Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elbizonytalanodtam. Akkor...

Elbizonytalanodtam. Akkor most én árva vagyok?

Figyelt kérdés

Ma délelött gyakoriztam,és volt egy kérdés ami miatt elbizonytalanodtam.


Azt irták benne h ha nincs férjem meg gyerekem,akkor nekem még nincs családom.


19 éves vagyok,nincs gyerekem se férjem. Akkor nekem most nincs családom?


2015. febr. 4. 12:18
1 2 3
 11/22 HengerR ***** válasza:
100%

Szűk értelemben vett család a legközelebbi hozzátartozók.

Pl 19 évesen kapcsolat nélkül ezek a szüleid + testvéreid.

Amint van párod és gyerekeid akkor ez a rész megváltozik és ők lesznek a szűk értelemben vett családod.

Az emberek általában erre kérdeznek rá.

2015. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

De hát itt irták az egyik kérdésnél h ha nincs férjem meg gyerekem,akkor nekem még nincs családom.


Akkor csak addig van egy gyereknek családja amig kicsi? Ha elmúlt 18 akkor neki mér csak rokonai vannak? Mert azt irták a kérdésnél,h a szülő,testvér,nagszülő az ha van férjem meg gyerekem,azok már csak rokonok,és nem tartoznak a családom tagjaiba.


Engem anyuék úgy neveltek h a családba beletartozik anya,apa,én,tesóm,Horváth mamáék(apa szülei),Takács mamáék(anya szülei).


És most az elöbb megkérdeztem erről anyukámat és azt mondta h ha majd lesz férjem meg gyerekem akkor leszünk MI egy család(apa,anya,gyerek),de attól még nekem vannak családtagjaim(szüleim,tesóm,nagszüleim),s a férjemnek is vannak is családtagjai(szülő,testvér,nagszülei). Kérdeztem h a férjem rokonai nekem akkor kik lesznek és a férjemnek ők kik lesznek? Anya azt mondta h nekem a féjem családtagja a rokonaim lesznek v a tágabb családba tartozók,férjemnek az én családtagjaim ugyanigy.

2015. febr. 4. 12:38
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Horvath, Takacs kamu!
2015. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
Aki itt teged lehulyez,AZ nem olvasta AZ altalad emlitett kerdesre erkezo valaszokat!:D
2015. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
te egyáltalán hogy maradtál eddig életben?
2015. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
A szöveg alapján értelmi fogyatékosra tippelnék, viszont a helyesírásod jobb mint egy ilyennek. Szóval maradjunk a széndékos provokációnál.
2015. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%
Akik a kérdezőt szidják, azok nyilván nem olvasták azt a kérdést, amelyre a kérdező hivatkozik. ugyanis ott konkrétan azt írták a kérdezőnek, hogy amennyiben nincs férje és gyereke akkor NINCS családja. Ami szerintem marhaság. Bár kedves Kérdező kicsit kiélezted a kérdésedet, hiszen azt nyilván te is tudod,. hogy nem vagy árva. Véleményem szerint, amíg nincs férjed, addig a szüleid és a testvéreid a legszűkebb családod, majd utána a férjed és a gyerekeid. Természetesen akkor is a szüleid és a testvéreid a családod része maradnak csupán, akkor ők már nem a legszűkebb értelemben vett családod lesznek.
2015. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

Izé. Árva akkor lennél, ha a szüleid meghaltak volna. de tesód, vagy nagyszüleid még akkor is jelenthetnék a családot.


Ha nincs férjed (se párod), se gyereket, akkor szingli vagy, de ettől a családod (szülők-testvérek-nagyszülők) még a családod marad.

Ha lesz gyereket, tartós párkapcsolatod, esetleg férjed, akkor lesz ÚJ családod, de megmarad a RÉGI is, nem fogod bevinni őket a zaciba, hogy már nincs rájuk szükség...


Remélem nem komolyan kérdezted amúgy.

2015. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
2015. febr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
20%
Utolso voltam.aki a kerdezot nezi hulyenek AZ olvassa vegig AZ erre a kerdesre adott kedves valaszokat...
2015. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!