Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit tennél? Költöznél a...

Te mit tennél? Költöznél a helyemben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 28 éves vagyok, sajnos még mindig szülőkkel lakok, nem sok a fizetésem, nem tudnék egyedül fenntartani egy albérletet. A probléma az, hogy kikészülök az anyáméktól. Egyfolytában csak a pénz a téma, nem vagyunk szegények de másról nem is lehet beszélni csak hogy kinek mennyi pénze van. Pl: ha beteg vagyok és nem megyek dolgozni akkor is csak az a lényeg hogy nehogy kirúgjanak és nem az hogy meggyógyuljak. Ezen kívül az is zavar hogy minden nap isznak, folyton tele van cigifüsttel a lakás és iszonyat pazarló életmódjuk van. Nagymamám felajánlotta hogy költözzek hozzá, nála van egy üres szoba. Ő egyedül él de eddig nem mertem hozzá költözni mert szerintem senkit nem tudna elviselni maga mellett, ráadásul ő is anyagias, ennek ellenére nagyon szeretem. Anyut is szeretem és nem akarom megbántani őt azzal hogy ezt így a szemébe mondom de úgy érzem nem tudok már velük élni. Nincs magánéletem, mindenről be kell számolnom és csak a pénz, pénz, pénz.
2019. nov. 27. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát én megpróbálnék albiba menni haverokkal/lakótárssal. Igazat megvallva hiába szeretem a szüleim, de 28 évesen alapból sok lenne, ha velük kellene élnem.
2019. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha már most tudod, hogy nála sem lesz jobb, mi értelme lenne hozzá költözni? Cseberből vederbe. Inkább próbálj meg a saját lábadra állni, ha egyedül nem megy lakótársakkal, majd akkor látod igazán, hogy mibe is kerül egy lakás fenntartása és a megélhetés.
2019. nov. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen, és 28 évesen végre rájönnék, hogy a pénz csak pürügy, a bagó dühítő, én lassan megvénülök, társam nincs és a család csak bűnbaknak használ - miféle anya az aolyan, hogy a pénz miatt jobban aggódik, mint a te egészséged miatt?! -, tehát fognám magam és elköltöznék egy albérletbe, jó messzire tőlük. Ha nem tudod fizetni, akkor dolgozz többet, 28 éves vagy! Erejed teljében, annyit melózhatsz, amennyi csak erődből telik.


Ha végképp nem tudsz semmit tenni, akkor költözz a nagyihoz, de tudd, hogy ugyanúgy használni fog, mint az anyád. És nincs mit szeretni olyan "anyán", aki még még mindig szoros nyakörvvel fog egy 28 éves embert, de annyit sem ad neki érzelmileg, mint egy pintynek, amíg megeteti.


Ezek után, gondolom, nem csodálkozol, ha azt mondom, nem is csoda, hogy nincs tartós párkapcsolatod. Nem is lesz, ha velük élsz. Azt szokták az ilyen családok először szétzúzni - nehogy meg tudj pattanni!

2019. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van kapcsolatom csak még nem akarok vele összeköltözni. Dolgozni meg nem fogok ennél többet mert mellette egyetemre járok.
2019. nov. 27. 18:26
 5/11 Metionin ***** válasza:
74%
Költözz össze lakótársakkal, egy szobát azért ki lehet fizetni de a lakótársak nem szólhatnak bele ilyen mértékben az életedbe. Aztán később meg majd a pároddal.
2019. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Költözzenek el a szüleid? Mit akarsz?
2019. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre jársz, lehetnél koleszos. Van, ahol még vlevelezősöknek is van koli. Ott tuti nem a pénz lesz a téma.
2019. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kollégium megfordult a fejemben de nem néznék ki hülyén ennyi idősen ott?
2019. nov. 27. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem néznek túl idősnek, tekintve hogy olyan vagy, mintha 13 éves lennél, inkább az lesz a gond
2019. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Engem meglep, hogy nem menekülsz hanyatt-homlok egy ilyen helyzetből, még ha lakótársakkal kellene is lenned a továbbiakban. Hidd el, ezerszer jobb lesz, csak lépd már meg.
2019. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!