Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti is megharagudnátok ezért?

Ti is megharagudnátok ezért?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem az egyetemen, azóta munkanélküli vagyok. Mindenhova jelentkezem, ahova szemernyi esélyem lenne bekerülni, de sehova nem kellek. Már mikor a szakmai gyakorlatommal végeztem, megkértem a szüleimet, hadd dolgozhassak a családi vállalkozásban, mivel olyan ágazat, ezért ami nyereséget pluszban termeltem volna, azt kértem volna fizetségként. Apám még úgy ahogy belement volna az ötletbe, de anyám semmiképp (az volt az indoka, hogy mihez kezdek, ha bekapok egy hatósági ellenőrzést, meg különben is, be kellene jelenteni és ő nem fogja utánam a járulékokat fizetni, menjek máshova) és ezért megmondták, hogy nem dolgozhatok ott.

Fél évvel később kiderült, hogy a testvérem terhes, nulla munkaviszonnyal, érettségi után ejtette teherbe egy férfi és megtartják. Erre a szüleim a tudtom nélkül bejelentették a vállalkozásba a húgomat, úgy, hogy soha egy kézmozdítást nem dolgozott ott (én vele ellentétben korábban sokat voltam ott ingyen), fizetik utána a járulékokat, hogy kaphasson a GYES-t. Hangsúlyozom, úgy, hogy soha nem dolgozott ott és nem is fog kelleni neki. Ha valamit segíteni kell ott, még mindig engem hívnak. Én meg továbbra is itthon tengődöm munka nélkül és már gyorséttermekbe adogatom a jelentkezésem, hátha oda kellenék.

Ti nem akadnátok ki erre a helyzetre? A szüleim csak annyit magyarázatot adtak, hogy "mert a testvéred terhes, te meg nem vagy az". Ez indok erre, hogy őt segítik, engem meg nem? Jogos a felháborodásom?


2014. nov. 2. 22:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De ez tök értelmetlen.

GYES alanyi jogon jár, a GYED-hez pedig 365 biztosított nap.

Eleve ezzel elkéstek, másrészt nem csinál tesód ott semmit, de kemény pénzeket fizetnek utána szüleid, hogy kapjon sz.ros 70 ezret?

Tudod mennyit kell fizetni egy munkáltatónak alkalmazott után?

Egyszerűbb lenne havi 50ezerrel támogatni tesód GYES alatt.

Lehet olcsóbb is.

Főleg, hogy ennek semmi értelme mert ennyi időre nem fog GYED-et kapni.

Gratula anyádnak, esze semmi, de persze az ilyeneknek van vállalkozásuk :)

2014. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Az úgy szép. egyszerűbb lett volna adni a tesódnak minden hónapban mondjuk 100 ezret ha már arra van pénz, hogy fizessék utána a járulékokat...

Úgy elhúznék ezek után otthonról mint a pcsa. A lehető legtávolabb keresnék melót.

2014. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a felháborodásod. Plusz elég függő helyzetben is vagy (gondolom). Ha nincs pénzed, még új életet is nehéz kezdeni valahol máshol. A szüleid kb. rabszolgának néznek: kosztot és kvártéjt kapsz a munkádért. Próbálj velük beszélni, és akár még a húgoddal is, hátha ő jobb belátásra tudja téríteni szüleiteket.
2014. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy én nem igazán vagyok otthon ebben a gyes-gyed témában, de azt tudom, hogy azért fizetik utána a járulékokat, hogy kapjon később valami pénzt.
2014. nov. 3. 16:47
 15/15 A kérdező kommentje:

Most kiderült, hogy csak 1-2 hónapról van szó, utána táppénzre megy... mondjuk ettől még nem érzem magam jobban az esettől.

A dologhoz hozzátartozik még az a fejlemény, hogy a testvérem kidobta a gyerek apját, és a szüleim fogják eltartani. Szóval 1-2 hónap és költözök...

2014. nov. 4. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!