Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mondhatom magamat orosznak is?

Mondhatom magamat orosznak is?

Figyelt kérdés
Ez egy régi családi titok, nem is nagyon szeretnék belemenni de a lényeg annyi, hogy állítólag a dédnagypapám orosz volt. Tudom hogy nem kozeli a kapcsolat, de végulis a nagypapám félig orosz. Tehát most akkor mondhatom magamat valamilyen szinten orosznak?!

2013. jún. 18. 17:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%

nem, nem értjük utolsó

az orosz katonák, tudod, többnyire átlagos emberek voltak

nem értem, mire gondolsz

2013. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért orosznak mondani magad erős túlzás.
2013. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem az aki nem volt orosz katona , nem vett részt a megszállásba az nem volt itt.
2013. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel én lehetnék német, francia, vagy mongol is. Hogy lennél már orosz, mikor a sokadik felmenőd volt csak az, nem beszéled azt a nyelvet, nem abban a kultúrában élsz, soha semmi közöd nem volt hozzá, akkor mégis miért mondanád magadat orosznak?
2013. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy orosz.


Akkor vagy orosz, hogy ha most ebben a pillanatban lepottyantanának Oroszországban, akkor teljesen beillenél. Kitűnően beszéled a nyelvet, tisztában vagy a történelemmel, politikával, törvényekkel, pop kultúrával, szokásokkal. Ki vezeti az orosz toplistát, és mit énekelnek az ovisok az óvodában. Hol lehet a legolcsóbban karfiolt venni, és melyik szervizbe viszed a laptopodat.


Lehet, hogy a válaszadók közt van sokkal "oroszabb", csak nem tud róla.

2013. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem mondtam, hogy én erre buszke lennék/vagyok:) én csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni, amit neked sikerult kiforgatni:) a kérdésem az volt hogy 'tehát most akkor mondhatom magamat valamilyen szinten orosznak?!' nem hiszem, hogy ebben a mondatban bárhol benne lenne, hogy én erre buszke lennék/vagyok!:)

Ha jól tudom akkor katona volt!

2013. jún. 18. 18:03
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Én vagyok "utolsó". Én valahogy úgy értettem,hogy ..egy katona aki szolgálatban volt,találkoztak,meg megerőszakolta,az is más.

Esetleg úgy nem történhetett,hogy nem katona volt,de mondjuk átjött ide,vagy a mama ment oda hozzájuk,találkoztak,megszerették egymást stb.?


Amúgy,lehet hogy nagy baromságot mondok.

2013. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó" vagyok,

Most látom a hozzászólást,kérdező.Visszavontam kérdésem.

2013. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismered az orosz kultúrát, a történelmüket, beszéled anyanyelvi szinten a nyelvüket? Miért lennél már orosz? Ráadásul csak a dédnagypapád volt az... Komolyan nem értem. Hogy a tökömbe mondhatnád már magad orosznak?
2013. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:szerintem mivel nem a szüleidről van szó (még csak nem is nagyszülőkről),ezért nem érdemes említeni.

Pláne,ha katona volt,nem tudom mennyire szerencsés.

És,a neved szláv egyébként?

Abból is "érzékelhetnek" valamit.

2013. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!