Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mondhatom magamat orosznak is?

Mondhatom magamat orosznak is?

Figyelt kérdés
Ez egy régi családi titok, nem is nagyon szeretnék belemenni de a lényeg annyi, hogy állítólag a dédnagypapám orosz volt. Tudom hogy nem kozeli a kapcsolat, de végulis a nagypapám félig orosz. Tehát most akkor mondhatom magamat valamilyen szinten orosznak?!

2013. jún. 18. 17:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

tudod, még ha legalább a dédtata a család része lett volna

de gondolom a "hőstett" után ment tovább ő is Berlinbe...

2013. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesapám félig szlovák. Ő is tud szlovákul, és én is, meg a testvéreim is, mégis mindannyian magyarnak tartjuk magunkat. (Itt születtünk, itt élünk, a család szlovák ágát anno betelepítették Szarvasra.) Annak mondod magad, aminek szeretnéd, de ha nem is beszélsz oroszul, nem sok értelme van. 26N
2013. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt mondhatod, hogy vannak orosz felmenőid, s ezzel nem állítod azt, hogy orosz vagy, csak azt, hogy orosz származású. Ahogy én szlovák, osztrák, magyar és még ki tudja...
2013. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Sok hasznos válasz volt, csak nem épp teljesen a kérdésre válaszolva. Szóval: ha szimplán azt kérdezed, hogy mondhatod e valamennyire magad orosznak akkor igen. Méghozzá 1/8-ad részben, ha a dédnagyapád az volt. Ettől még magyar állampolgár maradsz és a nemzetiséged is magyar marad - már ha itt születtél és nevelkedtél és annak is érzed magad...
2013. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
65%
mivel a magyarok a honfoglalás előtt az urál túloldalán éltek (a mai oroszország tetületén) így mindenkiben van orosz vér
2013. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mindenkiben van orosz vér? Ez az egyik legnagyobb baromság amit olvastam. Még csak történelmileg sem állja meg a helyét az hogy az oroszok annyira keveredtek volna. A magyarok meg főleg nem, már csak amiatt is mert nem éltek sokáig azon a tájon. Te honnan vetted ezt? Volt persze keveredés szkíta népeknél is, de hogy oroszokkal minden magyar keverve lenne, az teljesen alaptalan.

Gondolom még soha nem jártál Oroszországban sem. Kinézetre, arcformára is mások mint pl itt a Kárpát-medencében élő emberek. Még jó hogy nem azt mondod hogy minden magyar szláv, vagy azt hogy minden magyar finnugor. A nyelvrokonságon kívül a finnekkel sincs teljes egyezés, sem genetikai, sem antropológiai szempontból. Talán kicsit utána olvashatnál a történelemnek mielőtt ilyen kijelentéseket teszel; jó hogy nem azt mondod hogy az oroszok minden nép őse. Avval sincs baj ha ezt állítanád, már ha lenne ilyesmire bizonyíték. A baj csak avval hogy tévinformációkat terjesztesz.

2013. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:

Ez szerintem se teljesen igaz.


A finn rokonság pl. bizonyított,de az orosz nem.Meg hát nem hiszem én se hogy keveredtünk volna.


Valamilyen felmenője gondolom tényleg van mindenkinek,valami magyartól eltérő.


Nekem amúgy éppen lehet hogy van valami orosz,apai ágról.

Elképzelhető,a nevem miatt,a családban beszélt is (azon az ágon) az orosz nyelv.



Szóval,szerintem én jó példa vagyok rá,hogy esetleg lehet ilyen,hogy valakinek van valami orosz,vagy bármilyen más származása,de meg kell nézni a nevet,beszélt-e a nyelv a családban,esetleg azt hogy hol születtek a szülők,nagyszülők,stb.

De amúgy tényleg mindenki az aminek mondja magát.


A kérdező meg szerintem részben orosz származásúnak mondhatja magát,ha akarja.De csak részben.

Mivel ,kérdező,az egyik dédnagyapád orosz volt,de 2 dédnagyapád van/volt.Ha a másik nem orosz,meg a nagyszülők se,szülők se,akkor csak részben.

2013. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Igen a finnekkel van egy részegyezés, amúgy antropológiai szempontból ez elhanyagolható, de genetikai szempontból kimutatható. A finneknél csak anyai ágon találtak hasonló markereket, amik a magyaroknál is jelen vannak. Ez alapján és persze más kutatás alapján sokan arra következtettek hogy egy szkíta, hun törzs beléjük olvadhatott, mivel a finnekre jellemző markereket nem találtak a magyaroknál, csupán 1-2%-ban. Tehát mi keveredtünk velük, de ők nem keveredtek velünk. Azaz: ott élő hun törzsek beolvadtak, ami ki is mutatható, és csak emiatt hiszik sokan azt hogy finnugor eredetűek lennének a magyarok. Tehát valóban van kapocs a két nép között, ezt a nyelv is bizonyítja.

Amúgy meg nincs gond a keveredéssel, én pl büszke lennék rá ha mondjuk orosz ősöm is lenne, mivel sok orosz, ukrán barátom van.

2013. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!