Szülők, milyen motivációból adtok különleges, ritka keresztnevet a gyerekeiteknek?
Brendon, Krisztofer, Amanda, Dzsenifer, Rikárdó, Kevin, Rajmund, Kira, Amira, Márió, Kendra, Kilián, Liliána, Tina, Pamela stb. stb.
Ez csak néhány név, ami szembejött velem utóbbi időszakban.
1. ha különleges nevet adtok, hol talákoztatok először az adott névvel (utónévkönyv, film, zene, tévéműsor, ismerősök által, interneten)
2. mi tetszett meg abban az adott névben nektek?
3. mit reméltek, hogyan befolyásolja a gyereketek társadalmi sikerességét, boldogulását az életben, ha különleges, ritka keresztnevet visel? vagy érhetik-e hátrányok emiatt?
nincs igazad, mert ezek ritka nevek.
a ritkaság azt jelenti, hogy van köztük olyan, ami egy-két évtizeddel ezelőtt még az utónévkönyvben sem volt, ill. statisztikailag ritkák, mert nincsenek benne az első 10 vagy 20 legnépszerűbb névben.
Ohh de jó, most megtudtam és megmondom a három ugyan olyan nevű kolléganőmnek is hogy különleges a nevünk mert nincs benne a top 20ban :-D
Én speciel 4 Kirát, 2 Amandát, 7 Amirát ismerek... Kevinből is vagy 4et
Ismerősöm 64 éves és Lillianne. Nem is tudom, hogy 1956-ban ezt hogy tudták anyakönyveztetni Magyarországon.
De ő arisztokrata származású.
Ezeknek a 90szazaleka benne van evek ota a top100 nevben, szoval nem mondanam egyiket se kulonlegesnek..
Az en keresztnevem pl valoban ritka, sokaknak nem is tetszik, de maximum annyiban befolyasol az eletben, hogy egybol megjegyeznek, emlekeznek ram, ha nem is a nevem, csak annyit, hogy "az a fura nevu lany", de sokszor mar ez is boven eleg.
"Ismerősöm 64 éves és Lillianne. Nem is tudom, hogy 1956-ban ezt hogy tudták anyakönyveztetni Magyarországon.
De ő arisztokrata származású."
Abban az idöben nem voltak ilyen megkötzések, ha létezett az adott név, föleg, ha a szülök/nagyszülök valamelyikéne is ez volt a neve, akkor nem volt semmi probléma.
Másrészt akkoriban ez teljesen megszokott, normális név volt, nem olyan ritka, mint manapság.
De elvileg az arisztrokrata származás csak hátrány volt, emiatt semmiféle elönyt nem élvezett volna az illetö, legfeljebb hátránya volt belöle.
Szerintem ennek leggyakoribb oka az idegen származás. Nekem sem magyar nevem van, pedig Magyarországon születtem és 26 éves koromig úgy tudtam, hogy magyar vagyok. Aztán elkezdtem Anyám családnevéből kiindulni, meg abból, amilyen szavakat az anyai napapám használ. Így derült ki, hogy szláv származásúak vagyunk. Erről azonban Ő maga sem tudott.
Most tudom, le leszek pontozva, de soha nem is tetszettek a magyar keresztnevek. A magyar eredetű családneveknek is a 90%-a nem tetszik. Így, hogy megtudtam a származásomat, most értem, miért tartottam mindig olyan csúnya, durva, kemény hangzásúnak a magyar neveket. Ha fiam lenne, biztos nem nevezném például Taksonynak vagy Koppánynak, akármilyen neves történelmi személyek voltak. Ha lányom lenne is herótom lenne az Ajsa vagy a Borbála nevektől. Az ilyen neveken való bemutatkozás már akkor kiábrándítja az embert, ha külsőre vagy az egyénisége miatt bele tudna szeretni. De a Tamás név is förtelem szerintem, hiába évtizedekre visszamenőleg benne van a száz legnépszerűbb magyar férfinévben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!