Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem szólhatok rá a...

Miért nem szólhatok rá a párom kishugára?

Figyelt kérdés

Nem rég szültem Páromnak van egy 2 éves kishuga aki mindig visít stb. Tegnap rászóltam, hogy ne visítson mert felkelti a kicsit. Erre a párom elkezdte, hogy a kislány azt csinál amit akar, ne parancsolgassak neki meg, hogy összeférhetetlen vagyok stb.

Most tényleg én vagyok a hibás?


2014. máj. 18. 09:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Egy gyerekre szerintem igen is rá kell szólni, és ha az anyja nem teszi meg vagy nincs ott, akkor egy másik családtagnak. Különben meg egy két éves gyereknek már el lehet szépen magyaråzni hogy hogyan kell aludni hagyni egy kisbabåt. Ha meg hisztis napja van, akkor ki kell vinni másik szobába.
2014. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Igenis rá lehet szólni egy 2 éves kislányra, akármit is írnak itt az ősanyák, olyan nincs, hogy csak azért, mert gyerek "azt csinál, amit akar". Aki így gondolkozik, évek múlva foghatja a fejét az elkanászodott gyerek miatt és siránkozhat, hogy mit rontott el.


Persze a körülményeket nem ismerem, nem tudom, miért visított az a gyerek, valami baja volt, hisztizett, vagy csak hangosan játszott.

2014. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2 éves leszarja,hogy azt mondják neki, hogy ne üvöltsön, mert alszik a kicsi. És nem azért, mert "bunkó", hanem azért, mert 2 éves.

Ez a gáz: "a párom elkezdte, hogy a kislány azt csinál amit akar"

El kell a pici mellől vinni, le kell kötni, akkor nem ordítozik.

Egy 2 éves gyerek anyja

2014. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Őszödi Ferenc ***** válasza:
60%

" Én sem türném el, hogy felkeltse a gyerekemet!"


A saját házadban nem is vagy köteles eltűrni.

2014. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy egy két kisgyerekes közös háztartásban, miért ne lehetne BÁRKINEK rászólni a gyerekre, hogy ne visítson már, mert BÁRKI a családból alszik. Meg egyébként se visítson.


Valahogy mostanában elfeljtették a szülők, hogy nem csak szülni kell, hanem utána egy kicsit nevelni is, legalábbis próbálkozni, hogy a globális nagy közös, társadalmi együttélésbe képesek legyenek ezek a gyerekek beilleszkedni. Mert ez egyre kevésbé megy, ahogy látom. És sosem a gyerek a hibás.

2014. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Van a nyugodt kis utcánkban egy család, 3 fiúval. Kiskorukban folyamatosan üvöltöttek, reggeltől estig. SZóltunk a szülőknek, hogy ugyan szóljanak már a gyerekekre, hogy ne artikulálatlanul óbégassanak egész nap.A válasz az volt, hogy szégyelljük magunkat, ne szóljunk bele.

Most már nagytinik, kaptak motort nyáron. Föl-alá száguldoztak. Rájuk szóltunk, mi szomszédok, hogy menjenek ki a motorpályára, vagy a szántóra gyakorolni a cross motorokkal, ne fel-le száguldozzanak ezék nap, mert balesetveszélyes és baromi idegesítő. A szülők kikérték maguknak, hogy ne neveljük a gyerekeket, mert csak gyerekek.

Aztán 6 hónapja az egy fiú elütött (menetiránnyal szemben, nagy sebességgel) egy 5 éves kisfiút, aki az utcán ment hazafelé. A kisfiú maradandó károsodáást szenvedett, súlyos agykárosodása van.

Mivel a tinifiúnak voltak egyéb csibészségei megy a fiatalkorúak börtönébe. A szülők pedig vérig vannak sértve, hogy senki sem szólt a fiának, hogy ne közlekedjen így a motorral, amikor nyilván láttuk, hogy ezt teszi.

...

2014. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%
Ezt, a fentebbi sztorit csak az "én gyerekemre aztán ne szóljon seni", viszont " ha baj van álljon meg a világ forgása és mindenki ugrásra készen álljon a szomszéd nénitől, a játszótéri anyukákon a hüje orvosokig bezárólag" típusú szülőkkel kapcsolatban írtam le.
2014. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Rászólhatsz.
2014. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Próbáltad a kedvességet?

Itt is játszhat a testvérféltékenység. Eddig ő volt a pici és a cuki, de eldőlt a piedesztál.

Nekem az unokatestvéremmel gyűlt meg a bajom, aki alig egy évvel idősebb a lányomnál.

Próbáld meg azt hogy eléterdelsz és elmagyarazod: a babának most aludnia kell mert ő még nem olyan nagy, mint te. Addig gyere, szinezzunk, babazzunk, nézzük meg mit csinál a bátyád, anyu.

Próbálhatsz szerepjatekozni vele egy játékbabaval.

Foglald le.

Most pont dacos, szóval a jóisten se tudná csendre inteni. El kell terelni a figyelmét.

2014. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!