Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok műveletlen a...

Miért vagyok műveletlen a nagynénémék szemében?

Figyelt kérdés
Iskolázott családból származok, több rokonomnak is diplomája van. De sajnos én nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképző iskolában tanulok, de a nagynéném és nagybátyám szerint szakmunkás képzőbe csak a műveletlen és primitív emberek jelentkeznek. Valahogy nem értem ezt a hozzáállást, szerintem nem így van, és nagyon sok emberről tudom, hogy szakmunkás képzés után letette az érettségit és még le is diplomázott.

2015. jún. 3. 22:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem ellened szól, de valahogy belém is ez rögzült. A szakmunkásképzőkről nem hallottam valami jó dolgokat, aki tanulni szeretne, az biztos, hogy nem ilyen helyet választ. Lehet, a nénédéknek csak az a bajuk, hogy azt hiszik, nincsenek ambícióid, nem?
2015. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ők alapból butának néznek Mindenkit, akinek nincs diplomája, vagy minimum egy technikusi végzettsége
2015. jún. 3. 22:26
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Akkor megválaszoltad a saját kérdésedet.
2015. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%
Erre csak a saját példámat tudom írni válaszként.Nagynénémék is ilyenek.Sok pénz,diploma stb.El sem tudták képzelni a gyerekeiket,és a család többi tagját sima munkásként.Mikor én fodrásznak jelentkeztem,volt beszólogatás,de nem érdekelt.A mai helyzet:az egyik gyerekük szellemi fogyatékos,vagy ahhoz hasonló fura gyerek,otthon lakik a szülőkkel,40 éves,a másik a diplomájával a mekiben dolgozik,albérletben 30 éves.Én meg mesterfodrász vagyok,mellette sminkes,érettségi nélkül,és havi min.500 ezres bevételem mindig van,saját kertes házban.Nem villigni akarok,a lényeg az,hogy te azt csináld,amit szeretnél,ne érdekeljen más véleménye!
2015. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Szakmunkásképzőbe nem a krém jár, de sokan utána észbe kapnak és továbbtanulnak.
2015. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%
az én nagynénémék azokat is ostobának tartják, akiknek diplomájuk van..pl. kertészeti vagy kommunikácios.. illtve ha valaki nem beszél min. 2 idegennyelven minimum kozépfokon....
2015. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%

A műveletlen és az iskolai végzettség nem mindig jár együtt. Ismerek olyan diplomásokat, akik a szakmájukon semmihez nem értenek, irodalomról, zenéről, művészetekről, egyéb tudományokról fogalmuk sincs. Viszont van több iparos ismerősöm, akik minden kérdésben tájékozottak. Műveltséget nem csak iskolában lehet szerezni.

Ne törődj velük.

2015. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
69%
a kedves rokonok még nem találkoztak büfészakos funkcionális analfabéta naplokokkal
2015. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Mert a szakmunkásképző nem olyan intézmény, ami a továbbtanulásra készít fel, hanem ez egy lezáró iskola. Aki szakmát is szeretne tanulni és mellette érettségizni is, mert még nem akarja eldönteni, hogy továbbtanuljon-e, az szakközépiskolába megy, ott lehet mindkettőt.
2015. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy van egy "elit" réteg, amely lenézi a kétkezi, termelő munkást. Sajnos nincs is megfizetve rendesen a munkásréteg. Ha a szakmunkás nem dolgozna az "elit"-nek, az "elit" hamar feldobná a talpát, mert nem tudnának megjavítani egy vízcsapot, egy lámpát, nem tudnának egy zárat kicserélni, vagy sárgarépát ültetni. De pökhendi módon lehet villogni a mellényzsebben lévő pénzükkel!
2015. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!