Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy nem akarom, hogy tartsuk a családjával a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
A párom roma származású ami persze nem zavar, de a családja nagyon. Ők egy eléggé bulizós összetartó famillia akik minden névnapot, ballagást úgy tartanak mintha egy lakodalom lenne. Nekünk ilyesmire nincs pénzünk ezért a kislányom keresztelőjére sem szeretném őket meghívni de főleg nem szeretném ha a párom bátyja és felesége lennének a keresztszülők. A párom viszont ragaszkodik ehez. Szerintetek én fújom fel a dolgot?
2013. júl. 16. 11:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
Az én családomból csak kilencen lennénk. Azért akarom a családjával megszakítani a kapcsolatot mert ezt a banzájnolást akarom elkerülni. Ha ti lennétek az én helyemben mit tennétek?
2013. júl. 16. 12:28
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
Romák! Ott így megy! Megszoksz vagy megszöksz! Vagy majd miattad ne legyen a családjával? Önző vagy!
2013. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
100%

Köztes megoldást javasolnék. Ha jól sejtem a zenész meg a nagy mulatozás a roma hagyományok miatt lenne. Vagy tévedek?

Én biztos, h azt csinálnám, h meghívnék mindenkit a keresztelőre, de semmi zenekar, semmi banzáj utána, kerti bográcsozás, oda meghívni minden rokont és egy jó pörit összerittyenteni, amiből jut mindenkinek negyed ennyi költségből.

2013. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szégyellheted is...Erre van pénz? Terembérlés és zenész? Mi ez, lakodalom? Te írsz gúnyosan a férjed családjáról, hogy minden ünnepet úgy tartanak, mintha lakodalom lenne, erre te mit csinálsz? Röhögnöm kell...A legtöbb keresztelő, amin voltam, a család házánál, lakásában volt megtartva, az "ellátmány" pedig legjobb esetben is házilag előre elkészített hidegtál volt, meg süti. Minek egy keresztelőnek ekkora buli, ha nincs rá pénz? Kicsit se érzed szégyennek, hogy a férjed családját kizárnád belőle, mondván drága, a tiedet meg úri módon vendégelnéd meg többhavi átlagkereset árán?

Ki lenne akkor a keresztszülő egyébként, hanem a sógorod meg a sógornőd? Gondolom az is csak a te családodból lehet...Valld csak be, hogy ilyen költekezés mellett nem is a létszám zavar, hanem csak simán nem akarod a cigány népet összeereszteni a felsőbbrendű fehér családoddal...Mi van, kifogtál egy pénzes cigányt, akinek a pénze jó, de a família már nem, és erre fogod?

2013. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó ötlet a kerti parti de nem hiszem, hogy a páromék belemennének.
2013. júl. 16. 12:35
 36/65 anonim ***** válasza:
6%
Részben te fizeted a bulijaikat (adó)... sajnos ezzel tisztában kellett volna lenned, minthogy azzal is hogy ez nem az utolsó gyerek lesz...benne vagy a gebaszban alaposan....
2013. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem egyeznek bele? Meghívott vendégek, ha nem tetszik nekik, nem jönnek.
2013. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanék keresztelői bulit. Elmentek a templomba, megkeresztelik, aztán elköszöntök. Voltam egy keresztelőn, ott épp így volt, bennem fel se merült, hogy bulit kéne tartani. Ha így járnál el, senkit sem sértenél meg, a Te elképzelésed szerinti út járhatatlan!
2013. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:
34# Nem én akarok bulit csapni hanem a párom és a családja mert náluk ez így szokás. De nem tudom miért támadsz nekem?
2013. júl. 16. 12:42
 40/65 anonim ***** válasza:
Mit mond a férjed, honnan lenne rá előteremtve a pénz? V megvan a pénz, csak nem erre szánnád?
2013. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!