Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családon belül éttermbe...

Családon belül éttermbe meghívott ebédre mindenki maga fizeti a sajátját és gyereket ne vigyünk. Ti elmennétek így?

Figyelt kérdés
A sógornőm gyermekènek lesz a keresztelője. Meghívtak minket is és utána az ebèdre. Viszont mondtàk, hogy mindenki magànak fizesse. Ezen kívűl mondtàk ha lehet akkor a mi gyerekünket ne vigyük mert ez a nap az ő gyerekükről szól. Bevallom elég rosszul esett, mert senki nem gondolta azt hogy másról szólna a keresztelő. A mi gyermekünk is csak 1 éves, nem venné el senki tőlük a figyelmet.

2016. júl. 26. 18:19
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
90%
Én elmennék a keresztelőre gyerekkel, majd megköszönném a meghívást de ebédre nem mennék el. Ha kérdezik, hogy miért, akkor közölném, hogy nincs senki aki vigyázni a kicsire, egyedül meg nem maradhat otthon.
2016. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék el. Mekkora bunkó a sógornőd, akárcsak az enyém.
2016. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
89%

He-he, ez mekkora. Így én is tudok akármekkora bulit csapni. Ezek életrevalóak nagyon.

:-D

2016. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
38%

Az ebédre nem mennék, nem igazi meghívás ez, de a keresztelőn minél több a gyerek, annál jobb! hisz ilyeneké az Isten országa. Azonkívül nem sz "ő gyerekéről szól, nem is ő "birtokolja", hanem rá van bízva:

A legszebb ige arról szól, angyalaik (tehát a tudatfeletti) látja a végtelen Örökkévalót:


Mt 18,10 Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet se e kicsik közül! Mondom nektek: angyalaik az égben szüntelenül látják mennyei Atyám arcát.

2016. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%
Én se mennék el. Tesód nem tette helyre a sógornőd?
2016. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
85%

Ritka nagy bunkóság mindkettő,legalábbis nálunk ilyen teljesen elképzelhetetlen..:-o

Semmiképp sem mennék el,sőt azt is megmondanám hogy miért,nem mentegetőznék,ők a tahók.Bocsánat,de én másképp nem tudom őket minősíteni.

Szégyellhetik magukat,

2016. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
82%
Ilyet még nem is hallottam. Ekkora pofátlanságot! Egy éves gyerekem nélkül meg nem is mennék. Mi az, hogy fizesd az ebédet? Te meg mondd nekik akkor ezen az alapon, hogy az ajándékot vegyék meg maguknak!
2016. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Egyàltalàn az egészre ne vigyük, mert mivan ha sírni fog stb...

A fèrjem menne inkàbb mert, hogy ők is eljöttek a mi gyerekünk szülinapi bulijára.

2016. júl. 26. 18:40
 9/47 anonim ***** válasza:
77%
gondolom, a szülinapi bulin nem vittek maguknak kaját, hanem ti etettétek őket, nemde? én nem mennék el, valami ürügyre hivatkozva, pl. beteg a gyerek, vagy esetleg a férjed elmehet, de csak a keresztelőre, ez nem meghívás, ha te fizetsz, bezzeg az ajándék pénzt elfogadnák.
2016. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim válasza:
19%
Angoloknál így szokás, nekünk furcsa....
2016. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!