Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti is megharagudnátok ezért?

Ti is megharagudnátok ezért?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem az egyetemen, azóta munkanélküli vagyok. Mindenhova jelentkezem, ahova szemernyi esélyem lenne bekerülni, de sehova nem kellek. Már mikor a szakmai gyakorlatommal végeztem, megkértem a szüleimet, hadd dolgozhassak a családi vállalkozásban, mivel olyan ágazat, ezért ami nyereséget pluszban termeltem volna, azt kértem volna fizetségként. Apám még úgy ahogy belement volna az ötletbe, de anyám semmiképp (az volt az indoka, hogy mihez kezdek, ha bekapok egy hatósági ellenőrzést, meg különben is, be kellene jelenteni és ő nem fogja utánam a járulékokat fizetni, menjek máshova) és ezért megmondták, hogy nem dolgozhatok ott.

Fél évvel később kiderült, hogy a testvérem terhes, nulla munkaviszonnyal, érettségi után ejtette teherbe egy férfi és megtartják. Erre a szüleim a tudtom nélkül bejelentették a vállalkozásba a húgomat, úgy, hogy soha egy kézmozdítást nem dolgozott ott (én vele ellentétben korábban sokat voltam ott ingyen), fizetik utána a járulékokat, hogy kaphasson a GYES-t. Hangsúlyozom, úgy, hogy soha nem dolgozott ott és nem is fog kelleni neki. Ha valamit segíteni kell ott, még mindig engem hívnak. Én meg továbbra is itthon tengődöm munka nélkül és már gyorséttermekbe adogatom a jelentkezésem, hátha oda kellenék.

Ti nem akadnátok ki erre a helyzetre? A szüleim csak annyit magyarázatot adtak, hogy "mert a testvéred terhes, te meg nem vagy az". Ez indok erre, hogy őt segítik, engem meg nem? Jogos a felháborodásom?


2014. nov. 2. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Az, hogy "haragudnék", nem kifejezés.
2014. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb ez lenne az a momentum ahol szedném a sátorfámat és otthagynám anyámékat. Az hoyg nem korrekt, az nem kifejezés erre...
2014. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyes alanyi jogon jár, (sajnos) ami igencsak alacsony összeg. Gyed igényléséhez nem elég, ha most jelentették be, ami már nagyobb összeg.

Te meg tényleg keress máshol munkát, valami biztosan sikerülni fog. Ha nem akarják, hogy velük dolgozz, ne erőltesd. Azt megértem, hogy rosszul esik. Esetleg menj más várodba, ahol nagyobb eséllyel találsz állást.

2014. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Jogos. Nem segítenék nekik többet. (Nem arra gondolok, hogy ha öregek / betegek lennének, és MUSZÁJ lenne, de "apróbb dolgokban" nem.
2014. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos!KIvételeznek veletek, én a helyedben keresnék máshol munkát,ha még várost kellene vàltani akkor is.Nagyon rossz érzés ismerem dögivel ezt a helyzetet.
2014. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én már alapból azt nem értem hogy családi vállalkozás?!


Hát nem ez a tökéletes kánaán hogy egy családtagot veszünk fel nem pedig valami idegent???

Mintha direkt mindent kifordítva csinálnának..

2014. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha Bt, akkor ingyenes megbízási szerződés keretében foglalkoztatható a családtag bejelentési-, illetve járulékfizetési kötelezettség nélkül. Persze okosan kell fogalmazni. És tényleg nincs értelme, hogy tesódat bejelentették, mert 1 év munakviszony kell a GYED-hez, ami már nem nagyon fér bele az időbe. Szóval, amellett, hogy bántó, még értelmetlen is. Ne add fel, próbákozz máshol. Nincs valami konkurencia? :)
2014. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez az igazi okleveles g**iség, amit muterodék csináltak...
2014. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megharagudnék. Úgy kimondottan, családilag nem lenne harag, legalábbis nem firtatnám... De ezek után akár konkurenciához is mennék és nem érdekelnének az üzleti dolgaik.
2014. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben soha többé semmiben nem segíteném, támogatnám őket.
2014. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!