Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyám miért nem veszi észre,...

Anyám miért nem veszi észre, hogy csak én segítek neki? Miért én vagyok a haszontalan?

Figyelt kérdés
Két felnőtt 23 éves bátyám, van akiket még mindig a szüleim tartanak el, plusz az utca lányát(Bátyám barátnője) is. Ezzel nem lenne gond, ha valamiben legalább segítenétek. Ez anyámat egyre jobban aggasztja és az összes gond rajtam zúdul le. Olyan rossz érzés... Pedig én tényleg próbálok mindenben segíteni. Ma is egész nap keményen dolgoztam az a három meg benn feküdt a nappaliban, és mégis anyám velem üvöltözött, hogy sose csinálok semmit... Pedig én tényleg segítek mindenben, de egyre nehezebb ezt elviselni... Megbeszélni nem tudom vele, mert nem hiszi el. Szóval ezt ne is írjátok légyszíves, mert lehetetlen. Persze, én sem vagyok tökéletes, kamasz vagyok, én is vissza beszélek, káromkodom, de nagyon szeretem a családomat, akármit is mondok róluk néha, de néha... Úgy érzem én csak a Box zsák vagyok, akin levezethetnek mindent. Pedig én mindig ott állok anyum mellet amikor baj van, és tényleg én vagyok az egyetlen aki vígasztalja amikor sír, mert annyira kiakad az egésztől. És én vagyok aki megvédi a bátyámat, mert ő képtelen magát apámmal szemben. Mindig kiállok a sógornőm mellett, pedig nem érdemli meg. És szeretem a másik bátyámat akárhányszor is mondja nekem, hogy gyűlöl... Az lenne a legjobb, ha anyum csak egy kicsit foglalkozna az én érzéseimmel is... Miért nem teszi?? Bocs, kicsit hosszúra sikeredet...

2012. aug. 30. 23:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon kedves lánynak tűnsz, aki a saját programjai mellett igyekszel a családban egyensúlyt teremteni...


ugyanakkor Te egymagadban, ha megszakadsz is, akkor se tudod a családot újra egyenesbe hozni.


Szüleidnek kellene együttesen beszélni a srácokkal, hogy kezdjék meg az önálló életüket!


esetleg Apukáddal is beszélhetnél, ha anyud inkább "se lát, se hall" és nem néz szembe a helyzettel...


mondjuk tényleg kínos, amikor az ember gyerekei ennyire veszik magukat észre... de hát a szülőknek vannak időnként igen kellemetlennek tűnő, mégis nagyon szükséges teendői is...mint pl. önállóságra nevelés:)

2012. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

8# Téged sem irigyellek... De én nem akarom bántani őket vagy ilyesmi, nagyon szeretem a családom, nem is kívánnék jobbat, csak néha olyan jól esne ha megértőbbek lennének velem szemben és figyelnének rá, hogy mikor rúgnak belém....

9# Apu semmit... Nagyanyám folyton ellenünk húzza őt, és ő ezért üvöltözik folyton.

10# Valóban sokszor beállok a vitába amikor egymást bántják. Minél jobban el akarom kerülni, hog engem bántsanak, de mivel nem tudom magam türtőztetni amikor mondjuk apum üvöltözik anyuval, mindig sz.rban maradok... Az én számat még az isten is pofázásra teremtette....

11# Anyámék próbálkoznak, de egyszerűen tojnak a fejükre lehet beszélni szomorút vígat... Elküldeni meg anyámnak nincs szíve őket, azzal a címkeszóval, hogy Mégiscsak az én gyerekeim... De az a legviccesebb, hogy két testvérem nagyon "önellátó" és nincs szüksége semmilyen segítségre... Megpróbálhatnák egyedül akkor.

2012. aug. 31. 11:22
 13/14 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy! Maradj is ilyen! Nyílt szívű, szeretni tudó, másokért kiállni képes!


Anyukád azért Veled veszekszik, mert tele van a hócipője és a többieknek hiába mondaná, talán konfliktust sem akar belőle.


Szerintem, ne vond ki magad csak emiatt a család életéből, pláne ne haverozz, ahogy itt valaki javasolta! Szereted a családod, így ahogy van!


Segíts anyukádnak és ha látod, hogy feszült és mérges, próbálj higgadtan beszélni vele. Fogd meg a kezét és kérd meg, hogy beszélgessetek. Ő is megnyugszik, hogy meghallgatja valaki és Neked is jólesik majd, mert rájössz, hogy valójában nem Veled van a baj.


Bárcsak én is ilyen okosan tettem volna annak idején, amikor hasonló helyzetben voltam.:-)))


Majd számolj be, hogy kipróbáltad-e a módszert és hogy sikerült, jó? :-)

2012. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy :) Sajnálom, hogy ilyenek veled :c *ölelés*

17/L

2015. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!