Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy nem akarom, hogy tartsuk a családjával a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
A párom roma származású ami persze nem zavar, de a családja nagyon. Ők egy eléggé bulizós összetartó famillia akik minden névnapot, ballagást úgy tartanak mintha egy lakodalom lenne. Nekünk ilyesmire nincs pénzünk ezért a kislányom keresztelőjére sem szeretném őket meghívni de főleg nem szeretném ha a párom bátyja és felesége lennének a keresztszülők. A párom viszont ragaszkodik ehez. Szerintetek én fújom fel a dolgot?
2013. júl. 16. 11:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:
A templomba mindenki eljöhet csak bulit nem tartanánk. Értitek már?
2013. júl. 16. 13:12
 52/65 anonim ***** válasza:

De mégis mire gondoltál, amikor hozzámentél és/vagy gyereket szültél neki? Hogy majd minden szép és jó lesz és úgy, ahogy te akarod?

Nem láttad a családját? Nem ismerted a szokásaikat? Nem gondolkodtál el kicsit azon, hogy hogy is lesz?

Mit hittél?

Nézd! A cigányoknál két nagyon fontos dolog van (volt és lesz) mindig: a család és a rongyrázás! Ilyenek, alapból. Aki ebben nőtt fel nem fog megváltozni... ha pedig nem tudtok közös nevezőre jutni a pároddal, csúnya jövőt jósolok.

2013. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
Ne lenne egyszerűbb csak megmondani,hogy nem lesz buli,minthogy ilyen kapcsolat megszakításokról beszélsz?
2013. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki és azt mondta, hogy : ha nem tetszik akkor mehetek amerre látok és a saját lánya keresztelőjére azt hív meg akit akar.
2013. júl. 16. 13:38
 55/65 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van a párodnak. Csapjatok egy jó nagy bulit!
2013. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
Sehogy!Nem tudod vele megértetni és jobban is tennéd ha inkább te értenéd meg,hogy ehhez jogod sincs.Bizony az ő gyereke is,és náluk ez szokás.Tudhattad volna.Nem tetszik?Ja!Akkor minek válaltál vele közös gyereket?Kétlem,hogy ez lenne az első olyan alkalom amikor a családjával közös ünnep van és ez neked nem tetszik.Ha elhagyod egyébként a gyerteket neked ítéli a bíróság valószínüleg,de,hogy életben nyugtod nem lesz azt garantálom,Úgyhogy szerintem nyugodj le és helyeselj!
2013. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
Utolsó, hogy te mekkora baromságot írtál. Minek válna el?
2013. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
Egy kicsit előbb kellett volna gondolkodni és nem hozzámenni.
2013. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 A kérdező kommentje:
De én szeretem őt és ő is imád a gyerekünkel együtt.
2013. júl. 16. 15:06
 60/65 anonim ***** válasza:

Kezdem kapizsgálni, bár nehezen. Szóval, te nem azért nem akarod őket meghívni, mert bármi bajod lenne velük, hanem csak azért, mert ha jönnek, akkor nagy kiadású bulit akarnának, de ez nincs a pénztárcádhoz igazítva. Ezért gondoltál arra, hogy ne legyenek ott a bulin, én megúszod sokkal olcsóbban. Jól értem?

Ez esetben a megoldás a kompromisszumkötés. Tarts kis költségvetésű bulit, és ezt fogadják el. Értem én, hogy ez náluk így megy, de lehetnének kicsit kompromisszumképesek. Majd ballagáskor, vagy valamikor csinálsz nekik nagy banzájt, de egy keresztelő tényleg nem nagy cucc.

2013. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!