Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kérjek keresztapámtól...

Hogy kérjek keresztapámtól "zsebpénzt"?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, személyesen nem ismerem keresztapámat, mert még kiskoromban elkerült innen, elvált. Nemrég felvettem a kapcsolatot vele facebook-on, beszéltünk pár szót... láttam hogy állandóan utazik,járja a világot és most hogy nincs melóm, majd csak októberben kezdek dolgozni, vennem kéne pár cuccot és kérnék tőle pénzt, mivel szüleim nem állnak túl jól anyagilag... hogy írjam meg neki?
2013. szept. 27. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy!


Soha nem tartottad vele a kapcsolatot. Mire föl adna neked egy fillért is?


Micsoda pofátlanság megpumpolni?

Utolsó proli tempó.


Menj el addig is dolgozni akárhová, utcát seperni, vagy bármit.

2013. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
52%
Ha felteszed neki ezt a kérdést, kicsit úgy tűnhet, mintha csak a pénz miatt vetted volna fel vele a kapcsolatot... De ha ennyire meg vagy szorulva, szerintem mindenképpen egy személyes találkozó keretében kérj tőle pénzt, az úgy kevésbé hat pofátlannak. :) Szerintem arról sem ártana biztosítanod, hogy a pénz csak kölcsönbe kéne, ha egyenesbe jössz, visszafizeted neki. Sok sikert! :)
2013. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozzál. Elhajtanálak **********ba ha hozzám állítanál be.
2013. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen zsebpénzt akarsz kunyerálni a sosem ismert keresztapádtól.

Nem érzed egy picit kellemetlennek?

2013. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
én elmesélném,hogy milyen rosszul állok anyagilag,és legfeljebb csak kölcsönkérnék-amit igyekeznék minnél hamarabb törleszteni..
2013. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogyan is kérsz, még ha ad is pénzt, egy életre elveszíted az illető társaságát, abban biztos lehetsz. Mondjuk gondolj bele fordítva: megjelenik nálad ő sok-sok év után, majd pár semmitmondó Facebook üzenet után pénzt kér tőled- te mit gondolnál az illetőről?!
2013. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

"személyesen nem ismerem keresztapámat"

Azért ehhez kell egy jó vastag bőr, hogy egy csak facebookon ismert embertől 25 évesen pénzt kérj "cuccokra".Én tuti nem adnék neked, sőt, az is megfordulna a fejemben, hogy csak emiatt vetted fel vele a kapcsolatot. Találj ki vmi mást. Pl munka? 25 évesen már nem árt, ha van.

2013. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zabmester ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy. Én legalábbis úgy vagyok vele, hogy pénzt maximum a szüleimtől kérek, de még a nagyszüleimtől sem kérnék így direktbe. Ha adnak, azt elfogadom, de nem kérek. Keresztapámtól (aki egyben a nagybátyám is) eszembe nem jutna pénzt kunyerálni, pedig azért vagyok vele olyan viszonyban, hogy megkérhessem erre-arra. De pénzt biztos nem kérnék.

Szerintem a pénzkérés olyan dolog, amit csak nagyon közeli családtaggal lehet megtenni. Meg esetleg közeli baráttól lehet még kérni (kölcsön!), de mástól, főleg olyantól, akit nem is ismersz személyesen, egyszerűen nem illik.

2013. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
25 evesen dolgozzal, ne masoktol (plane ne vadidegenektol) kuncsorogjal penzt.
2013. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Frigg ***** válasza:
64%

Ez így elég kellemetlen, én sem tanácsolom, hogy kérj tőle pénzt. Nem is ismered, sosem találkoztatok, csak pár szót beszéltetek facebook-on.. Nem jó ez így :/ De mire kellene ennyire a pénz? Vagy mennyi pénz?


23/N

2013. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!