Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki kit választana keresztanyán...

Ki kit választana keresztanyának? Kit válasszak?

Figyelt kérdés

Nem sok barátnőm van, szám szerint kettő. Adott az egyikük, aki jövőképpel rendelkezik, pszichológusnak tanul az egyetemen, 14 éves korom óta barátnőm. Mindig ott volt, mindig számíthattam rá, sose mondott le egy találkozót sem. 19 éves.


Aztán ott van egy másik barátnőm. 24 éves. Ebben az évben volt kb 5 munkahelye jelenleg pultosként dolgozik. Kaotikus párkapcsolatai vannak, általában sikerül olyan férfiakat kifognia, akik bántják. Nincsen szakmája, nincsen jövőképe, sokat iszik, a családja sem túl bizalomgerjesztő. Akkor ismerkedtem meg vele, mikor sokat jártam bulizni. 1,5 éve ismerem.


Párom családjában mindenki az eüben dolgozott/dolgozik v rendőr, mint párom. Sógoromék milliomosok, a gyerekek is orvosnak tanulnak. Az én családom segítőkész, normális keresettel rendelkező emberek. Én logisztikusnak tanulok.


Arra, aki 14 éves korom óta barátnőm, mindig számíthattam. Párom szerint messze lakik, nem sokat látná a gyereket, ő ezért akarja másik barátnőmet, de ő sok közös találkozót lemondott olyan indokkal, hogy takarítania kell és nem biztos, hogy a keresztelőn is ott lenne. (Kinézem belőle.)

Ezzel szemben nagyon jókat lehet vele beszélgetni stb.


Mind kettő felé húz a szívem, de én mondjuk azt is nézem, hogy a keresztanya részint a család tagja lesz - az enyémé is és a páromé is - és pesti barátnőm jobban beleillene az image-be ill ő tényleg olyan barátnő, hogy bármikor bármiben! Amikor mindenki a szarban hagyott, ő ott volt.


Mind a kettő szívesen vállalná, de én meg nem tudok dönteni. Ti kit választanátok és miért?


2016. dec. 12. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A keresztszülő feladata az, hogy vállalja a keresztgyermek hitre nevelését. Melyik felel meg ennek?
2016. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

A keresztszülőség abból ered, hogyha a szülőket valamilyen tragédia miatt elveszíti a gyerek, a keresztszülő lép a helyébe.

Ha igazi keresztszülőt/keresztszülőket választasz és a keresztelő templomban történik (nem csak egy névadó ünnepség) akkor a keresztszülők erre esküt is tesznek.

Én, ha most lennék ebben a helyzetben, akkor olyan keresztszülőket választanék, mint annak idején, a húgomat és a férjét, mert evidens volt, hogyha velem valami történne, ők nevelik fel a gyerekemet, tisztességben, becsületben.

A keresztszülőség egy elkötelezettség (normális esetben) nem pedig egy buli a jópofábbik, szórakoztatóbb csajjal.

2016. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

8évvel ezelőtt mi is úgy választottunk keresztszülőt a kislányunknak,hogy ha Isten őrizz velünk bármi baj történne akkor feltudnák nevelni őt! úgymond akire nyugidt szívvel rábíznánk a gyermekünket.

Nálatok a családban nincs ilyen,hogy ne barátnő legyen?

Szerintem ti is próbáljatok így dönteni de ez csak az én véleményem! :)

2016. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

2016 van. Ha netán, elméletileg történne valami a kérdezőékkel, akkor a gyám kijelölésénél abszolút nem számít, ki keresztszülő és ki nem, ha többen is szívesen vállalnák ezt a feladatot. Szóval ennek nincs jelentősége és a hitre nevelésnek sem.

Én azt választanám, aki több időt tud tölteni a gyerekkel, és akivel több élménye lenne. DE! A 1,5 éves ismeretség ehhez nagyon kevés, arra nem alapoznék. Ráadásul a csaj bármikor elmehet külföldre pultosnak, szóval semmi nem garantálja, hogy akár jövőre is itt lesz még.

A régi barátnő sokkal stabilabb, és lehet, nem találkoznának hetente, de szünetekben mehetne hozzá.


Szóval én mindenképpen a régebbi barátnőt választanám.

2016. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj 4-es, de 2016 ide, 2016 oda, a tájékozott, művelt ember tisztában van a keresztszülőség fogalmával és annak tartalmával.

Én nem vagyok aggastyán a 32 évemmel, vallásosnak sem mondanám magam, de ha gyerekemnek keresztszülőt választok, akkor tisztában vagyok annak a jelentőségével.

Elvben a keresztszülő személye a szülő akarata, hogy halála esetén ki nevelje tovább a gyerekét.

Ezt illene tiszteletben tartani ...

Kicsit jobban, felelőssebben gondolkozni a keresztszülő személyéről.

Eleve olyat kell választani, akit adott esetben a gyámhatóság is elfogad.

Ahogy már írták, a keresztelő nemcsak egy ok a bulira, a keresztszülő pedig nem aktuális barinő, vagy cimbora.

2016. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Megkeresztelt, lehetőleg bérmàlkozott nőt válassz, aki alkalmas a gyerek vallásos nevelésére, példakép lehet a számára. Ha nem vagytok vallásosak, akkor ritka pofátlan dolognak tartom a keresztelőt. A névadó való ilyeneknek.
2016. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Normàlis pap úgyse engedne olyat aki egyhàzi követelményeknek nem felel meg.
2016. dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

"nem biztos, hogy a keresztelőn is ott lenne. (Kinézem belőle.) ... Mind a kettő szívesen vállalná"


Hát ha valakiből kinézném, hogy esetleg el se jönne a keresztelőre, arról nem tudnám elhinni, hogy szívesen vállalná...

2016. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
A keresztszülő feladata az, hogy segítse a szülőket a gyermek vallásos nevelésében. Akkor is ez a feladata, ha egyesek szerint ez nem fontos. Akik szerint nem fontos, azok minek akarnak egyáltalán keresztelőt?
2016. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"A katolikus keresztszülő ezen túlmenően a katolikus egyház hitközösségét képviseli... és a

megkeresztelt szüleivel együtt gondoskodik a katolikus hitben való nevelésről'' (ÖAKR 36,

1986, 98)." Én nem vagyok vallásos, de a legnagyobb képmutatásnak tartom ezt a fajta "juj, melyik barátnőm legyen a keresztanyja a gyerekemnek?" témát. Megírták már előttem, hogy nem a jópofább barátnőt kell választani, hanem amelyik képes eleget tenni egy keresztszülő kötelességének, ami az idézett szövegben is benne van: katolikus hitre való nevelés. Úgy látom, ez a szempont fel sem merült a kérdezőben, feltételezem, ez is egy ilyen divatkeresztelő lesz, semmi mögöttes jelentés, elköteleződés, gondolom, nem vagytok vallásosak, max. elmentek a karácsonykori misére osztjóvan.

Ha meg azt gondolod, bármelyik barátnőd szívesen felnevelné a gyerekedet, ha veletek valami történne, akkor azért ezt gondold át még egyszer. Egyébként a gyerek elhelyezéséről a gyámhivatal dönt ilyen esetekben és valamelyik rokonnál, illetve megfelelő feltételek hiányában állami gondozásba veszi őt/őket.

2016. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!