Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti ezt eltűrnétek a rokonotoktól?

Ti ezt eltűrnétek a rokonotoktól?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy van egy közeli rokonom, akinek az anyukájával elég szorosan tartjuk a kapcsolatot. Nemrég tettem fel egy kérdést vele kapcsolatban ugyanitt. Nos eléggé elcseszte az életét, de hát felnőtt, azt csinál, amit akar. Kompenzálásképpen vagy ki tudja miért, az anyukája néha beszólogat nekem. Volt egy ilyen, hogy lényegében én csak üdülni megyek az egyetemre, mert nem műszakira mentem, mint a kicsi fia (majdnem 40 éves!), szóval nekem csak egyszer kell az anyagokat elolvasni, és már tudok is mindent, mert ahova én mentem, ott nem kell érteni a dolgokat. Én erre mondtam, hogy hát ok, azt gondol amit akar, de akkor nem kötelező a diplomaosztóra sem jönni. És ne járjon hozzám a kicsi fia korrepetálásra sem, ha ennyire nem ér semmit a tudásom. Erre megsértődött. Tudom, hogy szeret meg minden, de attól, hogy a fia rossz döntéseket hozott, még nem kellene másokat szekálni. Szerintetek?

2013. nov. 20. 12:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Téged nem csak kontrollálni akarnak, de meg is aláznak azzal, hogy megmondják neked, hogy szerintük hogyan kéne és mennyire gyorsan tanulnod - úgy, hogy közben ők maguk hülyék mindenhez.


Nézd, nekem is volt egy bunkó apám (nyolc általánossal, de annál nagyobb arccal), aki a képembe vágta, hogy ő ezt vagy azt a tantárgyat fél nap alatt bevágja, mert ő mekkora nagy lángész.


Szóval, apám adta a nagyarcot, és pedig a végén a képébe vágtam, hogy itt a könyv, van fél napja, holnap reggel kikérdezem. Utána elhallgatott.


Amikor lediplomáztakm és megkaptam a doktori oklevelemet is, akkor elment a kocsmába és fűnek-fának elhomondta, hogy az ő IQ-ja mennyi (amilyen horribilis számot csak ki tudott találni részegen, azt odavágta mások arcába és az EQ-ja az eget verni. És hogy én mekkora ostoba, hülye, beképzelt ember vagyok, és mennyivel kevesebb nála. Mindezt legalább 500 decibelen adta elő. Még talán ma is rajta röhögnek, a szerencsétlenen.


Azt nem mondom, hogy nem fájt, de nagyon is, ott sírtam, ahol senki sem látott, de a lényeg: nincs kapcsolatom vele többé.


"Én úgy tudom lefojtani ilyen helyzetekben az embereket, hogy csak néznek. Muszáj megértetnem velük, hogy nincs igazuk, ez nálam egy belső késztetés."


Ez nem baj, de hosszú távon nem tartható. Azt jelenti, hogy okos és szorgalmas ember vagy, de az önbizalmad a béka bokája alatt van. Azért akarsz mindenáron felülkerekedni. Van, amikor egyszerűen csak le kell őket t..ni nagy ívből. Sokkal nagyobbta tud ütni, ha ignorálod őket. Mint ahogyan lőttem is írták: ha látja, hogy nincs rajtad fogás, a saját hisztije és dühe csapódik vissza rá és meghülyül tőle.

2013. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem most korrepetáltam, hanem annak idején, mert úgy kapta meg a diplomáját hogy még nem tette le a nyelvvizsgát. Ez kb. 8 év volt. Nagy nehezen sikerült is letennie, és tényleg annyit dolgozik, hogy még egy hétvégéje sincs. Nekik még ugye nem volt ez a szabályozás, hogy ha nincs nyelvvizsgád, akkor nem kapsz diplomát, van olyan volt tankörtársa, aki még most, több mint tíz év után sem tudta letenni a nyelvvizsgát. De mindezek ellenére sem kell engem szekálni.
2013. nov. 20. 15:22
 13/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: nincs önbizalomhiányom, csak nem szeretem a buta, szűklátókörű embereket. Én tudom magamról, hogy nagyon okos vagyok, mindenki ezt mondja. De a butaságot és a szűklátókörűséget rühellem. Ha egy élőlény lenne ez a két tulajdonság, én pusztítanám ki.

