Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül éttermbe...

Családon belül éttermbe meghívott ebédre mindenki maga fizeti a sajátját és gyereket ne vigyünk. Ti elmennétek így?

Figyelt kérdés
A sógornőm gyermekènek lesz a keresztelője. Meghívtak minket is és utána az ebèdre. Viszont mondtàk, hogy mindenki magànak fizesse. Ezen kívűl mondtàk ha lehet akkor a mi gyerekünket ne vigyük mert ez a nap az ő gyerekükről szól. Bevallom elég rosszul esett, mert senki nem gondolta azt hogy másról szólna a keresztelő. A mi gyermekünk is csak 1 éves, nem venné el senki tőlük a figyelmet.

2016. júl. 26. 18:19
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az rendben van, hogy mindenki maga fizeti az ételét - nagyobb család esetén ez iszonyatosan drága lenne különben.


Az viszont egyáltalán nincs rendben, hogy ne vigyétek a ti gyereketeket...

2016. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
85%

utolso, nem rendezunk nagy hacacárét, ha arra sincs pénz, hogy étterembe vigyuk a meghivottakat.


akkro meg van hivva a két keresztszulo és kész. de mi az már, h meg vagy hivva, de a kajat te fizeted? az nem meghivás…


én biztos nem mennék el, de ezekutan nem is eroltetném veluk a kapcsolatot.

2016. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
14%
Én elmennék, nekem fontosabb a másik megünneplése, minthogy azon sírjak, hogy nincs nekem kifizetve a kaja.
2016. júl. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
64%
Ne menjél el, minek diszkriminálja a gyerekedet; az ő kényelme -amihez nem feltétlenül van a gyerekednek köze- miért fontosabb, ő miért fontosabb élőlény, mint a te kicsid?
2016. júl. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
66%
*mármint az anyuka miért tartja fontosabbnak magát a te gyerekednél? Meg hát ő is családtag, titeket szívesen lát, de őt meg nem? Akkor milyen család ez, hogy akarja fenntartani a családi idill látszatát? Csak akkor menj el, ha hagyja, hogy vidd a gyerekedet is, mert ha fontos neki, hogy ottlegyetek,érted. Még esetleg telón finoman próbálhatod jobb belátásra bírni, hogy ő is anya, miért nem fogja fel, hogy neked is fontos a te gyereked, de aztán, ha nem ért a szép szóból, akkor nem kell elmenni.
2016. júl. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
92%

Milyen meghívás már az, hogy gyere étterembe minket ünnepleni, a kölyködet hagyd otthon, nehogy elvonja a figyelmet a mi kis szemünk fényéről, hozzál ajándékot, de fizesd a fogyasztásod?

A sógornőék kicsit el vannak tájolva a vendégség alapszabályaitól.

1. Nem hívok olyan helyre vendéget, ami anyagilag nem a szintem.

2. Nem hívok annyi embert, amennyit nem tudok megvendégelni.

3. Ha családi esemény, akkor a családot illik elhívni, és ebbe bizony a baba is beletartozik. Majd az öreg nagyit is kitiltja, mert sok a gond vele, már nem tud járni, vagy a fiatal unokahúgot, aki csinos, hamvas és ő lenne a nap szépe? vagy annyira bunkónak tart, hogy ha esetleg annyira nyűgös a gyerek, nem mész ki vele a templomból, hogy ne ordítsa végig a keresztelőt?

Nagyon gáz a sógornőd. Én a helyedben semmiképp nem mennék. A férjed menjen el a keresztelőre, ha nagyon akar, gratuláljon, vagy mi a fene a szokás, vigyen egy plüss vackot a gyereknek, nem többet, aztán jöjjön haza a CSALÁDJÁHOZ.

2016. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
87%

Eleve megszakadt azzal a baráti párral a kapcsolatunk, akik nem kíváncsiak a gyerekeinkre. Nem azért mert véranya vagyok, hanem mert nem fogok állandóan azon agyalni, hova nem vihetem a gyerekeimet, mert őket idegesítik. Az én életem most itt tart és elfogadom, ha másé nem, de akkor ő is fogadja el, hogy én hogy élek. Nem viszek gyerekeket olyan helyre, ahová alapból nem való gyerek, de egy családi keresztelőre simán. Ha nem akarja a meghívó, akkor én sem megyek. A gyerek hozzám tartozik.


A többit nem kell nagyon reagálni, fizess magadnak, aha, anyád!


Tuti nem mennék. Nem hisztiznék, nem mennék és kész. Családi sértődés, vita lesz? Kit érdekel?

2016. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
40%
én küldenék egy gratuláló képeslapot és az aljára odaírnám hogy és most fizesd ki a képeslap árát:D Amúgy köcsög dolog de a kaja fizetést még letudnám nyelni,node hogy ne legyen gyerek már magán a keresztelőn se o.O Az ebéden még értem mert ennyi időt amúgy sem bír a pici,de a keresztelő olyasvalami amin a család összes tagja ott van és amúgy is bömbölni fog majd az ő babája is szóval bunkó tőle. És nyugodtan ezt közöld vele, ha tudnád én hogy megbántam hogy nem hurrogtam már le az elején a sógornőmet és most már késő mert sógornőt elkapta az ékszíj.
2016. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
2%
Hiszti, hiszti, hiszti...
2016. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
69%

1. Ha családon belül mindenki ott van, mégis mit képzelt, kire fogod hagyni a gyereket?

2. A mindenki maga fizesse dolog szerintem ok, feltéve, ha az étterem választásánál figyelembe vette a rokonok anyagi helyzetét.

3. A más gyereke nem lehet ott a mi gyerekünk eseményén dologgal viszont nem értek egyet.


Összességében: nem mennék.

2016. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!