Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elbizonytalanodtam. Akkor...

Elbizonytalanodtam. Akkor most én árva vagyok?

Figyelt kérdés

Ma délelött gyakoriztam,és volt egy kérdés ami miatt elbizonytalanodtam.


Azt irták benne h ha nincs férjem meg gyerekem,akkor nekem még nincs családom.


19 éves vagyok,nincs gyerekem se férjem. Akkor nekem most nincs családom?


2015. febr. 4. 12:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
45%

Neked még nincs családod, te még a szüleid családjához tartozol...de ők nem a te( általad alapitott) családod..

Az árvaságot, és a családot ne keverjük..

Egyébkét néhol tájnyelven ha azt kérdezik hany családod van, az a kérdés hány gyereked...

( tehát hány családot alapítottál...)


19 évesen lehetne több eszed

2015. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
A család kifejezést több értelemben használják. Pl. mikor nagyimat kérdeztem a családfáról én nagyon meglepődtem, mert úgy sorolta, hogy xy-nak volt 1 fia, annak volt 2 családja. Tehát 2 gyereke volt, akik családot alapítottak. Egy rokonság több családot foglal magába. Tehát nekem a családom a szüleim, családom a férjem és a gyerekem, valamit az is a családom lesz, ha a gyerekem alapít családot, de ez már 3 külön család. Neked jelenleg a szüleid és a testvéred (ha van) jelentik a szűk családi kört, olyan családod viszont nincs, amit te alapítottál.
2015. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!