Másik hasonló eset: vigyem el ezt és ezt a rokonom tesójának, aki abban a városban kolis, ahol én tanulok. Mondom jó, persze, elviszem. Mennék fel hozzá, megállít a portás, hogy nem lehet csak úgy felmenni, le kell hívnom azt, akihez megyek. Jó, hívom, nem tud most lejönni, majd csak este. Oké. Otthon a rokonomék anyja, hogy mérges rám, mert csak este került fel a kaja a rokonom tesójához. Mondom én, persze, mert nem engedtek fel. Erre a válasz: "Hát én ezt nem hiszem el. Ilyen nincs, hogy valakit ne engedjenek fel egy kollégiumba." Mondom, jó, akkor innentől kezdve soha semmit ne higyj el nekem.

2013. nov. 20. 15:29
 14/20 anonim ***** válasza:

"Én tudom magamról, hogy nagyon okos vagyok, mindenki ezt mondja."


Ejj... Minél okosabb vagy, annál hamarabb rájössz, mennyire keveset tudsz. Nem mondom, hogy nagyképű vagy, de nem árt átülni egy alacsonyabb pacira.

Egyébként a kérdésedre a válasz: a rokonaim mind ilyen öntelt hólyagok, mint a te közeli rokonod. Kizárólag magukkal foglalkoznak, lehetetlen velük kijönni. Nem is tartom velük a kapcsolatot.

2013. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Áááá... hát most mit szerénykedjek, ha mindenki ezt mondja rólam? Persze sokmindent nem tudok még, ezzel tisztában is vagyok, meg azzal is, hogy a személyiségem ill. az emocionális és szociális nyomorékságom igen nagy hátrány, de legalább gondolkodok a világ dolgairól. Sokan erre nem képesek. Szóval inkább a gondolkodáson van a hangsúly, nem az okosságon.
2013. nov. 20. 15:43
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs önbizalmad. Kicsit magamat látom a kérdésedben. Én is mindig kioktatom azt, aki beszól nekem, de ezzel nem megyek soha semmire, mert föl se fogják az egész mondanivalómnak a lényegét. Nekem amúgy a néném ilyen, neki is az a baja, hogy én egyetemre járok, neki meg csak szakmája van. Amióta egyetemre mentem, azóta utál és mindig ilyen megjegyzéseket tesz. Aki ilyeneket beszél, az nem szeret.
2013. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Amikor főiskolára jártam, rendkívül sikeres voltam, évfolyamelső, engem tartottak a legtehetségesebb írónak (újságíróként diplomáztam), én írtam a vezércikkeket, a legjobb publicisztikákat az iskolai folyóiratba, városi lapba. Rengeteg mély értelmű, elgondolkodtató cikkem jelent meg. Ennek megfelelően alapos kritikai érzékkel viseltettem a világ felé. Nem éreztem, hogy bármi baj lenne, de egyszer a folyóirat főszerkesztője ennyit mondott: szállj le a magas lóról. Megértettem, leszálltam. Muszáj volt alázatot tanulnom, ha értelmes ember akartam maradni.

Gondolkodni jó dolog, tedd is azt, de kellő szerénységgel állj saját magadhoz, mert ha mindenkivel érezteted a felsőbbrendűséged, akkor a fenti sztorik lesznek. Az emberek nem szeretik, ha szembesítik őket a saját butaságukkal vagy kicsiségükkel.

Már nem kéretlen tanácsokat akarok osztogatni, csak a saját példámon keresztül akartam érzékeltetni, hogy valószínűleg vonzod is a fent leírt helyzeteket.

2013. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a megejelenésem miatt engem inkább butának és esetlennek gondolnak. Tudom azt, hogy rengeteg hiányosságom van, pl. nem tudok ráhangolódni mások érzelmeire, a mozgáskoordinációm katasztrofális, nem is csoda, hogy egy rakás szerencsétlenségnek nézek ki. Szóval főleg emiatt vonzhatom én a beszólogatások. De persze ha megszólalok, akkor csodálkoznak. A volt munkahelyemen pl. azért nem is beszéltem szinte soha a munkatársaimmal, mert semmi jót nem tudtam volna mondani nekik, akkor meg inkább ne. Csak akkor robbanok, ha beszólogatnak, vagy ha valaki erőszakosan hülye, de akkor nagyon.
2013. nov. 20. 20:24
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja így értem. Hát... én meg kövér vagyok (vagyis most már csak "félkövér" :D), én is folyton kompenzáltam. Le kell szokni. :)
2013. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tualjdonképpen erre csak nemrég jöttem rá, de a természetem mindig is ilyen volt, szóval tipikus INTJ vagyok :D És csodálkozom is, hogy hogy húzhatta le huszon x évet anélkül, hogy nem tudtam a saját bénaságomról.
2013. nov. 20. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!