Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül éttermbe...

Családon belül éttermbe meghívott ebédre mindenki maga fizeti a sajátját és gyereket ne vigyünk. Ti elmennétek így?

Figyelt kérdés
A sógornőm gyermekènek lesz a keresztelője. Meghívtak minket is és utána az ebèdre. Viszont mondtàk, hogy mindenki magànak fizesse. Ezen kívűl mondtàk ha lehet akkor a mi gyerekünket ne vigyük mert ez a nap az ő gyerekükről szól. Bevallom elég rosszul esett, mert senki nem gondolta azt hogy másról szólna a keresztelő. A mi gyermekünk is csak 1 éves, nem venné el senki tőlük a figyelmet.

2016. júl. 26. 18:19
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok egy sóher, de ha meghív valaki a gyermeke keresztelőjére, és utána "meghív" egy étterembe, úgy hogy fizessem a fogyasztásomat akkor biztos, hogy nem mennék el. Járunk étterembe, nem sajnáljuk magunktól a finom kajára a pénzt, de ez nem meghívás. Ha a sógornődéknek nincs pénze vendégül látni a keresztelő után, akkor ne rendezzen ilyen nagy bulit. Ez ugyanis nem meghívás, hanem csak rongyrázás, és csak a facebook-os haveroknak szól: Hogy lám milyen helyen tartottuk az ebédet. Gondolom majd az ajándékokat el fogja fogadni. Ha nincs pénze, akkor rendezzen egy uzsonnát, üdítővel meg süteménnyel, vagy egy szalonnasütést...stb...vagy akármit. Az meg, hogy nem viheted a gyerekedet, az kritikán aluli. Nem esküvő, vagy temetés, ahol zavaró lehet egy egyéves gyerek! Én nem mennék el az biztos!
2016. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
82%
Én nem mennék el. 1, ilyen eseményen illik a meghívóknak fizetni... az más kérdés, hogy van vendég, aki fel fogja ajánlani, hogy a saját részét fizeti, de ezt így kikötni proliság. 2, ez tényleg nem egy esküvő, ahol csak a ti gyereketek bőgne... ez kb. olyan, mintha esküvőnél azt mondanák, hogy az unokatesóm, a modell Luca ne menjen, mert el fogja venni a szépsége a figyelmet a menyasszonyról... én megmondanám nekik, hogy a gyereket nem hagyjuk otthon, és ebédre nem megyünk. Reakciótól függően meg ugye tovább...
2016. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
83%

Meghívott, de fizesd magadnak...nem értem, ebben akkor mi a meghívás?? Tehát akkor Te meghívod magad egy ebédre...eddig oké, de ahhoz akkor nem kell a sógornő :D

Gyerek nélkül meg szóba sem jöhetne az egész!

Pofánröhögném, és nem kifogást keresnék hogy miért nem megyek, és nem mentegetőznék, simán megmondanám a szemébe hogy mi a véleményem róla!

2016. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
37%

Igazából a te unokaöcsédről van szó, vagy unokahugodról.


Nem a sógornőd kizárólagos gyerekéről, tulajdonáról. Micsoda önző perszóna!


Elmennék, családostul, 1 éves gyerekestül. A keresztelő a család ünnepe, a gyerekek is hozzátartoznak, a sírós, rossz, neveletlen, utálatos gyerekek, is felnőttek is. Ez van.


Az ebédre inkább nem mennék, de az ott költésre szánható összeget a gyerek nevére számlára tenném. Hogy lássák, hogy nem a pénzről van szó.

2016. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
14%

"Eleve megszakadt azzal a baráti párral a kapcsolatunk, akik nem kíváncsiak a gyerekeinkre."


Azt nem értitek, ti gyerekkel egybenőtt ősmamák, hogy az, hogy szeretjük a gyerekeiteket, nem jelenti, hogy folyamatosan látni akarjuk őket. Nekem is volt a baráti körben egy ilyen csaj, amióta gyereke lett, azóta az ötfős csajbandánk akárhova ment, ő tolta magával a gyereket (étterembe, kávézóba, múzeumba, moziba, hajókirándulásra, amikor túrázni mentünk, panaszkodott, hogy ne menjünk, mert ő a gyerekkel nem tud, nélküle meg nem akar, de ha nélküle mennénk, az zavarná...) bármilyen beszélgetést öt perc alatt át tudott téríteni arra, hogy a gyerek legyen a téma... nekünk is megszakadt vele a kapcsolat, de nem azért, mert ő ilyen fensőbbségesen kijelentette, hogy nem vagyunk kíváncsiak a gyerekére :D

2016. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 acelsziv ***** válasza:
76%

35: Te inkább ne szüljél. Nem neked való.


A témához: Azt nem értem, hogy az ilyen minek keresztelteti meg a gyereket. Már a meghívásból ordít a keresztényi szeretet főleg más gyerekei iránt. Tuti, hogy a gyerek soha az életben nem fog templomba járni, és áldozni, bérmálkozni sem egyéb a keresztényi élethez kapcsolódó dolgot csinálni. Ez ordít anyuci viselkedéséből. De meg kell keresztelni mert az olyan trendi... Hányinger...

2016. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, mikorra volt/lesz kitűzve a keresztelő, de remélem, lerendezted a sógornőt.

Ez a pofátlanság teteje :D


1, Nem vagytok meghívva ebédre. Ez nem meghívás, csak megkértek titeket, étkezzetek ott, ahol ők. Mivel ti fizettek magatoknak, ti tesztek neki szívességet és nem ő nektek, ahogy az a meghívásnál már csak lenni szokott.

Én még a barátnőimnek is fizetek, ha olyan helyre ülünk be, amit én találtam ki, nemhogy egy ünneplésre meghívott családtagnak. Proliság csúcsa.

Ha nem telik rá, akkor lehet kis teapartit tartani, az amúgy is bensőségesebb, mint beülni valahova, nem kell játszani az agyát facebookon.

Ha mégis játszani akarja a nagysasszonyt, akkor meg az a minimum, hogy kijelenti, cserébe nem kérnek ajándékot, és még pláne nem szab szabályokat.


2, Ez nem az a hely, ahol ne férnének meg a gyerekek. Irtó önző és gyerekes ez a viselkedési mód, méghogy ne vonja el a tiéd a figyelmet az ő gyerekéről? Kitalálom, a ti babátok szebb, mint az övé, és irigykedik :) Nem verseny, basszus.


Elmeroggyant az a tyúk, hál' ISten, hogy nincsenek ilyen marhák a családban.

2016. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
62%

Másodjára olvasva még viccesebb :D

Meghívlak szülinapomra Hawaiira, de fizess mindent magadnak, hozz nekem ajándékot, de te ne merjél bikinit felvenni, mert szebb vagy nálam, és nem akarom, hogy elvond a figyelmet rólam! Szóval légyszíves, míg én bikiniben pózolok, te inkább ne is fürödj :D

2016. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
71%
Mi lett, kérdező?
2016. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes, ha ennek az eseménynek "esküvő" lenne a neve, akkor semmi baj nem lenne az ajándék pénzzel, ami, mint tudjuk, a fogyasztásodat fedezi.
2016. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!