helyesen se tudok írni, szlovák állampolgár vagyok
2019. dec. 7. 10:57
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Az első kettőnek is látszik mennyit segített az hogy tanult.. ennyi szösszenetett nem voltak képes értelmezni. Nekem egyből leesett,hogy a gimi probléma alatt azt érted inkább mentél volna szakra / szakközépbe.

Túl sok dolgot nem tudsz tenni, ahogy sokan szokták itt tanácsolni költözés.

Aztán ha nagyon irritálnak, alapból utálod őket akkor meg is szakíthatod velük a kapcsolatot. Undorító mikor a szülőnek valami nem sikerült az életben és a gyerekre akarja erőszakolni a nem létező múltját, amiről csak álmodozott.

2019. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

diploma, lelepsz, onallo elet... ennyi!


kitartas

2019. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%

Egy évig jártam egy tolmács szakos egyetemre


Nincs tolmács szakos egyetem :D Csak mesterképzésben tanulhatsz tolmácsnak, érettségi után nem.

2019. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szlovakiában van, Komensky egyetemen. Szlovák-magyar fordítást tanultam
2019. dec. 7. 11:35
 8/12 anonim ***** válasza:
2. Vagyok leírtam a saját elettapasztalatomat. Nem vagyok gondolatolvasó, hogy kitaláljam mikor mit akartál. Csak abból lehet véleményt alkotni amit leírsz. Az meg kb. Arról szólt, hogy te ezt sem akartad meg azt sem és mindenhol rossz volt. Oké 18 éves korodig megmonhatták hova járj. Utána viszont már a te kezedben volt a döntés. Miért nem azt csinaltad amit szerettél volna nem értem? Azt is leírtam mi a megoldás hiszen én is így másztam ki pont ugyan ilyen helyzetből. De úgy látom neked bem tetszik a valóság és a megoldás sem érdekel csak az hogy együtt szidhasd valakivel a szüleidet. Pedig képzeld sok ilyen szülő van. És ha nem költözöl el akkor 40 évesen is azt fogod csinálni amit ők akarnak. Ha ez a cél akkor síránkozz még itt sokáig ettől biztos megoldódik az életed.
2019. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4. Képzeld nekem segített, hogy tanultam mert a munkám a hobbim és még egy szép erkelyes lakást is tudtam magamnak venni gyönyörű kilátással. Persze elhettem volna anyám nyakán is a végtelenségig. Akkor most max valami béna titkárnő lennék valahol és még azt is megmondaná mit vegyek fel reggelente.
2019. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem akarom szidni a szüleimet, mert tisztában vagyok vele, hogy sok mindent köszönhetek nekik, csak sajnos azt elvették tőlem, hogy saját döntéseim legyenek. nagyon sokszor ha valamit nem úgy csinálok ahogy ők szeretnék, az automatikusan rossz és hülye vagyok.

Apám mindig mindenkit hibáztat ha valami van, ő sosem hibás semmiben sem. Pedig pont ő az, aki csak általánost végzett, és ő akarja megmondani mindig, mit hogy csináljak. Gyomorgörcsöm van, minden olyan bejelenteni való előtt, ami tudom neki nem fog tetszeni, és ordibálni fog.

Sose rinyáltam az életben, de egyszerűen nembírom ezt, 25 év kellett ahhoz, hogy rájöjjek nem akarom ezt, az állandó nyomást, hogy állandóan csak elvárások vannak felém.

És félek, ha elköltözöm, akkor nagyon összeveszünk.

2019. dec. 7. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!