Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok műveletlen a...

Miért vagyok műveletlen a nagynénémék szemében?

Figyelt kérdés
Iskolázott családból származok, több rokonomnak is diplomája van. De sajnos én nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképző iskolában tanulok, de a nagynéném és nagybátyám szerint szakmunkás képzőbe csak a műveletlen és primitív emberek jelentkeznek. Valahogy nem értem ezt a hozzáállást, szerintem nem így van, és nagyon sok emberről tudom, hogy szakmunkás képzés után letette az érettségit és még le is diplomázott.

2015. jún. 3. 22:13
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ez náluk rossz berögződés, nálam is az. Senkifalváról jöttem, a volt osztálytársaim 90%-a iszonyatosan sötét, de tényleg az a hihetetlenül buta kategória. Nyilván mind szakmunkásképzőbe ment, ahova épp fölvették. Szóval akaratlanul is az az első gondolatom azokról akik szakmunkásképzőbe járnak, hogy buták. De közben ismerek nem egy olyan embert is, akik több diplomásak, sikeresek és tudom hogy anno szakmunkásképzőbe jártak. Ezt az előítéletességet mégsem tudom leküzdeni.
2015. jún. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
72%

Én szakmunkásként,ha ilyen idiótákkal találkozom mint a rokonaid, nagyon vastagon írom a számlát. Mikor kérdezik hogy miért ilyen drága, a válaszom: A kóbor áram nem játék!:)


Mert villanyszerelő szakmunkás vagyok:)

2015. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
92%

A műveltség inkább családi "hozomány", az iskola merőben más.

Én egyetemi oktató vagyok, kb. felfelé is egy értelmiségi generációval, az egyik lányom, meg vendéglátós... de elég művelt.

Azt is tapasztalom, hogy azok vannak nagyra bármiféle végzettségükkel, akik nehezen szerezték meg, tehát gyengécskék... :D

Na feszülj ezen. Azt csináld, amit szeretsz, és azt jól csináld. Akkor jó.

2015. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Értelmesen fejted ki a poblémát, ergo már nem lehetsz primkó. A műveltség pedig teljesen szubjektív, én pl. sokat olvasok és ragadnak rám a nyelvek, ezért suliban mindig azt mondták, milyen művelt vagyok; de amikor egy filmes ismerősömmel beszélgettem, azt hittem, elásom magam, mert semmihez nem tudtam hozzászólni. És ha nem átlaggimibe járok, hanem valami versenyistállóba, ahol indokolatlanul sokat követelnek (így is felvettek egyetemre, nem értem, miért kellett volna még plusz fél órát szánnom minden tantárgyra), akkor semmi időm nem lett volna "művelődni". Mert a kötelezőket hagyjuk... a többségük vicc kategória.
2015. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elozo fogalmazott vannak versenyistallo gimik ahova a nagynened fele sznobok kuldik a gyerekeiket h nehogy muveletlen munkasok legyenek. Nos egy ilyen gimibe kuldtek engem is a szuleim es anyukamtol meg mindig folyton azt hallgatjuk a batyammal h milyen muveletlenek vagyunk. Neki van 4 diplomaja es tenyleg nagyon olvasott de annyira azert nem kiemelkedoen okos, szoval en most epp matekot tanulok fakton es hozza se tudott szolni, emellett en jobban beszelek angolul es latinul is mint o. Persze nem olvastam a klasszikusokat mint a Haboru es beke, de ettol nem erzem magam muveletlennek ugyh o se kene h annak tekintsen
2015. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!