Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül éttermbe...

Családon belül éttermbe meghívott ebédre mindenki maga fizeti a sajátját és gyereket ne vigyünk. Ti elmennétek így?

Figyelt kérdés
A sógornőm gyermekènek lesz a keresztelője. Meghívtak minket is és utána az ebèdre. Viszont mondtàk, hogy mindenki magànak fizesse. Ezen kívűl mondtàk ha lehet akkor a mi gyerekünket ne vigyük mert ez a nap az ő gyerekükről szól. Bevallom elég rosszul esett, mert senki nem gondolta azt hogy másról szólna a keresztelő. A mi gyermekünk is csak 1 éves, nem venné el senki tőlük a figyelmet.

2016. júl. 26. 18:19
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

#9 ugyan ezt mondtam a fèrjemnek.

Ne hasonlítsuk össze a kettő dolgot.

Mondtam ha akar akkor menjen mert a testvére stb, de én így a gyermekünk nélkül nem megyek.

2016. júl. 26. 18:48
 12/47 anonim ***** válasza:
65%
Megmondanám kerek perec, hogy nem megyek és azt is, hogy miért nem. Paraszt 3,14csa.
2016. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan nem mennék el.
2016. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
75%

Én se mennék. Ha zavarja a gyerekek jelenléte, nem kell családi bulit tartani, pláne, ha még ara se telik, hogy megvendégelje a meghívottakat. Bőven elég a két keresztszülő, és akkor tényleg csak az ő gyerekükről szól a történet.

Félreértés ne essék, nem szorulok ingyen ebédre, még az angolos megoldással se lenne különösebb bajom, ha nem ez lenne az indoklás.

2016. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
56%
14-es: Mert mi az indoklás arra, hogy mindenki magának fizesse a fogyasztását?
2016. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
79%

meghív, de fizesd te az ebédedet? Ilyen alapon én bárkit meghívok a karib-szigetekre....

Az meg tényleg nonszensz, hogy ne vidd a gyermeketeket, mert mi van, ha sír... csendben kérdezem csak: és ha az ő gyerekük sírdogál majd a keresztelés közben? Vagy az nem gond, hiszen róla szól ez a nap?

A ti gyereketek következő szülinapjára te is úgy hívd meg őket, hogy a babát hagyják otthon, elvégre most a tiétekről szól a nap.... talán akkor majd észbe kap, mekkora butaságot kért :)

2016. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
79%
Nem mennék el.
2016. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem mennék !!! Nem is hallottam még ilyet, hogy valaki, valakik megszabják, hogy kit vihetek és kit nem magammal, pláne nem keresztelőre . Az meg hiper szuper nonszensz, hogy gyertek ünnepeljünk , legyünk önfeledtek, boldogok, vigadjunk étteremben és nyúljon mindenki mélyen a zsebébe ha enni, inni akar . Fiatalasszony főzhetne egy jó csirkepörit, nokedlival és megvendégelhetné a szűk családot, ahelyett hogy ilyen kellemetlen perceket szerez másoknak saját magát meg jól lejáratja .
2016. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
88%

Meghív a keresztelőre, elvárja gondolom a kis arany nyakláncocskát vagy hasonlót ajándékként, de a te gyereked ne vidd és az ebédet fizesd magad?


Tudod mikor mennék el...

2016. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
87%

Engem alapvetően nem az zavarna, h a saját fogyasztásomat ki kell fizetni, hanem, mi az, h egy keresztelőre nem vihetem el a saját gyerekemet? Ez nem egy temetés, vagy diplomaosztó, vagy esküvő, itt maga az ünnepelt is, ha gondol egyet, torkaszakadtából visít...

Nesze neked családi ünnep :P

2016. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!