Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok műveletlen a...

Miért vagyok műveletlen a nagynénémék szemében?

Figyelt kérdés
Iskolázott családból származok, több rokonomnak is diplomája van. De sajnos én nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképző iskolában tanulok, de a nagynéném és nagybátyám szerint szakmunkás képzőbe csak a műveletlen és primitív emberek jelentkeznek. Valahogy nem értem ezt a hozzáállást, szerintem nem így van, és nagyon sok emberről tudom, hogy szakmunkás képzés után letette az érettségit és még le is diplomázott.

2015. jún. 3. 22:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy tőlünk is aki szakmunkásképzőbe ment nem az eszéről volt híres, általában rossz tanulók voltak és csak oda vették fel őket. Sokról tudom, hogy csak azért ment oda, hogy legyen valami szakmája, de az se érdekelte igazán, átbukdácsolta, 2sel levizsgázott azt annyi, aztán rájöttek, hogy nem érnek semmit így utólag mentek esti suliba,meg érettségire, van aki még diplomát is szerzett.

Nekem ez a tapasztalatom a nagytöbbséggel.

Viszont aki azért megy, mert tényleg érdekli a szakma és jól is akarja csinálni, az nagyra becsülöm.

2015. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a szakmám (cukrász) szoktam otthon is ha van rá lehetőségem sütni.
2015. jún. 4. 12:19
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

Mondd meg nekik, hogy gondolkodjanak el rajta, mekkora szükség van jó szakmunkásokra is. Írtad, hogy cukrásznak tanulsz. A cukrászdába persze bemennek megvenni a finom sütiket, igaz? Amit egy cukrász készített, egy szakmunkás. Ha nem lennének szakmunkások, akkor nem lenne kenyér, nem lennének utak, nem épülnének házak és nem lenne semmi. Ezt megmondhatod nekik. Semmi szüksége az országnak több diplomásra, jó szakmunkásokra azonban igen.


Másrészt, tegyél rá magasról, mit gondolnak. Hülye sznobok. Tanulj jól, tanuld ki jól a szakmádat, ezzel törődj, ne mással. Később le is érettségizhetsz estin, nem egy nagy durranás az sem.

2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmit nem érdemes mondania a két sznob rokonnak. Kerülje őket, amennyire lehet és tartsa szem előtt: a rokonait nem válogathatja meg az ember, csak a barátait.
2015. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%

Hű a cukrászat nagyon jó. Főleg, ha haladsz a trendekkel és tudsz formatortákat, cukorvirágokat és halókat csinálni. És a téged leszóló sznob társaság ezeket mind-mind megveszi akár 10 ezrekért is. Vicces mi?

Ne érdekeljen, hogy mit gondolnak, szeresd a szakmád és csináld jól, mert jól meg lehet belőle éni.

2015. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
93%
jav: hasonlókat
2015. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Gyakorlaton eddig még egyszer sütöttem tortát, inkább a sütiket bízzák ránk, azt mondták hogy a torta majd a következő tanévtől lesz inkább. Egy egyszerű csokitortát sütöttem. El is fogyott :D
2015. jún. 4. 19:11
 28/35 anonim ***** válasza:
77%
Otthon sütögethetsz, meg próbálkozhatsz formákkal is. Fondattal, csokival illetve marcipánnal nagyon sok mindent meg tudsz oldani. Az alap papírnál ne állj meg, menj minél több kurzusra, igaz ezek általában fizetősek, de megéri, mert ha különlegesebb sütiket tudsz csinálni, akkor jobban keresik a munkád.
2015. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
77%

Te cukrásznak tanulsz, és műveletlennek tart a nagynénéd és a nagybátyád :O!


Találj ki valami olyan édességet, amit csak te tudsz, és aztán kóstoltasd meg velük! :D


Mindenki szereti a minőségi édességet, aztán ha a receptet szeretnék tudni, mond meg nekik, hogy sajnálod, de műveletlen édességnek a receptje secret! :)


Tudod, te mennyien gazdagodtak meg ebből a szakmából vállalkozóként?


Nekem is vannak az őseim között, lehet, hogy családi vállalkozásuk is lett, de ezt én már nem tudom, mert csak ő Amerikában lett vállalkozó cukrász! Sajnos őket egyiket sem ismertem, mert még nagyon régen vándoroltak ki Amerikába.

2015. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
21%

Hát látod, azok az emberek a szakmunkás képzést középszerűnek találták és inkább szereztek egy diplomát utána. Hány embert ismersz, aki diploma után ment szakképzésre?


A nagynénédéknak egyszerűen magasabbak a sztendertjeik; magad is mondod, hogy nem vagy olyan okos. Tehát érzed, hogy a diplomának nagyobb súlya van, mint egy szaknak.

2015. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!