Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok műveletlen a...

Miért vagyok műveletlen a nagynénémék szemében?

Figyelt kérdés
Iskolázott családból származok, több rokonomnak is diplomája van. De sajnos én nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképző iskolában tanulok, de a nagynéném és nagybátyám szerint szakmunkás képzőbe csak a műveletlen és primitív emberek jelentkeznek. Valahogy nem értem ezt a hozzáállást, szerintem nem így van, és nagyon sok emberről tudom, hogy szakmunkás képzés után letette az érettségit és még le is diplomázott.

2015. jún. 3. 22:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
58%
Ó ma már a diplomával kitörölhetje a hátsóját az ember, vagy van munkája vagy nincs. Abból előny, hogy munkahelyen a diplomás bért kötelesek fizetni. Egy jó szakmával viszont bőven lehet keresni, a szakmunkás jóval gazdagabban él, mint a diplomás, akinek nem sok lehetősége van.
2015. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%
Mi lenne az világgal, ha nem lennének szakmunkások? Egy jó szakmunkás rengeteg pénzt kereshet. Apukám villanyszerelő vállalkozó és milliós nagyságrendű pénzeket hoz hata.
2015. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%
*haza
2015. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, van valami, abban, amit mondanak, de csak általánosságban. A kétkezi "buta" munkásra is szükség van, de felül lehet kerekedni az előítéleteken.

Én is szakmunkásban végeztem 3 éve, most az érettségit csinálom, informatikai pályára készülök. Mert nem akarok szakmunkásként dolgozni, nem akarok fasírozott aggyal leélni egy életet. Előtted is ott a lehetőség, hogy továbbtanulj, ha akarsz. De millió meg egy szép szakma létezik, ami abszolút nem diplomához kötött. Csaj létemre még az asztalosi pályán is elgondolkodtam, ez pl. kifejezetten ilyen. Az meg, hogy mások mit mondanak, összességében leszarandó.

2015. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%

ha majd egy szakmával kinövöd magad nagyra és audival fogsz járálni akkor majd leshetnek (rengeteg ilyen van)


nálunk ez alapján ítélnek egyik albérletezik, másik házat épít(ugyanaz a felsőkategóriás végzettség után)kit becsülnek, tisztelnek és kit néznek le? ki lehet találni.

2015. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Aki albérletezik?
2015. jún. 4. 07:13
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy MOST szakmunkásképzőbe jársz, abból még nem következik, hogy ne lehetnél később te is technikus.


A műveltség viszont nem iskolai végzettséggel alakul ki. Ha valaki pl. informatikusként végez a Műszaki Egyetemen, de semmit nem tud irodalomról, történelemről, zenéről, képzőművészetről, az bizony műveletlen. ELVILEG az érettségire kell egy bizonyos alapműveltség, úgyhogy feltételezhetjük, hogy aki érettségizett, annak van egy alapműveltsége. Ugyanakkor több emberrel is találkoztam, akiknek ez az alapműveltség hamar kihullott a fejükből, és a közvetlen szakmájukon kívül gyakorlatilag semmi iránt nem érdeklődnek és nem is tudnak róla semmit. Őket nevezik szakbarbárnak, ami csöppet sem hízelgő elnevezés.

Amúgy ne törődj velük: valószínűleg emeletes sznobok, akik nem az embert nézik, hanem, hogy milyen papírja van. Nemcsak IQ van, hanem EQ (érzelmi intelligencia) is, ebből nekik biztosan kevés van. :-)))

2015. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
35%

Votmá

Ird meg ki parszor kerlek

2015. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

"de sajnos én nem vagyok ennyire okos"

ezért...

2015. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is és a férjemnek is diplomája van, én szeptemberben elkezdek még egy egyetemet, (munkámhoz passzol, érdekel, ráadásul ki is fizeti a munkahelyem), viszont ha még egyszer ott lennék én valószínűleg szakmát tanulnék és a férjem is ezt mondja. Ha most választanánk ő fodrásznak menne én meg virágkötőnek.


Szerintem egy diploma nem minden, nem ettől lesz valaki művelt... Apósomnak szakmunkásképzője van, anyósomnak nyolc általánosa és egy be nem fejezett szakmunkásképzője, mégis mindketten kifejezetten művelt, olvasott értelmes emberek, akikkel bármilyen témában el lehet beszélgetni.

2015. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!