Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti ezt eltűrnétek a rokonotoktól?

Ti ezt eltűrnétek a rokonotoktól?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy van egy közeli rokonom, akinek az anyukájával elég szorosan tartjuk a kapcsolatot. Nemrég tettem fel egy kérdést vele kapcsolatban ugyanitt. Nos eléggé elcseszte az életét, de hát felnőtt, azt csinál, amit akar. Kompenzálásképpen vagy ki tudja miért, az anyukája néha beszólogat nekem. Volt egy ilyen, hogy lényegében én csak üdülni megyek az egyetemre, mert nem műszakira mentem, mint a kicsi fia (majdnem 40 éves!), szóval nekem csak egyszer kell az anyagokat elolvasni, és már tudok is mindent, mert ahova én mentem, ott nem kell érteni a dolgokat. Én erre mondtam, hogy hát ok, azt gondol amit akar, de akkor nem kötelező a diplomaosztóra sem jönni. És ne járjon hozzám a kicsi fia korrepetálásra sem, ha ennyire nem ér semmit a tudásom. Erre megsértődött. Tudom, hogy szeret meg minden, de attól, hogy a fia rossz döntéseket hozott, még nem kellene másokat szekálni. Szerintetek?

2013. nov. 20. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, nem szeret.

Akit szeretünk azokat nem bántjuk meg ilyen hülye megjegyzésekkel. Szóval ő inkább irigy, hogy te fiatalon már itt tartasz a fia meg 40 évesen sehol.És nagyon jól megmondtad neki a lényeget.Ne hagyj beleszólást az életedbe ilyen embereknek. Később majd az lesz neked könnyű mert találtál munkát bezzeg a fia,... neked jó mert vettél házat bezzeg az ő fia...

Jól tetted hogy sikerült időben leállítani. És tényleg ne menjen ilyen a diplomaosztóra ha nem örül neked szívből.

2013. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Szerintem ez semmiség nem kell magad felhúzni ezen! Nekem pl nagybácsim sokkal durvábakat szokott mondani ;) nem izgat!
2013. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem hagyd ra, ne vitatkozz vele, nincs ertelme. Ahogy kivettem soraidbol, nem tul veszes dologrol van szo. Hagyd, hagy mondja, ha olyanja van. Te meg akarj neki semmit sem bizonyitani, hogy te okosabb vagy, vagy hogy jobb oktatasban van reszed stb.Jegyezd meg:


"Vitat csak egy modon nyerhetsz, ha elkerulod!" Dale Carnegie

2013. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
helyes hogy visszaszóltál. talpraesett vagy. nem szabad hagyni hogy kis görcsök fikázzák az embert.
2013. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem, tudom, hogy szeret, csak a családunkban az a szokás, hogy inkább nem mondjuk azt, amit gondolunk, meg tojáshéjakon kell balettozni, ha értitek mire gondolok. És mindig is voltak gondok abból, hogy én megmondom amit gondolok kertelés nélkül, és nem érdekel, hogy a rokon idősebb, vagy akármi. de szerintem emiatt kicsit fel is néznek rám, mert pl. ez a rokon nem anyukámtól szokott magánéleti tanácsot kérni, aki majdnem vele egyidős, hanem tőlem. Csak mikor már túlstresszeli magát, akkor harap. Én mindig megmondom neki hogy nem úgy van ám, ahogy ő hiszi.
2013. nov. 20. 12:11
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Csak azt lehet szekálni, aki hagyja magát.

Az egyik barátomnak volt egy menyasszonya, aki nagyon féltékeny volt rám totál alaptalanul. De mindig olyanokat mondott nekem különféle szitukban, amivel tudta, hogy megbánt, és ezt nagyon élvezte. Egészen addig, amíg úgy döntöttem, hogy nem reagálok a hülyeségeire, azt látta rajtam, hogy bármit mond nem tud a lelkembe gázolni, egyszerűen lepereg rólam, mert tudtam, hogy csak rosszindulatból mondja. A végén nagyon élveztem, hogy aztán én láttam rajta a dühöt, hogy nem megy velem semmire. Szerencsére a barátom még időben kidobta és elvett egy rendes, kedves lányt.


Nem tudom miért mondja az anyuka, de ne szállj vele vitába, hagyd a fenébe. Nem éri meg bosszankodni rajta. Az egyetemre jár, az tudja, hogy nem sétagalopp, aki meg nem tudja, (vagy nem akarja elhinni) annak hiába magyarázod.


29L

2013. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ez hasonló ahhoz, amikor a szomszéd bácsi (20 éve nyugdíjas) vágta a fejemhez, hogy a MI adónkból tanul az én gyerekem az egyetemen (és természetesen lopja ott a napot, mert csak buliznak). Amikor mondtam neki, hogy kb. azóta nem fizet ő adót, amióta a gyerek a világon van, csak hümmögött.
2013. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom lefojtani ilyen helyzetekben az embereket, hogy csak néznek. Muszáj megértetnem velük, hogy nincs igazuk, ez nálam egy belső késztetés.
2013. nov. 20. 12:17
 9/20 anonim ***** válasza:
A másik kérdésben a pasi éjt nappallá téve dolgozik. Most akkor 40 évesen egyetemre jár és te korrepetálod?
2013. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a fia nem tart sehol, eltart jó fizetésből egy családot, ha minden igaz...
2013. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!