Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérnétek pénzt egy...

Hogy kérnétek pénzt egy rokonotoktól KÖNYVEKRE?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretnék néhány könyvet megvenni. A rokonaim [akiktől kérni szeretnék] támogatnak pénzzel. Kb. 20 ezer forintot szeretnék kérni, ők megtehetik, hogy adnak ennyit, mert gazdagok. Itt a karácsony, valószínű vacsora sem lesz az asztalunkon, én meg nyolc évben egyszer, ha kérek tőlük némi pénzt. Szerintetek? Annyira szeretném azokat a könyveket...[húszezret azért akarok kérni, hogy maradjon egy kezdőtőke, amihez mindig teszek hozzá valamennyit, ha tudok, és legyen pénzem más dolgokra is]
2010. dec. 9. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
mondjuk áradozz nekik egy kicsit a könyvről, hogy milyen jó lenne és mennyire érdekel.. aztán nézz rájuk hatalmasnagy boci szemekkel, hogy esetleg nem támogatnának-e meg 20ezerrel, hogy megvehesd?
2010. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit kérj, amennyi a könyvekre kell. Ne kérj többet. Vagy csak mond, hogy melyik könyvet szeretnéd.
2010. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Adjál pénzt, adjál pénzt, adjál kölcsön egy kis pénzt

Adjál pénzt, holnap megadom!

2010. dec. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ha olyan rosszul álltok anyagilag, én is voltam olyan helyzetben, akkor nem hiszem, hogy a könyv az elsődleges. Persze én is szeretek könyveket birtokolni, de inkább kérj egy éves könyvtártagságot, ha nem olyan könyvekről van szó, amit mondjuk hónapokig használnod kellene és célozz rá, hogy szép lenne a családnak egy szép vacsora. Amúgy meg ne összeget mondj, hanem mondjuk, h nagyon örülnék könyvutalványnak, mert szeretsz tanulni és jó lenne pár új könyv. Majd úgyis annyit adnak, amennyi nekik jónak tűnik, ha konkrét összeget mondasz, lehet kicsit furán néznek rád.
2010. dec. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt írod, h valszeg vacsora sem lesz az asztalon, és könyvre akarsz kölcsönkérni????????Könyvre mindig össze lehet kuporgatni egy kis pénzt, de a VACSORA fontosabb...Ha pénzt akarsz kérj azt, ha meg könyvet, akkor azt. De ne kérj több pénzt, mint amennyire feltétlenül szükséged van, mert ha kiderül, elveszted a becsületet a rokonok előtt...és annál nem sok rosszabb lehet...
2010. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Majd összeszámolom, hogy mennyi is az annyi. Amúgy meg kettőt akarok venni anyunak is, csak idén megint böszme voltam, és nem gyűjtöttem rá...
2010. dec. 9. 01:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Simán mondd el nekik, hogy ez a helyzet, rosszul álltok anyagilag és nagy segítség lenne 20 ezer Ft.


DE én is hülyeségnek tartom, hogy nincs vacsorátok és te inkább könyvre kérsz pénzt, mint ételre. Hidd el, anyukád jobban örülne egy ételekkel megpakolt asztalnak, mint egy könyvnek...

2010. dec. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így : Kedves rokon, Kérek pénzt könyvekre. Ógyis gazdag vagy én meg könyvigényes. Ha nem adtok, lejáratjátok magatokat
2010. dec. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azt írod, h valszeg vacsora sem lesz az asztalon, és könyvre akarsz kölcsönkérni??????"


Én egyetértek a kérdezővel, én is ilyen vagyok:-)))

2010. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A könyv az nem olyan, mint a téli ruhakollekció, hogy már január elején kint van a boltokból. Inkább spórolj rá össze lassanként, ne kéregess, az szánalmas. Örülj, ha adnak, ha kérdeznek, válaszolj, hogy mit szeretnél, de ne kérj. Főleg, ha vacsora se kerül az asztalra.

Én nagy könyvmoly vagyok, de mivel nem állunk jól anyagilag, így könyvtárba járok. Könyvet leárazásokon szoktam venni, igaz, hogy magas irodalmat, de az is van viszonylag nagy választékban pár száz Forintért a nagyobb boltokban.

2010. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!